Skoda Fabia 1,4 TDi - výmena spojky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1,4 TDi - výmena spojky

Príspevok od používateľa newholland »

Zdravím, mal som auto v servise kvôli výmene palivovej hadice a servisák mi vravel, že spojka je v dezolátnom stave, na čo mi aj pripravil cenovú ponuku. Jedná sa síce o autorizovaný servis no za výmenu spojky sa mi zdá dať veľa 750 €. Chcel by som vás preto poprosiť, či mi viete povedať koľko cca. taká výmena spojky normálne stojí. Vozidlo: Škoda Fabia 1,4 TDi, r.v. 2008, 51 Kw.

Cenová ponuka mi bola predložená takto:
- lamela spojky: 163,60 €
- viko spojky úplné: 153 €
- šrób s 12hrannou hlavou: 8,28 € (6ks.)
- páka vysúvacia s ložiskom a vedením vys. objimky: 49,25 € (2ks.)
- kulovy cep: 6,32 €
- setrvacnik: 262 €
- šrób so 6hrannou hlavou: 22,80 € (6ks.)
- práca: cca. 70€-120€

Úprimne som nevedel že moja Fabka má zotrvačník za 262 €, bol som v tom, že dvojhmotu majú iba silnejšie verzie.

Spojka mi zatiaľ nepreklzuje iba je dosť tuhá a zaberá dosť vysoko... nerád by som bol aby ma auto niekde nechalo tak zvažujem výmenu ale chcem nájsť servis, kde to urobia za cenu nižšiu ako je polovičná hodnota auta :-)
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak jednak musíš brať do úvahy, že pri takej predbežnej ponuke sa pre istotu predpokladá že so zveličením sa bude meniť všetko čo je vo vzdialenosti do pol metra od spojky. Takže aj u nich by to nakoniec bolo možno trocha lacnejšie.
Druhá vec je cena materialu v autorizovanom servise, oni si skrátka vždy účtujú podstatne vyššiu maržu, veď konečne z toho žijú, z predaja samotných nových áut majú nízke zisky.
Čo som teraz pozrel u neautorizovaného predajcu na internete kde sem-tam kupujem, je cena kompletnej spojky LUK cca 130 Euro, Sachs 160 Euro, z toho ešte 10% dole, zotrvačník len na objednávku, cena neuvedená, ale to už by muselo byť, aby ho bolo potrebné meniť .
Samozrejme nie je problém u iných predajcov aj podstatne drahšie kúpiť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak čo si čakal v autorizáku? V najdrahšom obchode s dielmi stojí celá sada LuK 250 €, pultovka bez zľavy. V normálnom obchode sada 130.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a veru sa mi fakt zda ze 1.4tdi NEMA dvojhmotu. V zivote som k takym paškvilom namiesto motora neinklinoval takze neviem, ale fakt sa mi to zda.

Okrem ineho : naco chces menit spojku ? Mas problemy s radenim ? Presmykuje ? Nieco rachoce a po stlaceni spojkoveho pedalu prestane alebo zosilnie ? Zabera spojka uplne navrchu alebo pol centimetra od vrchu ?

Aky je dovod alebo pohnutka na vymenu spojky ?

Ak jazdis do zahranicia tak zostat volakde visiet na dialnici je zlahka drahy prieser, ak jazdis okolo komina a MOZES SI DOVOLIT NAHODNY VYPADOK, a na otazky hore si vsade odpovedal "nie", tak nevidim jediny dovod preco by si teraz mal spojku menit. Ked sa ti nahodou dosere o dva mesiace / 2.000km tak potom vymenis, ked sa ti nahodou nedosere 30.000km tak si usetril a auto dovtedy predas, rozbijes, atd.
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Autorizovaný servis má síce predražené ceny, ale aj niekoľko výhod:
- peknú recepčnú
- uvaria ti kávu
- vymenia ti aj to, čo netreba
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

mp3turbo napísal:a veru sa mi fakt zda ze 1.4tdi NEMA dvojhmotu. V zivote som k takym paškvilom namiesto motora neinklinoval takze neviem, ale fakt sa mi to zda.

Okrem ineho : naco chces menit spojku ? Mas problemy s radenim ? Presmykuje ? Nieco rachoce a po stlaceni spojkoveho pedalu prestane alebo zosilnie ? Zabera spojka uplne navrchu alebo pol centimetra od vrchu ?

Aky je dovod alebo pohnutka na vymenu spojky ?

Ak jazdis do zahranicia tak zostat volakde visiet na dialnici je zlahka drahy prieser, ak jazdis okolo komina a MOZES SI DOVOLIT NAHODNY VYPADOK, a na otazky hore si vsade odpovedal "nie", tak nevidim jediny dovod preco by si teraz mal spojku menit. Ked sa ti nahodou dosere o dva mesiace / 2.000km tak potom vymenis, ked sa ti nahodou nedosere 30.000km tak si usetril a auto dovtedy predas, rozbijes, atd.
Spojka zabera tak pol centimetra od vrchu, ale zatial nepreklzuje len je dost tuha. Auto ma najazdenych cca. 267 000 km. a spojka je povodna. S autom denne dochadzam do prace PD-TN (cca. 3000km/mesiac). Rozposlal som dopyt do viacerych neznackovych servisov tak uvidim ci dokazu ist s cenou nizsie. A aj mne sa zdalo ze dvojhmotu nema, kvoli tomu to auto trpim ze nema DPF a dvojhmotny zotrvacnik a spotrebu 4,5 l.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nevieme či je to Fabia I alebo II, ale ETKA mi na Fabiu I 2006 BNM píše dvojhmotu.
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

Fabia II. VIN: TMBGE25J893089955
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mna to zaraza, uz to, ze si dal v autorizaku menit palivovu hadicu... a dufam, ze si im na tu spojku neprikyvol...ved si to nechaj prejst hlavou, aj ked dost najazdis na taky vergel, aj ked ta necha v polceste, tak ta to financne nezriunuje a ta fobia nie je kozmicky stroj, toto snad nebudes riesit v autorizaku....
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

S palivovou hadickou to bolo tak, ze som stal na krizovatke a zacitil som smrad z nespalenej nafty, otvorim kapotu a cely motor zaspineny od nafty, tak som isiel do najblizsieho servisu co bol dany autorizak. Ale za hadicku a odmastenie motora som platil 17,50 € ;-) Na tu spojku som im zatial neprikyvol...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Spojka zabera tak pol centimetra od vrchu, ale zatial nepreklzuje len je dost tuha.

prva cast vety rozhodne nie je standartna, druha je v poriadku. Take spravanie spojky ako mas teraz, cize zabera pol centimetra od vrchu, mas ako dlho ? Circa kolko kilometrov si uz takto najazdil ? Spravala sa ta spojka takto aj pred rokom, pred dvomi, ked si mal o 35.000km alebo 70.000km menej ?
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

Spojka mi tak ako teraz zabera minimálne rok a nejakych 35000km. Mozno tak zaberala aj predtym len som sa nad tym doteraz nejako nezamyslal ;-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

asi by som do nej nerypal za tychto okolnosti.

Zaberat centimeter/polcentimetra od vrchu je MIMO normalneho spravania, avsak ked nemas cirkusy a zhorsenie spravania pocas 35-40.000km tak by to mohla byt otazka vymedzenia = nastavenia.

Neriesil by som to teraz. Polozil by som si otazku - co sa stane ked ma spojka zradĂ­ na ceste. Nedojdem do roboty. Vyhodia ma ?
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

Este by som sa chcel spytat ci je nutne pri vymene spojky menit aj uz spominany zotrvacnik ? Moja Fabia by mala mat (vraj) jednohmotny zotrvacnik a preto by ma zaujimalo ci je potrebne ho menit spolu so spojkou ? Prip. ako sa porucha na takomto zotrvacniku prejavuje ? Aby som nemenil zbytocne nieco co netreba. Dakujem

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných