Škoda Fabia combi II 1.2 TSI elegance

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

h0neyball
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.06.2018 10:54
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia combi II 1.2 TSI elegance

Príspevok od používateľa h0neyball »

Zdravím, plánujem si kúpiť prvé auto a vidím tu dosť inzeratov na fabiu combi rok vyroby 2012 tsi 77KW, majú celkom priaznivú cenu a tak by som sa chcel opýtať niekoho kto toto auto vlastní alebo pozná na skúsenosti s ním. Prečítal som si pár recenzii a článkov, ale žiadne veľké negatívum som nenašiel. Za hociakú pomoc vopred ďakujem :)
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

No ja tam len po zadani do Googlu "TSI 77kW problem" vidim problemov niekolko. A nie malych.

https://www.google.sk/search?safe=off&r ... OygufluaSM
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Mám fabiu 1.2 tsi 77kw r.v.2011 80 000km,1krat menené rozvody 300eur,2zadne tlmiče 150eur,2žiarovky,každoročný sevis a pri 60 000km vačší servis a výmena letných pneumatík toho roku za 128eur. S manželkou sme mali 7fabii z toho 5combi. Ja som nadmieru spokojný a nemusím ani bmw ani audi,aj ked som audy.Ber a nepočuvaj rady od ludí ,ktorí taketo auto nevlastnia a píšu iba z počutia.Veľa zdaru pri kupe.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

šak hej kedže už majú všetky tie rozvody vymenené pri 80 000km tak už bude len dobre... a kedže si už vymenil toľko fábií asi si mal dôvod, spokojný meniť nemusí resp. nechce. Takému priekupníkovi musíme veriť.
Ale kľudne si to kúp, iste to nie je zlé ale ani ničím výnimočné auto. Bežná konfekcia.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

PRIEKUPNIK SI ASI TY. 1 kupena v.r.2000,2 kupena v.r. 2001 atd.Kupovali sme ich na podnikanie,ja a manželka teda vždy 2. a ked mal vodičký syn vtedy sme mali 3kusy. :3020:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom mimo témy ale tak mi to zasvietilo v hlave. Audy na čo si ty potreboval 7 fabiií mne stačila jedna felicia. Zošrotovaná vlani s 690t km na tacho z toho 670 na plyne :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Ak by mi ktokolvek ponúkal akékolvek TSI zadarmo a s dovozom až domov tak ho kopnem do zadku a vyženiem z dvora. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Oco, myslím že ti zle zasvietilo.
Veď si tuším aj sám podnikal na živn. list, takže by si mohol vedieť, že do podnikania si môžeš zahrnúť aj náklady na auto a keď sa odpíše jeho nadobúdacia hodnota tak ho predáš a kúpiš si zase nové a tak stále dokolečka si troška znižuješ základ dane.
Ja si teda myslím že tak to bolo.
Ale samozrejme musíš si zarobiť tým podnikaním aspoň toľko, za čo sa dá také auto kúpiť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

for Witz- práve doma riešime problém. Synátor si na mňa otvoril hubu , že tebe je 500 eur dať za auto vela a krútiš sa že za črep nedáš. A za 60 ročný traktor 4 tisícky vycáluješ ani nemrkneš???? :3c90: :3c90: Hm prúser je ,že traktor je už tretí a na cestách derieme stále len filcku na plyne. lol Ale ten Zetor 25 má srdce a dušu čo žiadne auto nemá - kto by dnes svojho miláčika štartoval klukou?? asi len ja. :300f:
Ja všetko čo mi za tie roky plyn ušetril narvem do veteránov - lebo tí majú svoje meno svoje miesto v rodine a sú vďačnejší ako pes.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Jedna z mojich skúsenosti s Fabiou II TSi 66 kW je popisana tu:
skoda-zaruka-na-zarucne-opravy-t74185.html
Auto ako také má vyrazne prenikanie hluku do kabíny v porovnaní s podobnými jedincami iných značiek.
Mechanici v pneuservise sa pri výmene kolies poriadne natrapia pri demontovani kolies zadnej nápravy. Bubnové brzdy su trochu priveľké alebo disk kolesá trocha primalý. Pomôže už len hrubá sila. Si neviem predstaviť, čo by robila manželka ak by mala meniť defekt. Všetko pri originalnej konštaláci.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Citujem :

"Mechanici v pneuservise sa pri vymene kolies poriadne natrápia pri demontovaní kolies zadnej nápravy ..."

Tomu teda nerozumiem ... :2f93:
Mohol by si to bližšie objasniť, čo spoosobuje, že kolesa sa nedaju ĺahko zhodiť ??? :zg282:
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Jednoducho disky zadných kolies su extremne "nalepene". Po povoleni skrutiek nieje možne odobrať disk bez použitia hrubej sily. Disk mal byť o nejaký mikrometer vačší. Skúšali už všetko možné - od mazania, čistnia až po iný pneuservis. Nepomohlo.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mne to aj tak nedava zmysel, myslis prilepene o bubon? co s tym ma velkost? jedine ze by bol problem s velostou stredovej diery... sem tam ten naboj s tou plechovou puklickou treba ocistit od hrdze a aj dieru v disku, tie disky su original skoda? co za rozmer?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Ano, problém s veľkosťou stredovej diery.
ALU disky, bubon, naboj všetko original nové od Škody, napriek tomu takýto problém. V Škodovke sa vyhovárali na chybnú sériu, napriek tomu zdôrazňovali že je to normálne.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

milansabo napísal:Jednoducho disky zadných kolies su extremne "nalepene". Po povoleni skrutiek nieje možne odobrať disk bez použitia hrubej sily. Disk mal byť o nejaký mikrometer vačší. Skúšali už všetko možné - od mazania, čistnia až po iný pneuservis. Nepomohlo.
to mozem potvrdit aj na jednotkovej. elektrony zaoxiduju na ten stredovy vystupok a ide to dole len hrubou silou. pri prvej vymene na zimne som nadaval a mlatil kladivom. potom som stredy presiel smirglom a postrasil vazelinou. pri mojom prvom defekte ever doteraz /klopem na drevo/ som sa este vedel dogulat po hornbach v ke a isiel kupit najvacsie gumene kladivo ake mali..mlatil minutu...este raz som to presiel brusnym a teraz niekedy uvidim co som urobil.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

O C O mimo temu.Dnešná realita. Uličan murár kupil audi A4 1.9 tdi.Hovorím mu toto je čo? A on mi na to; PREDSA SI NEBUDEM ZADOK A VERCAJCH vyvážať v posr... felícii.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných