Seat Toledo - otacky motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

statusakduri
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.05.2021 18:56
Zdieľať na Facebook

Seat Toledo - otacky motora

Príspevok od používateľa statusakduri »

Ahojte.Prosim Vas pekne mam toledo 2002,1.6 benzin 77 kw.Zacal mi blbnut motor..Z nicoho nic mi otacky na volnobehu vybehnu na 1200 a ked chcem pridat plyn tak zacne auto trhat.Otacky drzi na 1200 neustale.Musim zhasnut motor a skusat startovat a trafit kedy mi chyti tak aby bolo ok vsetko a dostat sa domov.Stava sa to aj pocas jazdy.Zrazu mi prestane reagovat rychlost,otacky padnu na 1200 a ked chcem pridat tak nemam sancu.Robilo to aj predtym.Diagnostika ukazala vahu vzduchu,tak sa vymenila.Chvilku vsetko ok..Po cca tyzdni znova.Diagnostika-Skrtiaca klapka.Kupila sa nova.Pol roka vsetko ok..Dnes to zacalo robit zas.Nerobi to stale..Len teda urobi to kedykolvek...Nemoze byt problem aj v rozvodoch?Dakujem za rady
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie - kukal by som v diagnostike nie vypis chyb, ale udaj "ako je stlaceny plynovy pedal". Je tam jedna polozka, neviem kde to ma henta stara masina, urcite v motorovej jednotke cize 01, potom bloky meranych hodnot. Prvych par kanalov a urcite to tam najdes.

Presne toto spravanie ako popisujes sa robi vtedy, ked sa pokazi "elektronicky pedal". Masina jednoducho nema spojenie s plynovym pedalom - ktory uz netaha lanko, ale je to len obycajny potenciometer teda premenlivy odpor, a teda vobec nevie "kolko plynu stlacas". PReto nahodi nahradne otacky 1200 na ktorych mas dojst do najblizsieho servisu kde ta skásnu...

Nemusi byt poskodeny samotny pedal - moze byt skorodovany drot hocikde od neho do riadiacej jednotky. Typicky sa pod plynovym pedalom hromadi kvantum vlhkosti, v zime snehove topanky, na jar/jesen mokre topanky od naprsaneho... a po 20 rokoch tu mas vysledok. Rovnako ako senzory airbagov pod sedackou vozidla, vytopene komfortne jednotky co sa nachadzaju v podlahe pod nohami spolujazdca v niektorych VW modeloch (to uz ktory vedec vymyslel !!) atd, atd.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
statusakduri
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.05.2021 18:56
Zdieľať na Facebook

otacky.Da

Príspevok od používateľa statusakduri »

Dakujem velmi pekne za odpoved!!!Ja sa do toho moc nerozumiem.Takze ak by sme to mali zhrnut co by sa malo kupit a vymenit?Dakujem!
statusakduri
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.05.2021 18:56
Zdieľať na Facebook

otacky

Príspevok od používateľa statusakduri »

Este som zabudol dpisat ze tie otacky dost kolisu 1200-1100-1300.pridam plyn a auto trha
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

???

"Otacky drzi na 1200 neustale"

ludia ved sa uz dajte dohromady, tak bud drzi 1200 neustale alebo skáče 1100 az 1300 alebo 7000 alebo 23500...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

ved si nečítal, autam sa nerozumie, chce sa dostať domou, do servisu nechce ísť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní