Skoda 120 - zlé štartovanie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

pozri hadicku privodu benzinu od nadrze do ,,ac,, :2f93:
lukino0101
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.07.2011 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukino0101 »

a baterka? v akom je stave?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Načo to potrebuješ vedieť? :41c2:
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

mp3turbo napísal:jasne, sytic. Cim dalej tym viacej si myslim ze som tresol peknu kravinu : pri 10+ stupnoch vonku musis nastartovat aj bez sytica a teply motor rozhodne.

Velfobin stale zostava v hre. Hore bolo dobre poradene na co vsetko sa vseobecne pozriet.

Plus jedno megadolezite upozornenie - tieto auta maju sialene zlu bezpecnost. Ked len trosicku mozes, vymen to za nieco ine, kludne aj feliciu pod 1000eur. Lebo Felicia s airbagom je o XX generacii niekde inde pri prvej celnej, bocnej alebo zadnej buracke (teda vlastne akejkolvek, nespomenul som prevratenie)...

Zivot mas len jeden. Mal som doma vsetky modely a motorizacie triedy 105/120 a vacsinou tak dva-tri kusy sucasne, uz dnes by som to ale fakt nejalzol. Zivot mas len jeden.
Ono nieje problém jazdiť s dačím iným , ale to je také auto ktoré mam pre radosť :) dostal som ho po starkom a chcem si ho nechať ako veteránika aj niekolko desiatok rokov, tak ho chcem dať najpru do poriadku ;) Je to také autíčko na výlety ;) Viem že je dosť nebezpečné :) a aj hrozne nestabilné na cestách :D treba ho riadením dosť často korigovať, ale práve v tom je čaro tohto auta :) a páči sa mi na tom aj to že je to také akési opačne, motor v zadu, kufor v predu, a ked som sa prvý krát dozvedel kde je baterka, tak sa mi to zapáčolo ešte viac, proste je to super auto :D
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

jmka napísal:este by som poradil,ci je spravne nastavena hladina benzinu v karbesi,ci plavak spravne funguje a uzatvara ventil,existuje velmi dobra kniha,udrzba a opravy skoda 120l......podla ktorej sa da urobit,opravit aj nastavit prakticky vsetko.bud v kniznici,alebo na internete
Tú knižku aj mám, ale ked si pozrem ako mám ten karburátor zoradiť, tak som s toho uplný debil :D proste musím to dade vidieť, musím mi to dakto ukázať, a už som aj spoznal takého fanatika, ktorý my s tým asi pomože :D
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

66QUATTRO napísal:Mňa ešte napadá ale to mi robilo iba ak auto stálo viac ako niekoľko dní bez štartovania - v AC pumpe sú malé nazvem ich piestiky (riadny názov ma nenapadá) a tie majú za úlohu zrejme podržať tlak aby benzín netlačila membrána s5... pokiaľ auto stálo asi týždeň tak sa dalo točiť do bludu a nič... nachádzajú sa priamo v AC pumpe treba ju rozobrať...myslím že je tam asi 10 malých skrutiek.... nič zložité...a stačilo s nimi len pohýbať a zrazu auto išlo ako hodinky.... do benzínu predpokladám používate prísadu takže hlava by mala byť ok...možno by stálo zato pozrieť ventilové vôle...ale po tých km... seven má pravdu že to bude asi najskôr niečo s palivom...treba vykrútiť sviečku pozrieť iskru a ako to šlape tak by som hľadal problém v benzínovej sústave - ono sa tam za tie roky môže udiať s materiálmi hocičo...
Pre MP3- s tými km a občasnou prevádzkou verím že to auto nemá na daily use ale ako budúceho veterána....

Dajte potom vedieť čo to bolo...aspoň si zaspomíname na staré časy :)
Diky za rady, plánujem to tak ;) ale bohužial bude s ním vela roboty, je aj dosť potukané, čiže sa to bude asi aj zvárať ;) dám vedieť ;)
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

lukino0101 napísal:a baterka? v akom je stave?
Baterka je nová :D autíčko mám už od konca jesene, čiže dačo som už pomenil :D aj otáčkomer som namontoval :D :D :D
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

urcite kazdy je v nieco menej a v niecom viac chytry, ale otazky typu nestartuje mi auto a poradte cez net preco na to nemam slov.
o.i. vies ze po nete je milion vselijakych servisnych priruciek kde mas rozpisane do detailov vsetko o tychto motoroch?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

SBF!!!: Chlapec sa tu vytešuje, taká kľudná pohodová témička, nikto ho tuná neurážal, neponižoval :300f: , prosto sme sa vrátili o 30 rokov dozadu a Ty ho zje.beš po zem. Každý mu dával nejaké aké také rady, ja mu osobne závidím, ako sa teší z každého príspevku, jáj kiež by som mal viac času na takéto niečo z mojej mladosti obdobie Zväzáka. Len pomaly zostávajú spomienky ako na onen úkon, oné ako sa píše, oné ... sexovanie na zadnej sedačke kilečka , vidíš k.urva stárnem, ale inak robota mi začala akosi chutiť pľuhaňa akási!!! :40bd:
marek11111
Príspevky: 1892
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

fidziii - najprv skús vyčistiť a hlavne vyliať to čo je v nádobke odkaľovača na AC pumpe. Usádza sa tam voda ktorá sa vyzráža v nádrži , ak je v odkaľovači veľa vody pri mínusových teplotách jednoducho zamrzne a benzín nepôjde. Vyskúšaj odmontovať tú nádobku ráno, ak v noci mrzlo uvidíš koľko vody tam bolo. Používať Velfobin ako písal mp3turbo. Ak padá benzín možu byť vadné ventilky v AC pumpe alebo sa zasekávajú.
Tu máš návod: http://skoda-virt.cz/cz/clanky/motor/7111-ac-pumpa/

Doporučujem vymeniť membránu za novú, pri poškodení presakuje benzín priamo do olejovej vane.
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Re: ac pumpa

Príspevok od používateľa fidziii »

trucker694 napísal:Skús skontrolovať ó krúžok pod vrchnákom ac pumpy,to býva zdroj ťahania falošného vzduchu a padania benzínu.
Inak auto facka,to dokáže udržiavat mierne zručný pionier až po dnešneho vitálneho pána s rokom narodenia medzi svetovými vojnami.
Až na tie niektoré blbosti to bolo večné auto.
Aký ó krúžok myslíš, teraz som sa konečne do toho všetkého pustil. Kdeže je tam o kružok ? mysliš tie dva čo su na ,,krajoch,, ručnej pumpičky ? :)
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

No tak konečne som sa do tej mojej škodovky pustil, dufam že sa nehneváte že reagujem až po 3 mesiacoch :D no tak dneská som repasoval Ac pumpu, daval som novu membránku a ventilíky som vykupal v technickom benzíne :) Ináč škodovka už štartuje dobre, ale škoda že len z astudena, za zohriateoh motora je to dakedy velký problém, a tom som už aj karbo prečistil a nastavil hladinu plaváka :/ :D
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

Ahojte, chcel by som znova otvoriť túto tému, nakolko je škodovka už v celkovo lepšom stave ( celé leto som sa s nou tak trochu bavil) . Ale teraz sa kusok zozimilo a už pri 5 stupnoch mala problém naštartovať. ( Naštartovala hádam až po 10 sekundách až na tretí pokus)
AC pumpa je uplne nová ( Czechoslovakia , žiadna čína), pred štartom som samozrjeme benzín napumpoval, sviečky nové, olej pravidelne menený, plavák karba funguje, hadičky palivovej sustavy menené... proste všetko som pozrel. V lete nieje žiadne problém, všetko fakčí ako hodinky. Ale ako náhle sa ochladí tak už je problém. Jediné čo som nerobil z vaších rád tak je nadstavenie ventilov ( môže to byť tým ) ( PS : veflobín tiež nepomohol)

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Renova, tuninka a 66 neregistrovaných