sedadla z W210 do W124

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

t.dzuricky
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:21
Zdieľať na Facebook

sedadla z W210 do W124

Príspevok od používateľa t.dzuricky »

caute,rad by som sa spytal ci je nieco taketo mozne...kolko je s tym prace a podobne,ci sa tam zmestia a podobne.A este kde zozeniem originalnu kozenu rychlostnu paku,,,Dakujem
autocalunnictvo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.09.2007 13:28
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocalunnictvo »

originalne calunenie vieme spravit aj my, kvalt paka stoji 20e, manzetka pod nou tak isto.
Maxono
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 17.08.2009 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maxono »

To si robis srandu s vymenou sedaciek za mesiarkove? To je hruza. V com su tie sedacky lepsie ako z w-124? Radsej zozen original v dobrom stave.
t.dzuricky
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa t.dzuricky »

sedacky su zachovale no z w 210 su pohodlnejsie a ja tie spruzinove nemusim...
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

niekde v pc mam fotku W124 so sedackami z W220 (teda trieda S ! ) nemam zdanie, ako to tam napasoval, ale mal to tam.
ja som ZA s takymito upravami, len musia byt manualne posuvne, lebo elektricky posun asi nedorobis :)
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Dá sa všetko, ale bude to brutálne veľa roboty ak to má byť teda aj s posunom aj s pamäťami. Neviem na čo taký čin by som robil. Inak zúfalosť je aj do W124 dávať sedačky z W220. Kto má W220 vie, že tie sedačky nepatria k silnej stránke toho auta a nie je problém ich tučnej osobe aj trošku vysedieť a nielen to, ale aj dokonca začnú vŕzgať. Tie originálne vo W124 sú krásne - masívne. čo sa týka hlavice radiacej páky, tak originál neodporúčam, lebo za moju koža+drevo do W220 chceli cca 420 eur. Nešetrím moc na aute, ale vec s výrobnou hodnotou max 40 eur neviem prečo niekto ponúka 10 násobne drahšie.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

camry, lebo mercedes :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Do W220 asi nemontovali manualny posun, ze?
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

nieco sa mozno oplati, ale na druhej strane, pozeram po jednej W114 Coupe, znacne napadnuta hrdzou a original plecharina - dvere 700 Eur, zadny blatnik 400 Eur... a podobne cifry, z ktorych sa mi takmer zakrutila hlava.

casom pojdem aj ja do mercedesu, ale musi to byt nejaka zaujimavost.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A v replike tie dvere alebo zadný blatník stoja koľko?
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Nemam zistene, ale myslim si, ze ich ani moc v replike nebude. Ide o rocnik 69, takze kto by to drzal skladom :41c2:
predne blatniky nie su problem, tam dokonca vyrabali laminatove, aj ked mizernej kvality, ale ostatne diely len original a aj to vraj Mercedes uz nema na sklade.

to auto sa mi velmi paci, hned by som kupil, ale myslim si, ze je ako cednik a neviem, ci sa mi oplati davat tolko penazi za robotu, co je na tom
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja som sa pýtal náročky pretože hentie veci sa v replike nezvyknú robiť (okrem úplne najbežnejších modelov) a tie ceny sú na originál úplne normálne...
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Neviem, ale cena 700 eur za dvere a 400 za zadné blatníky sa mi zdá na auto ročník 69 priam luxusná. už to, že ktosi na tak staré auto garantuje výrobu originálneho dielu je super. mne tých vyše 700 stoja len zadné blatníky. A to pritom každý vie ako W220-ka hrdzavie vzhľadom na vážne výrobné chyby na tomto modeli. skôr sa divím, že na nových dieloch výrobca aspoň neučinil úpravy, aby predné a zadné blatníky + spodky dverí nehrdzaveli...vlajkovej lodi to akosi nesedí. Ja osobne mám zatiaľ tú koróziu len v štádiu, že by ju stačilo ošetriť, ale ak sa dostanem k tomu až o nejaký rok, tak asi dám vyrobiť časti tých prvkov dobrému kutilovi, čo mi sľúbil, že ak budem mať zbytočné peniaze, tak mi to krásne opraví ako nové keby to bolo :)
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

cico, tak model w114/w115 bol v rokoch '60 a '70 uplne bezny :)

camry, ono to nie je celkom tak, ze by garantovali vyrobu tychto dielov. maju to skladom, ale zda sa mi, ze uz len na jednu stranu a na druhu sa uz ani neda kupit ( mozno by to vyrobili na poziadanie + priplatok ).
a porovnavas dve rozdielne veci, W220 je vlajkova lod, ako si sam napisal, takze tam aj obycajna packa musi byt draha, to je normalne. rada W115 bol skor taky pracant, ludove auto v tej dobe.

a mas kontakt na takeho dobreho kutila, co by vyrobil diely aj pre mna? ono to asi nebude tak zlozite, viac-menej je to hranaty tvar, ale roboty to bude aj tak dost
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Kontakt by sa našiel. Ono je to v podstate značkový servis - klampiarska a lakýrnicka dielňa. Len zas neviem tam konečnú cenu. Ten môj kamarát je taký zvláštny v tomto. Nevieš čo hovorí ako žart čo vážne. Na jednej strane povie, že mi to urobí vlastne zadarmo na druhej strane, že ľudová cena za vyspravenie korózie a zmiernenie výrobných chýb na W220 je 5000 eur a že budem spokojný. Za 5000 sa dá ale dnes kúpiť auto, tak mi je blbé vyhodiť 5 tisíc za ošetrenie spodku a blatníkov na aute. Tak neviem či o takýto kontakt je záujem. Až ma potom nenaháňa ktosi, že čo som to doporučil :)
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

A v akom meste to mas toho kamarata?
5000 Eur za "vyspravenie korozie" na W220 je naozaj uletene. Sam si dobre poznamenal, ze za to mas druhe auto.

S tou W114 som taky neisty, musim ju ist este raz pozriet s kamaratom, co by sa do opravy aj pustil. ak ju vezmeme a budu tam nejake specialitky, co on nedokaze vyrobit, obratil by som sa na teba a tvojho kamarata, ale s vopred ujasnenou cenou :)

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných