1 030 172
inzerátov
Pridať inzerát

Servisná prehliadka - autorizovaný vs. neautorizovaný servis

Obsah fóra Auto-moto fórum LPG, CNG - Hybrid
Odpovedať Nová téma
<1234>
Autor Správa
andy.gee
Povedomá tvár - Favorito (44)
Založený: 10 jún 2009
Nabehané: 9 dní 19 hod 4 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 15:48   
tak ako u vsetkeho aj u autorizakov su velke rozdiely v cenach aj kvalite, u noveho by som odporucal skor autorizak

niekedy staci zavolat/napisat do par autorizakov v okoli a vybrat si nejaky s lepsou cenou

najvacsia polozka bude aj tak olej, teoreticky si mozes doniest vlastny a hned si na polovicnej cene ale pri nejakom probleme to moze byt zase o dokazovani, treba si odlozit doklad o kupe oleja a kupit ho z nejakeho eshopu, ktory funguje dlhsie
Známa tvár - Feldo (70)
Založený: 26 október 2009
Nabehané: 7 dní 20 hod 39 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 16:16   
ono je to zle ked sa bavime o zaruke na auto ktore naj. max 100 tis. do konca zaruky , a traseme sa aby to vydrzalo to su sroty ze ?? vacsinou aj vydrzi lebo oni to maju nastavene tak ze kym padne ta ich zaruka vsetko klape sype sa to az po nej ja osobne by som ich nekrmil za prehnanane ceny za servisne prehliadky , prikl. prva prehliadka na Peugeot boxer predpisana po 48 tis. km !!!! cena 350 eur -vymena oleja a filtrov nic viac , dovtedy si maj. vymenil olej sam 3 krat co oni teda nepovazuju za potrebne , a samozrejme sa im vysral na ich zaruku ktora trva 2 roky a uz je davno po nej , takze ja osobne radsej dobremu mechanikovy doma v garazi ako v autorizaku kde dokonca ani nemas istotu ze ti vymenili to co si nauctovali , kolega nedavno kupil 8 rocnu audinu servisovanu vyhradne v Audi a cuduj sa svete pelovy filter povodny od vyroby a myslim ze zauctovany aspon 2 krat ako vymeneny
Citovať
YxoYpsilono
Obľúbený člen - Bawo (91)
Založený: 14 august 2008
Nabehané: 4 dní 2 hod 53 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 17:37   
lakinooo napísal:
Osobna skusenost, ceny su vyrovanane v autorizakoch a neautorizakoch.

Kvalita uz vyrovnana nie je, ako kde....

Velky suhlas.
Tiez mam podobnu skusenost.

Najvyssiu cast ceny tvori olej.
Ked si prinesies vlastny, dost usetris.
Citovať
lakinooo
Legenda - Ford T (615)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
Nabehané: 2 mes 11 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 13.06.2018 17:43   
lubos zimovcak napísal:
Takto by som si v živote nedovolil uraziť môjho mechanika :)
Total olej, 5 litrov, filter olejový, vzduchový, pelovy UHLIKOVY, všetko tuším Mann, 90 eur,. 100 eur aj s triangeltom....

Skús v oficiálnom :)

Jo kazdy garazovy mechanik, ktory neplati odvody, dane licencie, a podobne “zbytocnosti” to dokaze.
Vážený člen - Gallardo (202)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
Nabehané: 3 mes 7 dní 8 hod
Predmet: Re: Servisná prehliadka - autorizovaný vs. neautorizovaný se PríspevokZaslal: 13.06.2018 17:49   
klm5 napísal:
Dobrý deň,
chcem sa opýtať na Váš názor resp. skúsenosti - mám novú Daciu Sandero 0.9. TCe LPG a treba mi ísť na prvú servisnú prehliadku. Ak by som išiel do neautorizovaného servisu, môžu mi potom v budúcnosti v autorizovanom odmietnuť uznať záruku?
ty tam nemusis ist menit olej to mozes aj sam doma.ale ide o prvu prehliadku oni vedia co treba popozerat.pojdes do neautorizaku nieco nebude vediet zhodnotit pokazi sa to a potom ti padne zaruka pretoze si vynechal tu obhliadku.neautorizak robi vsetky znacky aut autorizak ma info len o svojej znacke a maju lepsi prehlad o svojich modeloch ako vsemajster o 20 znackach aut.
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (332)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 13 dní 20 hod 35 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 17:56   
lakinooo napísal:
lubos zimovcak napísal:
Total olej, 5 litrov, filter olejový, vzduchový, pelovy UHLIKOVY, všetko tuším Mann, 90 eur,. 100 eur aj s triangeltom....

Jo kazdy garazovy mechanik, ktory neplati odvody, dane licencie, a podobne “zbytocnosti” to dokaze.

Ale no!!
Normálny servis, akurát, že ho má pri svojom dome a robí až do večera...

Špičkový chlap.
Len je pravda, že nestíha.
Citovať
YxoYpsilono
Obľúbený člen - Bawo (91)
Založený: 14 august 2008
Nabehané: 4 dní 2 hod 53 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 18:11   
lubos zimovcak napísal:

Olej: 5 lit je za 30€ cca
Vzduch filter cca 10 €
Peľový grafitovy 15€
Celkom 55€ Za materiál.
40€ za hodinu roboty.
Ziaden zázrak.

Mna stoji výmena na škodou v autorizáciu rovnako. Alebo aj menej.

Lenze: servisná prehliadka nie je len tupá výmena dielov.

To je aj diagnostika, kontrola dalsich x bodov na aute.
Ktorá trvá aj tri hodiny.

Takze, ak zredukuje prehliadku len na výmeny a mas vlastný olej, tak v autorizovanom to nebude drahsie ako inde
Citovať
cobo77
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 27 máj 2007
Nabehané: 2 dní 6 hod 58 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 18:14   
Naco si vyrabat problemy ak nemusis...prehliadla v autorizaku cca 250 eur v neautorizaku dajme tomu 150eur...v pripade nejakeho problemu ti zakývu a mas po zaruke...ak si mal na nove auto tá prehliadka ta nezabije si myslim...
Citovať
lakinooo
Legenda - Ford T (615)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
Nabehané: 2 mes 11 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 13.06.2018 18:32   
YxoYpsilono napísal:

Olej: 5 lit je za 30€ cca
Vzduch filter cca 10 €
Peľový grafitovy 15€
Celkom 55€ Za materiál.
40€ za hodinu roboty.
Ziaden zázrak.

Olejovy filer 10, palivovy 15.

Cize 80 material a 10 praca.
Legenda - Ford T (2073)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 11 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 13.06.2018 19:01   
pozor na pojmy a dojmy.Ak si niekto zadá zákazku ako,pozrieť všetko...tak je to prakticky na celý deň práca.A to sa robí bežne pred STK napr. Je to nespočet úkonov,doslova nekonečno,vrátane diagnostiky,a to u dnešných aut máte min na dve hodiny čo robiť iba s ňou.Takže večer je cenovka 200 e. nič moc a v tom je iba olej a filtre.A nech vás boh chráni ak na STK neprejde.Takže výhra to je jedine tak pre majiteľa auta,takže inému ako ozaj starému stálemu zákazníkovi ani takú zákazku neprijmete.Ja neviem aká je poctivosť autorizákov pri garančných prehliadkach,ale ak urobia všetky úkony,nič desivé za to nepýtajú.
Citovať
logan668
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 10 máj 2014
Nabehané: 4 hod 40 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 19:04   
Cena prehliadky na Dacii logan MCV 1.5 dci s výmenou oleja a všetkých filtrov bola po prvom roku cca. 130 € a po druhom roku aj s čistením klimatizácie ozónom 170 €. Zase autorizovaný servis má prehľad o zvolávacích akciách a na Sanderá nejaké boli. Na mojej prvej dácii z roku 2006 na prehliadke v záruke nejakou látkou ošetrili dutiny a ohrozené miesta a dali plastové lemy na zadné blatníky. Takže okrem spodných lemov dverí na 12 ročnom aute takmer nie je hrdza.
Citovať
miroslav114
Nová tvár - Trabanto (16)
Založený: 17 marec 2015
Nabehané: 22 hod 15 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 20:33   
Autorizak sú najväčší o.ebávači , z mojej skúsenosti Peugeot, škoda a Renault , nevymenene oleje samozrejme zaplatené a vedel by som o tom rozprávať dosť
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (559)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 3 mes 25 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 13.06.2018 20:49   
nissan detto...

Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (332)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 13 dní 20 hod 35 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 20:52   
všetko záleží od majiteľa...a od jeho "lásky" k vergľu.
ked má človek prvý x nové auto, tak sa pomaly o neho stará viac ako o seba, či dieťa...

ale ked človek chodí niekedy aj každý mesiac na priehliadky / po 20.000 km/, stojí pri aute a vidí úkony ako : "skontrolovať hladinu v ostrekovači ", ide sa do skladu, na výdajku vyfasuje vodu a o 15 minút sa s tým vráti, doleje 0,5 litra...
..."skontrolovať stierače, brzdovú hladinu a xxxxxxx hlúpostí

tak po nejakých státisícoch km sa naučíte POČUVAŤ svoje autom čo vám chce povedať a budete riešiť iba to skutočne potrebné.

a tie ceny týchto spotrebákov sú ešte oveľa NIŽSIE..:), mimochodom.

len si treba dávať pozor na značku a výrobcu , lebo dnes je extremne veľa pančovaných značiek, doslova neznámych, robených kdesi na kolene v PL, či Čine.
Citovať
lorak777
Známa tvár - Feldo (51)
Založený: 21 marec 2015
Nabehané: 5 dní 12 hod 37 min
PríspevokZaslal: 13.06.2018 22:54   
pre mna je to nejaka zvlastna otazka - sandero v zaruke a nechces ist do najlacnejsieho autorizaku ????? Uznavaju objektivne reklamacie, aj ak ides do B servisu, ale vsetky staznosti vznikaju tak, ze majitel najprv majstroval v garazi s kamarátom a ked to kompletne posrali, tak to chce zakryt B servisom a potom v autorizaku - skoro vsetko su podvody s podobnym scenárom a preto vznikaju v slusnej spolocnosti pochybnosti...mas skor obavy z kombinacie s LPG, ale nemaju v zaruke viac problemov, ako ciste benziny...
Citovať
Odpovedať Nová téma
<1234>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum LPG, CNG - Hybrid