Servisná prehliadka - autorizovaný vs. neautorizovaný servis

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klm5
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.03.2012 08:33
Zdieľať na Facebook

Servisná prehliadka - autorizovaný vs. neautorizovaný servis

Príspevok od používateľa klm5 »

Dobrý deň,
chcem sa opýtať na Váš názor resp. skúsenosti - mám novú Daciu Sandero 0.9. TCe LPG a treba mi ísť na prvú servisnú prehliadku. Ak by som išiel do neautorizovaného servisu, môžu mi potom v budúcnosti v autorizovanom odmietnuť uznať záruku? Teda mám ísť radšej do predraženého autorizovaného alebo môžem aj do neautorizovaného servisu "s pečiatkou"? Ďakujem za Vaše odpovede
secian
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 10.02.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa secian »

osobne s novým autom by som riešil radšej autorizovaný servis, auto máš predsa v záruke nie?
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Google: „bloková výnimka”

Len pri probléme musíš dokazovať ty.
klm5
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.03.2012 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klm5 »

Ďakujem. Ide totiž o to, že jeden môj známy vlastní autoservis "B" kategórie, ktorého pečiatka teda platí podľa zákona. Ale viacerí ľudia mi vravia, že aj napriek tomu zákonu niekedy autorizované servisy nechcú uznať záruku pri vážnejších poruchách, ktoré môžu riešiť len oni.. vraj padá záruka, keď človek nechodí do autorizovaného.. Preto sa chcem oýtať, či napriek tomuto všetkému môžem ísť do autorizovaného, ďakujem ešte raz.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Veď si si odpovedal sám - zákon je zákon, prax na Slovensku je prax na Slovensku, čiže ak ťa autorizák pri reklamácii pošle do prdele tak máš smolu. Čo budeš mať ale na 90 % aj pri absolvovaní prehliadok u nich takže ja by som začal šetriť hneď.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Osobna skusenost, ceny su vyrovanane v autorizakoch a neautorizakoch.

Kvalita uz vyrovnana nie je, ako kde....
V podstate máš plnú pravdu.Až na výnimky sú autorizované viac držané predpismi výrobcu a vo všeobecnom rámci rozhodne odbornejšie než úplne bežné šuflikantsvo neatorizovaných.Výnimky sú stále iba výnimky,ako pravidlo to je ale takto,v prvých rokoch záruky rozhodne do autorizáku.Aj napriek blokovej výnimke.Dokonca nie raz ani dva,som po zistení problému poslal majiteľa aj z výpismi diagnostiky do autorizovaného kde bez jediného slova splnili požiadavku úplne bez diskusie.A hoci sa s chlapcami odtiaľ zdravím,nie je isté že vedia moje meno,ani ja ich po menách všetkých nepoznám,takže známosť v tom nemohla zohrať žiadnu rolu.Synové nové auto si striedame od prvého dňa,a tiež museli vidieť že olej filter nie je od nich,že je ošetrené zospodu a spústa vecí ktoré prezradia že úplne nové auto už niekto obchádzal.Ani jediný cek nikto k tomu nemal v autorizáku.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

hlavne si treba prečítať ten zákon o blokovej výnimke. Neautorizovaný servis totiž Musí vykonať Všetky úkony dľa servisného manuálu, s daným náradím a použiť dané diely. Chcem vidieť bežný servis ktorý vlastní xyz servisných manuálov, diagnostiku a používa správne sersany a nahadzuje origo diely. Asi výmenu oleja nebude nikto riešiť ale niektoré autá toho za 3-7 rokov najazdia veľa a tam už príde aj väčší servis.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Nemusí požívať origo diely! A že nikto nepovedal ani pol svlova? Už ste riešili nejakú reklamáciu?
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

toto je asi nekonecna tema ale osobne ked je auto nove a ma zaruku tak by som radsej obetoval tie peniaze a isiel do autorizovaneho servisu aby potom popripade uznali zaruku, potom ked skonci tak je to jedno
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nuž laki ďaleko od pravdy nie je,neraz pozerám na hodinovú sadzbu na výveske ako puk,a to sú full extra dedinský šuflikanti bez výbavy,v hlave nič moc z diagnostiky max tak chybové hlášky.Ani kolobežku by som tam nedal,ale na tabuly 37 e.- /h
A treba k tomu nutne dopísať...dvor plný na prasknutie
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby to aspon vsetko urobili, ked uz si vedia dobre vypytat...bol som svedkom vyberu mazutu po 120000km z motora, servisovane IBA v autorizaku :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

tak ako u vsetkeho aj u autorizakov su velke rozdiely v cenach aj kvalite, u noveho by som odporucal skor autorizak

niekedy staci zavolat/napisat do par autorizakov v okoli a vybrat si nejaky s lepsou cenou

najvacsia polozka bude aj tak olej, teoreticky si mozes doniest vlastny a hned si na polovicnej cene :d :D ale pri nejakom probleme to moze byt zase o dokazovani, treba si odlozit doklad o kupe oleja a kupit ho z nejakeho eshopu, ktory funguje dlhsie
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ono je to zle ked sa bavime o zaruke na auto ktore naj. max 100 tis. do konca zaruky , a traseme sa aby to vydrzalo to su sroty ze ?? vacsinou aj vydrzi lebo oni to maju nastavene tak ze kym padne ta ich zaruka vsetko klape sype sa to az po nej ja osobne by som ich nekrmil za prehnanane ceny za servisne prehliadky , prikl. prva prehliadka na Peugeot boxer predpisana po 48 tis. km !!!! cena 350 eur -vymena oleja a filtrov nic viac , dovtedy si maj. vymenil olej sam 3 krat co oni teda nepovazuju za potrebne , a samozrejme sa im vysral na ich zaruku ktora trva 2 roky a uz je davno po nej , takze ja osobne radsej dobremu mechanikovy doma v garazi ako v autorizaku kde dokonca ani nemas istotu ze ti vymenili to co si nauctovali , kolega nedavno kupil 8 rocnu audinu servisovanu vyhradne v Audi a cuduj sa svete pelovy filter povodny od vyroby a myslim ze zauctovany aspon 2 krat ako vymeneny
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lakinooo napísal:Osobna skusenost, ceny su vyrovanane v autorizakoch a neautorizakoch.

Kvalita uz vyrovnana nie je, ako kde....

Velky suhlas.
Tiez mam podobnu skusenost.

Najvyssiu cast ceny tvori olej.
Ked si prinesies vlastny, dost usetris.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Servisná prehliadka - autorizovaný vs. neautorizovaný se

Príspevok od používateľa seven549 »

klm5 napísal:Dobrý deň,
chcem sa opýtať na Váš názor resp. skúsenosti - mám novú Daciu Sandero 0.9. TCe LPG a treba mi ísť na prvú servisnú prehliadku. Ak by som išiel do neautorizovaného servisu, môžu mi potom v budúcnosti v autorizovanom odmietnuť uznať záruku?
ty tam nemusis ist menit olej to mozes aj sam doma.ale ide o prvu prehliadku oni vedia co treba popozerat.pojdes do neautorizaku nieco nebude vediet zhodnotit pokazi sa to a potom ti padne zaruka pretoze si vynechal tu obhliadku.neautorizak robi vsetky znacky aut autorizak ma info len o svojej znacke a maju lepsi prehlad o svojich modeloch ako vsemajster o 20 znackach aut.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných