Šesťhran olejové čerpadlo Audi a6 c6 2.0tdi 103 kw BRE

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martin3313
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.06.2018 20:25
Zdieľať na Facebook

Šesťhran olejové čerpadlo Audi a6 c6 2.0tdi 103 kw BRE

Príspevok od používateľa Martin3313 »

Dobrý deň idem si po radu už som preštudoval asi celé fórum ale nikde som sa presne nedozvedel: ked zhodím olejovú vaňu či sa dostanem k tomu neštasntému šesťhranu na olejovom čerpadle tak aby som ho mohol vymeniť je to audi a6 c6 2.0 tdi 103 kw BRE rok výroby 07/2007 Vopred ďakujem za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Boli dva typy náhonov vyvažovacích hriadelí,šesťhran vložený medzi balancér a ol.čerpadlo.
Na domácu prácu to nevidím.Olejová vaňa dole nejde kým je tam predná nápravnica.Nápravnica je zase zároveň nosná vec pre držiaky silentov motoa aj prevodu.Takže motor do podvesu,nápravnica dole,potom vaňa dole,dole balancér,dole čerpadlo,vymeniť tyčku (sú dva rozmery šesťhranu)
Balancér má polohu nutný je nastavocí element,nápravnica má polohu,vkladajú sa trny.

Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Super info,celkom mi to vypadlo...oplatí sa to riešiť cez nich,v podstate tým zanikajú starosti do budúcnosti.Na tú malú šesťhrannú mrchu už padlo motorov viac než veľa
fincik16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.09.2017 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fincik16 »

Dobrý večer.

Chcem sa len uistiť. Niekde som čítal, že novšie motory mali neskôr tento neduh opravený/odstránený? Mám 125 kW CR CFGB.

Za odpoveď vopred ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných