Skoda Fabia 1.2 HTP 47kw - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Ked ma fabia brzdy FSII tak vydržia platničky okolo 35tis.km.
Ked FSIII tak vydrž prvovyroba 70-80tis. kupovane okolo 50tis.+-

Na FSII je hrubka ferodolu asi 3-4mm. menšia ako FSIII-(to je ako octa 1,6) to je dôvod že vydržia iba spominanych okolo 35tis.km.
h.
Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

Fííha, zase tu máme HYPER inteligentne hlášky :D
Toyota je dobra značka.... ale yaris :D do toho už nesadnem :)
a GO motora na 1.2HTP nieje PRAVIDLO !!!

ohladne brzd. Mne na 1.2 htp 47kw mr.04 vydrzali dosticky prve : 60tisic km, druhe (šmejdy)30tisic, tretie :vika(pološmejdy) 30tisic, teraz tam mám ABS (holand) + dal som vysustruzit kotuce...a brzdi to "lepšie ako za nova"

Treba si uvedomiť že staršie fabie ako ja maju FS 3 brzdovy system 256mm X 22mm
novšie HTP 47kw/40kw maju mnenši brzdovy system FS 2 239mm X 19 mm
a brzdi to ROZDIELNE :)
Problemom je že NEODBORNY servis dava aj na staršie fabie ktore maju kotuč 256mm iba male doštičky ktore tam nepatria !!! a brzdi to zvlaštne...
ale ak ti to brzdi divne priateľu, tak podľa mňa y som to prešiel nasledovne : Vymenit kvapalinu, ak je ABS tak dať na VAG, skontorolovať kotúče, dať tam ORIGINALY doštičky..., a brzdy samozrejme prvých cca 600km NETYRAŤ NA MAXIMUM...len jemne....
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

fiha ? tak toto ma prekvapilo bol som v tom ze fabka 1.2htp moze mat iba FS 3 brzdovy system 256mm X 22mm...ako to zistim presne rozmery ci mam tieto alebo tie druhe ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dáš dole koleso a zmeriaš kotúč?
Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

NIEJE NUTNE NIč merať... brzdove systemy maju zboku NAPIS Buď FS - II prípadne FS - III
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

takze vec sa ma takoto dnes som si prezul penumatiky a spolu s tym som kontroloval brzdy...na moje pocudovanie je tam system brzd FS2 -fabia 1.2htp z roku 2007 platnicky su este v dobrom stave no kotuc uz nie je bohvieco ale zimu este vydrzi kvapaliny je nad max...takze jedine co mi pride ze moze byt zle je to ze nebrzdia dobre zadne bubny alebo neautorizovany mechanik - minuli rok to bolo prvy krat neutorizovanom servise zrejme dobre neodvzdusnil ABS pochzbujem ze ma na to stroj...moze to sposobovat slabsiu ucinnost brzd ? Vopred dakujem
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Skôr neaurorizované odvedu poctivejšiu a kvalitnejšiu pracu ako autorizovane. (čestťvynimkam)
Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

ak je ABS tak sa doporučuje dať vozidlo po vymene kvapaliny na VAG-pc
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

a co presne treba pozriet na tom vagu ? ci diagnostiku aBS ?
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

aha na nete som nasiel toto tento chlap pise ze uz pri 25 000 !!!!!!

su to sity....asi .
Ahoj,

mám Fabii 2 (HTP, 1.2, 44 kW). Po ujetí 25 000 mi v servisu doporučili při jarní prohlídce výměnu brzdových destiček vepředu. Není to brzo? Nemyslím si, že bych brzdám dával tolik zabrat. Zbývají mi cca 3 - 4 mm obložení, takže výměna mě zanedlouho opravdu čeká. Očekával jsem vśak, že mi vydrží déle... Má tenké obložení nějaký vliv na brzdný účinek (pokud nebudu mluvit o extremu, kdy obložení není vůbec a dře to do krve )

Jaké máte s brzdami na Fabii 2 zkušenosti vy?
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

pani potrebujem rad uzohnal som za dobru cenu Brzdy aj otoče z Fabie RS a chcem to nahodit na tu moju... co este bude treba menit okrem tej otoce ? ake problemy mozu nastat este som tie brzdy nekupil ale musim zajtra dat vediet ci ich berem tak pls napisete mi ak mate niekto skusenosti....dakujeeeeem
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

teraz mam kotuc 239mm a ten bude 288mm disky mam R14 zakladne plechace... tlmice nebude treba menit za ine ?
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

wodnicek napísal:pani potrebujem rad uzohnal som za dobru cenu Brzdy aj otoče z Fabie RS a chcem to nahodit na tu moju... co este bude treba menit okrem tej otoce ? ake problemy mozu nastat este som tie brzdy nekupil ale musim zajtra dat vediet ci ich berem tak pls napisete mi ak mate niekto skusenosti....dakujeeeeem
Nenahli sa najprv pozisťuj. Ja som mal silno buchnutu HTP brzdy FSII a mal som komplet otoče FSIII a nahodil som ale stale sa dostal predok do šmyku. Dal som iny hl.valec zadne valčeky a aj obmadzovač na zad. napr. Zadok nechytal ako mal. Možno som niekde urobil chybu ja tak ty si to radšej pozisťuj.
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

dakujem za radu ale vies... moja situacia je taka ze nie som spokojny ako to brzdi + treba mi menit kotuce aj platnicky... mam brzdny system FS 2... ak kupim kvalitne kotuce a platnicky vide ma to viacej ako ked kupim cele otoce s brzdami v 90percentnom stave z Fabie RS !!! takze tak ci tak sa mi to oplati buduci rok menim na leto panumatiky tak kupim vacsie trochu snad 15-16 bude stacit...a budem mat auto co bude perfektne brzdit...teda dufam.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], mirovk111, uwa0949674848 a 84 neregistrovaných