Škoda Fabia - divný zvuk z podvozku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia - divný zvuk z podvozku

Príspevok od používateľa juraj556 »

ahojte zbadal som vcera ze mi robi nahodne, nepravidelne taky zvuk z podvozku, myslim ze od zadu, zadne lave koleso resp. okolie, taky zvuk akoby som tahal vyfuk po zemi. proste plechovy zvuk, ked tahate plechovu ruru po betone. nejaky taky je ten zvuk. urobi ho iba na chvilu,ked idem pomaly,prejdem nejakou nerovnostou a idem do zatacky. musi byt kombinacia tychto veci a vtedy sa na chvilu zjavi ten zvuk. vzdy mam pocit akoby som chytil vyfuk. ale vyfuk je pohode.. neviete co tomu moze byt ?
fabia 1.4 rv 2001 44kw
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Má to tepelný štít?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Fabia - Divný zvuk z podvozku

Príspevok od používateľa scendo »

juraj556 napísal: ale vyfuk je pohode..
Ako vies ze je v pohode, ako si ho kontroloval? Podla tvojho popisu sa mne takto spraval unaveny/utrhnuty gumovy uchyt vyfuku a ten sposoboval ze v zakrutach ci nerovnostiach sa vyfuk nadmerne pohyboval mimo svojho ulozenia a opieral sa o casti karoserie alebo napravy, co sposobovalo plechove drncanie. Mne sa ten drncavy zvuk objavoval aj pri startovani, ked boli otrasy vyraznejsie. Skus chytit koniec vyfuku a zatriast nim a posuvat do kazdej strany, ci sa zvuk neozve.
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

scendo

vyskusam to zajtra.. ja som ho len opticky skontroloval cvi nevidim ze ci nie je niekde odtrhnuty, alebo nevisi navolno... ale nic som nebadal. triast som s nim neskusal. vyskusam.
inak ten zvuk sa objavi vzdy ked mam kolesa vytocene doprava,cize ked bocim doprava, idem pomaly,po nerovnosti. tak na sekundu sa ozve a potom ticho uz.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Môže to byť aj ako písal Atlas. Ak to má tepelný štít a je uvoľnený a sem tam sa dotkne výfuku.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Podľa príznakov by som tipoval na výfuk ktorý búcha do zadnej nápravy. Rozlíšiť od tepelného štítu sa to dá tak, že štít je ľahučký a vydáva skôr taký plechový/šuštivý zvuk, výfuk je ťažší, a robí skôr viac dutý hutný zvuk... každopádne ľahnúť pod auto, poriadne najprv zatriasť s výfukom a prípadne pobúchať aj na tie tepelné štíty....
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

ok vyskusam, dneska som nestihal ist na jamu, zrejme zajtra. skusal som akurat dneska klaknut za auto a pohybat vyfukom vzadu. ziadny klepot, nic. trochu sa hybal ale musel som dost tlacit, a peroval. bol tam okolo neho taky plech, zrejme ten tepelny stit co ste spominali, ten sa nehybe vobec drzi.
zohol som sa este viac a pozeral spodok smerom dopredu, nevidel som nic co by bolo odtrhnute alebo nejako vytrcalo v okoli vyfuku.. skusim zajtra na jame pozret.
a dneska som zas pocul ten zvuk, tentokrat siel prezmenu spredu spod motora.ale ten isty duty. a zasa pri pomalej jazde, miernene rovnosti,kolesa mierne vytocene doprava - parkoval som cize zastavoval.
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

asi som to spravil.. vyfuk to nebol. ten je dobry pozrel som od predu dozadu...


robil to kryt brzdovych kotucov.

aspon tak myslim ze sa to vola. proste ten tenky plech co je hned za brzdovymi kotucmi, hned za tym dalej je silentblok atd.. dufam ze viete co myslim. no tak ten plech ma byt rovny hej, ale on bol na spodnej casti ohnuty,smerom dovnutra (pod napravu). tam (pod napravu) sa aj pravdepodobne dostal, ked som vytocil koelsa doprava - preto som pocul ten zvuk iba ked som mal doprava kolesa vytocene. a ked som siel nerovnostami, tak sa pekne dotykal napravy ako chodilo koleso hore dole... testoval som to a zatim zvuk nikde.. tak ja duuufam ze to bolo ono
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 19 neregistrovaných