Seat vs Audi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1806miso
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 28.08.2009 18:45
Zdieľať na Facebook

Seat vs Audi

Príspevok od používateľa 1806miso »

Zdravím vás mám v pláne si kúpit auto len sa neviem rozhodnut ake .
Rozmyslam nad Audi a4 alebo Seat toledo obidva s motormi 1,9 tdi 66kw okolo rokov 1997-98 ,na 81 kw bohuzial nemam peniaze .Seata mam r.v1993 hladky diesel -lacne ND .pri audi sa bojim vyssich cien ND a vyssej poruchovosti .mozte mi povedat vas názor ktore auto by ste brali?
dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vyššia poruchovosť čoho? Toho istého motora? Veci, ktoré sú v tých autách rovnaké zoženieš za rovnaké ceny. A4 má vpredu 8 ramien, ktoré raz za čas treba vymeniť, ceny od 400 €. Ostatné špecifické Audi diely samozrejme drahšie...

Inak aký je cenový rozdiel 66/81 kW verzií keď naň nemáš peniaze? A máš peniaze aspoň na prvotný servis či sa chystáš dať za auto všetky prachy?
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

s tychto rokov jednoznacne audi. toledo je stary hranaty hnily este konstrukcne fiat malaga - uz dobry kus tazko kupis. u audi mas nevyhodu drahsieho servisu prednych ramien. Ak nie si ochodny dat kopu tis. za ne, radsej sa poohliadni po oktavii, na je na servis lacnejsie. Ale necakaj u toho naftaku 130tis. km Cakaj v reale aj pol miliona, tak aby si sa necudoval ked ti nieco na tom spolahlivom motore odide.
1806miso
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 28.08.2009 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1806miso »

rozdiel ako pozeram medzi 66/81 kw byva okolo 1000-2000 eur ,nemyslim poruchovost motora ale napr elektroniky lebo audi je ovela technicky vyspelejsie od seatu a ma sa tam viac co pokazit ,a podla vas je 81 kw lepsi -technicky ako 66?tie ramena sa po kolko tis. km menia.?diky
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

neviem ake maj skusenosti predosli prispievatelia s kupou ojazdenych aut . Ja si cochvila idem kupovat ojazdenku a skusal nepreberne mnozstvo ojazdenych aut, ja by som siel osobne do inach aut ale to zalezi od financnej situacie. Poviem to asi tak, ze pri audine z toho roku nemozes cakat nic ine nez vyrajbane auto lebo audini niesu urcene ako auta na kratke trasy jazdili s nimi ludia vyzsich kategorii cize ich najazd je neporovnatelne vyzsi nez u nejakeho seatu. je na tebe ci chces mat limuzinu ktora ma najazdene x km , alebo radsej auto nizsej triedy z nizsou vybavou o ktore ak sa budes starat ti vydrzi urcitu dobu. zalezi na tom ci uvazujes aby ti auto vydrzalo a malo nezanedbatelnu vybavu oproti audi alebo sa ukazat ze mas audinu so statisicimi kilometrami
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

1806miso napísal:podla vas je 81 kw lepsi -technicky ako 66?
Tie motory sa líšia len v turbe - 81 kW verzia má turbo s variabilnou geometriou lopatiek
1806miso napísal:tie ramena sa po kolko tis. km menia.?diky
To ti nepovie nikto - podľa toho po akých cestách jazdíš. A pri kúpe ojazdeného nečakaj, že ich majiteľ vymenil pred predajom, takže ťa to bude čakať skôr skôr ako neskôr...

Možno by som sa na tvojom mieste poobzeral po nejakej Primere z tých rokov - to auto ťa prežije. A neviem koľko jazdíš km ročne - musí to byť diesel?
sekvoja
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.01.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sekvoja »

scooter50cc napísal:kup toto :D
http://audi-a4.autobazar.eu/19-tdi-id1076466.html
majitel nad 80 rokov :D lol
to fakt? :2f93:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jasné! Ty nevieš, že všetky Audiny vonku majú dôchodcovia?
sekvoja
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.01.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sekvoja »

r.lassan napísal:a vsetky auta z dovozu maju nabehanych 18000 km no maximalne do 80000 km ved nemec kupuje auto len v nedelu do kostola no nekup to kuva :40bd: lol :d :D
no to jo. zas na druhej strane netreba sa na to pozerat tak pausalne..moj stary otec rocne najazdi 500 km akurat na vsetkych svetych..to je vsio..a to ma bavora,´94, najazdenych cca 70 000 s tym, ze som na nom vela jazdil ja, ked som dostal vodicak..no na druhej strane, je to prapodivne tak malo..vo vacsine o.eb
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

vies co? nic napísal:predpokladam ze chces novsi model toleda a nie ten hranaty starsi model
No to asi predpokladáš zle keďže ten novší model sa začal vyrábať až v r. 1999...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

No vidím, že si sa stihol opraviť skôr ako som stihol uploadnuť dôkaz...

A nemyslím si, že ten starší model bol nejako výnimočne zlý, navyše to bol liftback s obrovským kufrom (550 litrov)...

[img]http://files.myopera.com/cicmanec/album ... toledo.jpg[/img]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> podla vas je 81 kw lepsi -technicky ako 66?

urcite nie je technicky lepsi. Je zivsi, ma skoro rovnaku spotrebu, ale kvoli variabilite turba je NACHYLNEJSI na poruchy a problemy. Obidva motory su rovnako a fantasticky spolahlive, pol miliona kilometrov je pre ne uplne nic, avsak v pripade 81kW verzie len pokial maju serioznych majitelov a to je ten problem. 66ka je daleko MENEJ narocna na kvalitu majitela auta ako 81cka.





> tie ramena sa po kolko tis. km menia.?

to je individualne, niekomu vydrzia tretinu miliona kilometrov lebo jazdi po krasnych dialniciach, niekomu 40.000km lebo jazdi po Vranove nad Toplou a Bardejove po rozbitych nekvalitne poflakovanych cestach.
1806miso
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 28.08.2009 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1806miso »

asi sa zacnem poohliadat po ty A4-kach predsa je to technicky vyspelejsie auto ,na tie ramena mam znameho .radsej beriem diesel lebo som student ktory si priviraba a zivit auto ktore zere 9litrov benzinu (1.8) na to nemam.
pozeral som sice aj po 2.5 tdi len tam je prevadzka asi financne narocnejsia takze ostavam pri 1.9-ne napr
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
banik82
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 09.12.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

auto?

Príspevok od používateľa banik82 »

Napisem len skuenost zijem mimo slovenska a chcel som ist pozret domou na dovolenku a z lietania uz mam nie moc dobri pocit.tak v maji som kupil audi A6 2000 rocnik 2.4 V6.som tiez vela sem pisal lebo som mal na vyber este pasata 2003 2.0 benzdin.ale predsa ta A6 zdala vecsia a pohodlnejsia obehal som dokopi 5700 km a to auto slapalo,vsetko bolo super okrem nemeckych policajtou kedze jeden usek mal limyt 80 a samozrejme som tade siel kusok viac.takze audi ti odporucam a ak tak benzdin,aj ked je vecsia spotreba ale mensie naklady na udrzbu.inak ja som spravil spotrebu 9,2/100km a to som slapal v nemecku useky aj 220 a este by sla.takze ver tej technologii.
kapado
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 12.03.2009 10:32
Zdieľať na Facebook

d

Príspevok od používateľa kapado »

kup si francuza nemci zeru olej a hniju

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných