Škoda Fabia 1,2 HTP, chvenie motora na voľnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

pročti si toto téma http://forum.skodaho...59-12-htp-40kw/ a bude ti vše jasné, takže v případě dotazů pokračuj tam, tady zamykám

jinak zkus příště použít tlačítko hledat a určitě ti vyběhne sposuta témat kde o tom něco bude, takže je zbytečné zakládat další téma a pročti si jako nováček zdejší pravidla
Takto to funguje na civilizovaných fórach. A bez problémov...
stevo11
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 05.06.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo11 »

mp3turbo ja som to fakt nemyslel zle iba som to hodil do Googla.
Chlapec chcel poradiť tak som mu napísal. S HTP skúsenosti nemám a ani nechcem mať. :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja to ani neberiem v zlom, ved vsetko je v pohode - ako vidis, DOBRE ROBIS ze s tym nic nechces mat :)
marek11111
Príspevky: 1892
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

Tu pomôže len jediné - vymeniť celé auto.
Jak kukám tak s tou Boleslavou to zišlo pekne z kopca. Keď som odstavil moju Š 110 R na renováciu mala za sebou 248 000 km ( prvý majiteľ otočil kilometrovník raz, ja druhýkrát) a motor išiel ešte celkom slušne. Trocha slabšie tlaky, boli vybehané krúžky, trocha klepal vybehané ložiská na kľuke a vybité čapy v piestoch. No pôvodný od výroby, žiadne veľké opravy iba výmena rozvodov. Starostlivosť bola maximálna, výmena oleja každých 5000 km aj filtre, nastavenie ventilov...Teraz po GO samozrejme tá istá hlava naspät cena opravy cca 500 evri.
Dnes sa robia spotrebáky no tých 20000 km ma dostalo to by som motor zlikvidoval za 8 mesiacov
karci81
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 03.11.2009 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci81 »

aj moji rodicia mali fabku . .ale extra silny trhac asfaltu 47kw lol az na preskocene rozvody po roku co islo so zaruky , tak ta haraburda zniesla cez 160 000 km bez investicii co ma sameho prekvapilo . . horsie uz natom bude druhy majitel kedze to auto uz neobehlo ani traktor . . strasne ked si predstavim ze zato vtedy vysolil 440 000 SK , , .
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak veru :(

no a ked neobehlo traktor tak to znamena ze zase ma kompresie v prdeli. Tentokrat uz nie kvoli rozvodom ale kvoli tlakom vo valcoch. A tie maju problem uz v tejto teme spominany...

plus ani ta tvoja fabka nebola bez nakladov - niekto tu opravu zacvakal. Moc tazko. Mozes si povedat ze to bola automobilka lebo ti ju v ramci zaruky uplatnila, ale to by bolo prilis jednoduche vysvetlenie. Automobilka totiz musi ratat s takymito priesermi, oni velmi dobre vedia aku sracku namiesali, a tak OCAKAVANE SERVISNE NAKLADY NA GARANCIE AUTOMATICKY PREMIETA DO PREDAJNEJ CENY KAZDEHO JEDNEHO VOZU. Aj toho co si ty kupil.

Takze si to nepriamo zaplatil aj ty, spolu so vsetkymi ostatnymi ludmi co si kupili HTP.

No ale to autorovi tejto temy motor uz teraz nezachrani...
ducklin
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.12.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ducklin »

No napr. fabia na ktorej jazdim (taxi) 1.2 HTP rocnik 2003 ma nalietanych 560 000km! Nikde tomuto udaju nechcu verit, a pritom na motore sa menia bezne veci (rozvodova retaz, vodna pumpa atd.). Akurat sa uz porucaju hydrostely, co si myslim pri tolkych km nie je nic divne. Ak sa z motorm zaobchadza tak ako sa ma, ak sa nejazdia trasy 5 km a dost, a ak sa pravidelne meni olej tak kazdy musi nieco vydrzat....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tu vždy jedna pomoc,jednoduchá a zaručená.Urobiť dobrú diagnostiku (nie dobrú,excelentnú)lebo všetko čo pripadá ako vada do úvahy sa dá vyčítať.Aj slabá kompresia ! z úhlového zrychlenia. V okolí NZ pomoc je,ak to pomôže.Potom už iba dobrého mechanika na odstránenie.V tom už pre vyťaženosť nepomôžem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Le Baroon napísal:Ludia su nepoucitelni, furt a stale dokola si budu kupovat tie HTP sracky. Dobru radu im mozes dat {mp3turbo} ale rozum nikdy :d :D
To je taká (možno aj národná) črta,rozumne sa správať až po vyčerpaní ostatných možností.Doniesol som známemu P306 1,6i,od gruntu sa obnovil,no zlaté autíčko až po dôchodok.Dal ho cez šrotovné do zberu,lebo že kedy by mu zaň niekto dal 2 tis.e.Myslím že to trpko lutuje,ale čo už.No proste tu v tejto neskutočne chudobnej krajine sa ľudia ozaj čudne správajú.
libero1071
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 01.09.2010 15:28
Bydlisko: okr.SENICA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libero1071 »

pepox:
skús sa opýtať v ŠK servise na opravnú sadu (komplet hlava s ventilmi,katalyzátor,sada tesnení,tesniace tmele)...cena cca 800€
:2f93:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

a tu je tiez nieco o skvelom HTP motore : http://www.cimbu.cz/clanky/auto-moto_htp.pdf
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

Ja MÁM HTP 47 kW od 18-tich rokov ... zatial to mám najazdené 150.000 km....
....a čo som menil ? na motore ? hmmmm....... snímač teploty chladiacej kvapaliny za 7 € či koľko....
....a dalej ? menim olej raz za rok aj filtrom...... a ostatne k tomu prisluchajuce veci...
NIKDY SOM TO nešetril.... ked obehujem tak točím do aleluja 5200 ot/min...

Ja osobne FAKT nemám čo tomu vytknúť.... nakoľko jazdím sám tak po MOTORICKEJ stránke som nemal nijake problemy ktore by stali nejaku sumu hodnú spomenutia....

teraz ked pridem k autu a nastartujem tak pekne krasne ticho a bez hrkotania (obcas to aj mne robilo :)
...
....a ak si kupim v buducnosti auto (dohľadnej) tak to bude opäť ŠKODOVKA !
ak bude penazi viac tak superb 1.8T cca rok 2008
a ak bude penazi pomenej tak fabiu 1.2 HTP 51 kW
Toľko moj nazor
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

HTP vo firme. 1x 165T , 2x cca 200T, 1x 145T už menená spojka, jazdili na tom dievčence, 1x 65T tu sa robila hlava na kulanciu, 1x 105T, ostatný servis len spotrebný materiál, ku všetkému riadny servis. Ja by som si to pre seba nekúpil ničím ma to nepritiahlo, výkon, :3020: , spotreba dlhodobá cca 6,2-6,8 kombinácia, ale ako firemné vozidlá tá nákladovost je zatial primeraná.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Je zaujimave, ze na HTP nadavaju ti, co HTP nemaju, alebo majitelia 15-20 rocnych srotov.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Je zaujímavé, že HTP si pochvaľujú ich majitelia. Pravda, len do prvého väčšieho problému. A ich počet nie je štatisticky nevýznamný...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: alfino a 82 neregistrovaných