Servis Landi Renzo Omegas

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kil69
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.12.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Servis Landi Renzo Omegas

Príspevok od používateľa kil69 »

Dobry den,
poznate servis na Landi Renzo Omegas v okoli MT a ZA?
Dakujem
berkym1
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.08.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berkym1 »

Zdarvím. Aj ja stojím pred pododbným problémom a zatiaľ som nepochodil. Našiel som človeka v TN, ktorý mi aspoň diagnostikoval chybu (riad. jednotka) ale ďalej som sa nedostal. našiel som jedného pána z Krupiny, ktorý sa venuje Landi renzu, ale to je zatiaľ všetko. V CZ sa bežne servisuje (nový jíčín, prostejov atď). Aký máš problém?
kil69
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.12.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kil69 »

Vdaka, za odpovede. Ano v Cechach nie je problem, tam bolo aj montovane aj servisovane, myslim ze AutoGas Strakonice. Na Slovensku je s tymto systemom pobiedne. Potrebujem dat to asi nastelovat lebo to trha a ide nepravidelne na nizkych otackach, volnobehu . I ked este to dam predtym na diagnostiku benzinu podobne priznaky.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Aj my robime Landi Renzo. Len aby sa nezbudlo... ;)
vladimir-l
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.06.2013 12:29
Zdieľať na Facebook

LANDI RENZO OMEGAS / PLUS

Príspevok od používateľa vladimir-l »

Nieco na Landi Renzo viem poriesit aj ja ...
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Landi Renzo malo problemy so vstrekovacmi. Dost boli kazove najma varianty s ciernou, zelenou a bielou "ciapockou" (podla farby sa identifikuje ich vykonnostna trieda, podobne ako pri viacerych typoch LPG vstrekovacov). Vyrobca ich uz modifikoval a nahradil novym typom, poznate ich podla odlisnych farieb - zacali pouzivat ine farby (porovnavaciu tabulku mam v PC v praci, na zelanie poskytnem)). V pripade, ze mate problem so starym typom vstrekov odporucam vymenu vsetkych naraz, tie nove uz vydrzia ovela viac.
Najvacsim problemom vsak je, ze aj automobilky (nemenujem :-) ) pouzivaju dodnes stare typy a tym padom zakaznikov drzia v sachu a dlhodobo ich problem neriesia. My sme uz menili (a viem, ze nielen my) nove typy viackrat, slapu spolahlivo. Akurat je v niektorych pripadoch potrebne jemne "doladit" riadiacu jednotku, prisposobit ju novym vstrekom aby boli korekcie zmesi v poriadku. To sa vsak pri "fabrickych" autach neda spravit beznym softom nakolko je zamknuty :-(
LR je vynikajuca znacka, keby to nepokaslali takymto pristupom k zakaznikovi mohli byt na tom lepsie (podla mojho subjektivneho nazoru). Pracujem na rieseni, ak sa mi podari zohnat co je potrebne budem ready to help.
LPG zdar !
Naposledy upravil/-a MayoZVOLEN v 14.11.2014 23:54, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vobec prva dielna,ktorá ziskala registráciu na montaž Landi Renzo na Slovensku ešte doteraz funguje v Nižnej myšli pri Košiciach

a robia to vynikajuco,dokonca vozia tam nové dacie na montaž LPG zariadenia,predtým ako auto ide do predaja

takže nebolo by žiadnou chybou obratit sa tam

300 km + - predsa nemože byť až tak neprekonatelny problém
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Dufam, ze ma niekto nepochopil zle. S majitelom firmy v N.Mysli som kamarat a viem, ze v Landi R su viac ako doma. Vsak su importeri tejto znacky. Ako som pisal vyssie, je to vynikajuce zariadenie, len tie vstreky a softwer... (s fabrickou prestavbou sa nespoja ani oni, jedine ked sa vymeni riadiaca jednotka spolu s prepinacom. tak je to aj u BRC a inych zariadeniach).
Podobne problemy mali snad vsetky znacky, vratane BRC a dokonca aj Vialle, akurat ich poriesili este v r. 2008. LR viete este aj dnes vidiet/kupit so starym typom trysiek (minimalne platilo pred rokom ked som objednaval sadu a prisla so starym typom trysiek). To si myslim, ze by uz nemalo byt, najma nie v novych autach. Je otazne, ci si to tak objednali vyrobcovia aut (automobilky) alebo je za tym nieco ine.
P.S.: Uplne nove Dacie a Renaulty montujeme aj my. A nielen tieto znacky :-)
vladimir-l
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.06.2013 12:29
Zdieľať na Facebook

LR v Skoda Octavia II 2011

Príspevok od používateľa vladimir-l »

Zrovna vcera son tu mal toto auto s problemom bohata zmes na LPG. Auto ma 55 000 km. Treba iba posunut trocha mapu. Zial ani so SW Landi VGI tool pre skoda/seat/VW mi to neslo, lebo konfig v ECU je VW202045G24. Moj VGI pozna iba VG202045G24. Vie niekto poradit ako na to ? (bud treba novsi VGI alebo iny SW, vraj s Landy 2014 to ide)

Dik.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Pokial je to fabricka prestavba bude problem sa s tym spojit. Uz sme to tiez velakrat mali a ani v "dealer area" na strankach Landi nieje SW pre tieto riadiace jednotky. Staci ak je v RJ iny "zavádzač" (master SW) a problem so spojenim je na svete. Predpokladam, ze sa automobilky dohodli s Landi ze nepustia von sw pre taketo typy zariadeni (som o tom presvedceny).
Napriklad BRC to ma poriesene tak, ze pokial je auto v zaruke nespojime sa s nim ani my pokial to (napriklad v znackovom servise Subaru, Fiat a i.) neodomknu. Neda sa dostat do nastaveni RJ, len citat hodnoty. Ked vsak zaruka skonci a zakaznik POZIADA o odomknutie urobia mu to a potom uz je RJ volna. Bez poziadania to vsak nerobia. Velmi casto sa s tym stretavame pri dovezenych autach zo zahranicia. A vacsina znackovych servisov aj ked maju sw bud im tiez nejde alebo to nevedia nastavovat :-(
Cest vynimkam !
Este su na to dva sposoby riesenia:
-poslat danu RJ priamo do fabriky, kde ju odomknu a poslu naspat
-vymenit RJ za neblokovanu, pri LR Omegas sa musi menit aj prepinac (spominal som vyssie)
Obidva sposoby su komplikovane a pridrahe...
(Vyhodu maju ti, ktori chodia do Talianska, mozu tam zajst s autom a dat si to spravit, len kolko je takych majitelov ?)
Takze asi tolko...
Mam tieto veci odkomunikovane aj so Slovenskym, aj Ceskym importerom Landi Renza, maju tie iste problemy a riesia to takto isto.
Preto je lepsie zo zahranicia kupovat auto bez (zamknuteho) LPG a dat ho spravit potom niekde, kde montuju nezamknute RJ. Okrem ineho tym clovek ziskava zaruku a dostupny servis na LPG.

LPG zdar !
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Raz (niekedy v r.2009) sme na ziadost zakaznika ktory si na webe nasiel Landi Renzo ako pripravene namontovali do Skoda Yeti 1,2 CBZ 77 kW. Supravu sme objednali z Ciech priamo vyrobenu pre toto vozidlo, namontovali a auto slapalo viac ako 60 kkm bez problemov. Kedze to vsak bol motor TSi a zariadenie "nepriamovstrekove" (v podstate klasicky Omegas s predprogramovanym pridavkom benzinu kvoli chladeniu benzinovych trysiek) po tomto odjazde odisli v rozpati dvoch mesiacov vsetky benz.trysky. Vymenili sme ich a auto slapalo dalsich x km. Ked odisli druhy krat vybrali sme to, namontovali Vialle a motor slape dodnes.
paskin89
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.12.2014 13:34
Zdieľať na Facebook

Servisná prehliadka landi renzo

Príspevok od používateľa paskin89 »

páni viete mi niekto poradit z landi renzo? kde mi urobia servis a kontrolu??
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Zvolen, Poprad, Nizna Mysla, Sturovo, Brezno,Presov, neviem ci Korejovce a Hlohovec robia LR. Podla toho kde to mate blizsie pripadne kam chcete mozte ist. Ak to ale mate "fabricku" prestavbu moze to byt problem :(
Vsetky legalne pracoviska su na www.datagas.sk ale nie vsetci robia s Landi Renzom
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Pokial je to fabricka robota napiste ake auto je to.
paskin89
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.12.2014 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paskin89 »

Som od Trenčína a áno, je to fabrická robota. auto mám volksvagen touran 1,6 rv 2008.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní