Servis NZ, NR okolie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan asi si ma zle pochopil,mna len napadla ta otazka ked som si precital tuto temu. Nepoznam pozadie a ani si to nemal brat na seba a priamo na spominany tragac. Ako som pisal viem sa vzit aj koze mechanika a aj do myslenia zakaznika.
Ta strata vody mi posluzila len ako priklad. Ak sa vzijem do ulohy zakaznika a PRVEJ navstevy servisu ked si este myslim ze je to banalita a zhruba to iste si urcite pomysli aj mechanik. Zdalo by sa mi cudne ak by na mna mechanik zacal nieco vo forme :" Pane zacnem hladat pricinu uniku kvapaliny a dam Vam otazku, do akej sumy normohodiny ten unik mam hladat, do 200-300-400? Ak nenajdem pricinu tak Vam odovzdam neopravene a platite do rozsahu dohodnutej sumy." Realne si takto prebiehajuci rozhovor neviem predstavit. Ale na druhej strane zas v ulohe mechanika sa viem vzit samozrejme aj do toho ze profesionalna zvedavost nuti hladat poruchu a ak sa nezadari tak kopa casu a energie je uz do toho vlozenej.

A aby som nezabudol...na Tvoju otazku vazne neviem odpovedat.

/ospravedlnujem sa za absenciu interp.znamienok,pisem z cinskeho tabletu/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku sa chápeme.Je to otázka ktorá je ťažko zodpovedatelná a je to prípad od prípadu kedy je morálne si dať zaplatiť,a kedy nie za hodiny strávené hľadaním.Preto je toto ten zvláštny prípad, lebo ako prvé sa urobia tie úkony ktoré vylučujú že sa pôjde cestou výmeny drahého komponentu.Čiže sa urobila napr tu konkrétne skúška na spaliny.bolo negatívna.Aby sa pre každý prípad potvrdila príp.hlava motora, urobila sa demontáž a prevýšenie expanznej nádoby či sa neobjaví hoci jediná bublina.Ani za dve hodiny čumenia do nej sa neobjavila.To posunulo práce na hladanie únikov smerom von.Ibaže to je trocha ťažšie urobiť,lebo prístup a dohladnosť v podaktorých kútoch je nulová a navyše je rozvod duplititný a ide plus dozadu auta.Vymenil sa termostat aby sa nič nerisklo,a odmerali tlakové pomery v systéme.Po desiatkach km skúšok výsledok ...únik nenastal,zrejme je všetko OK.Behanie a testovanie podobnej záležitosti chce záťaž,tj žiadne výlety,záťaž na rovine = rýchlosť. Lenže ide o zákaznícke vozidlo,premávka je fajn,jebn..ých na ceste viac než dosť,hodiny plynú. Donekonečna sa testovať nedá,resp.čakať kým ma niekto naberie a mám postarané o radosť.A v mene čoho to mám robiť ? To sú tie maličkosti ktoré si asi málokto dosadí do toho vzorca. Ale o tom to je.Poslať gazdu aj z autom do rit..i dokáže každý,a aj urobí každý mechanik ktorý nie je ochotný sa trochu s problémom potrápiť.Veď je tolko možností ako problém nemať,prečo sa trápiť z niečím čo smrdí problémom.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Ja sám som mechanik..a nenašiel som príčinu, dokumentácia nedostatočná, keďže som robil prevažne vždy peuegoty/citrony a občas renaulty tak auto šlo iným mechanikom. Zpočiatku sa každému zdala porucha jednoduchá...a nakoniec bez výsledku.

Oficiálne zastúpenie hyundai na to čumelo ako ťeľa na nové vráta..že to sa nedovážalo k nám, že to v katalógu nemajú. Bol problém objednať brzdové kotúče, platničky..čokoľvek.
Z obyčajnej výmeny olejov,filtrov a bŕzd bola týždňová tortúra..(+btw kompletný objem náplní bol okolo 32L vrátane chladiacej 13L) Naštastie sú všade logicky umiestnené výpustné a kontrolné šróby..a tak si človek mohol aspoň domyslieť.

Ja som bol zvyknutý pri hocijakom pežote/citróne behnúť na oficialne servisné stránky a mať k dispozícií komplet dokumentáciu+ diagnostické postupy + známe závady + komplet katalóg náhradných dielov s cenami..všetko presne podľa VIN vrátane konfigurácie auta a detailov k nemu, ostatné značky automobilov toto akosi zanedbali. V hyundai microcate nieje dokopy nič okrem nie moc dobrého katalógu ND.

Čo som chcel povedať..že vďaka tejto mizernej podpore zo strany oficiálnych zástupcov je to auto nanič alebo v štýle urob/zbastli si sám.

P.S : Ilustračné foto

[img]http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/105034 ... ed_Car.jpg[/img]
AutoSpecial.top
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale nutne mi nedá nenapísať kedže sme ho trocha trápili že sa s ním velmi dobre jazdí,príjemne a to doslova.A kde sme zastali si ho každý obzeral ako dákeho marťana.Velmi výnimočný kus

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných