seat leon vymazanie kontrolky erbegu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klark
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

seat leon vymazanie kontrolky erbegu

Príspevok od používateľa klark »

dobry chcem sa spítat kto by vedel v nitre alebo okolí nitry vymazat kontrolku erbegu. pri kupe mi predošli majitel povedal že erbegy nie su vystrelene len je niečo zo senzorom pod spolujazcovou sedačkou je to možne?? prosím pomožte prípadne možte napísat telefonne číslo ... dakujem a čo by to približne mohlo stát a ako sa dajú zistit či mam v aute erbegy všetky štyry??
jozefservis
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04.11.2007 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefservis »

Preco si to kupoval ked svietila ta kontrolka? Mal to dat odstranit stary majitel!
keco560
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.09.2008 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keco560 »

Presne tak, mal to odstrániť predošlý majitel.
A to Ti vadí tá kontrolka, alebo chceš auto predať s tou chybou?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano je možné že je to chyba konektora.Ak samodiagnostikovanie pri zapnutí zapalovania napr.nenájde niektorý z aibagov tak vysvieti kontrolku ktorou to oznámi že niečo nie je v poriadku.Airbagy si fyzicky over či tam niektoré nie je atrapa.Vtedy to oklamú na tak že do konektora strčia odpor s jeho hodnotou a jednotka nezistí rozdiel medzi pravým a falošným.Aj diagnostika ukáže v takom prípade akoby bolo všetko OK.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

nerozumiem ti.ako mozes take nieco najprv kupit a potom to riesit. Ano, moze to byt tym, ze vznikne vysoky prechodovy odpor v snimaci a zaznamena to chybu. U novsich aut sa ta chyba po prechode na normalne hodnoty vymaze sama. V tvojom pripade sa to mozno da vyriesit jednoducho a lacno,ale...odstrihnes konektor a oba konce spajkujes a zaizolujes.a chybu das vymazat v akomkolvek servise.akuraj ak ta napadne vybrat niekedy sedacky,musis to zasa rozstrihnut... Ale toto vsetko funguje len ak ta predavajuci neoklamal a airbagy aj s riadiackou abg su ok! Ak nie,bude to draha oprava. Mal si to dat skontrolovat pred kupou a ak by ti potvrdili chybu v tych konektoroch,tak potom kupovat a nikdy na dobre slovo!
klark
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa klark »

kupil som preto toho leona lebo bol za super cenu s dobrým motorom 1.8 20V s menenimiy rozvodmi,kladka,sviečky,olej,výfuk,zadne tlmiče, atd... dovoz nemecko
klark
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa klark »

jozefservis napísal:Preco si to kupoval ked svietila ta kontrolka? Mal to dat odstranit stary majitel!
prečo som to kúpil? dobrá cena s dobrým motorom inak vela veci pomenených napr: rozvody,kladka, sviečky,olej,zadne tlmiče.vífuk.atd... čo som dal aj skontrolovat či je to tak ako mi bolo povedané a bolo všetko na novo vymenené.. tak preto som kupil to auto aj ked svietila kontrolka erberu. možno že som to nemal kupovat ale každy robý chyby nie? (tie veci som dal skontrolovat až po kúpe.) ja viem že som mal pred kupov ....
klark
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa klark »

keco560 napísal:Presne tak, mal to odstrániť predošlý majitel.
A to Ti vadí tá kontrolka, alebo chceš auto predať s tou chybou?
nie nechcem predat auto len som chcel rady ako sa to dá odstránit moc mi to nevadí :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, chcel som napísať, že to kúpil preto, že auto bolo pekné a má motor TDI takže čo tam po nejakých „erbegoch”. Ale v tom motore by som sa sekol... :40bd:
chcel rady ako sa to dá odstránit moc mi to nevadí
No ty si mi ale kus ... pacienta. Kúpiš auto ako keby malo 4 funkčné „erbegy” a pritom tam možno nie je ani jeden. Ale tebe to nevadí...
gamavox009
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 25.08.2007 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamavox009 »

erbeg? to čo je?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa petyy »

asi az pri nehode mu to zacne vadit.ale to moze byt neskoro...
cicmanec napísal:No, chcel som napísať, že to kúpil preto, že auto bolo pekné a má motor TDI takže čo tam po nejakých „erbegoch”. Ale v tom motore by som sa sekol... :40bd:
chcel rady ako sa to dá odstránit moc mi to nevadí
No ty si mi ale kus ... pacienta. Kúpiš auto ako keby malo 4 funkčné „erbegy” a pritom tam možno nie je ani jeden. Ale tebe to nevadí...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

gamavox009 napísal:erbeg? to čo je?
To isté čo airbek, erbek, erbag a airback. :d :D
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

gamavox009 napísal:erbeg? to čo je?
to je asi airbag po holandsky... :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pochybujem, aj oni píšu airbag bestuurder, airbag passagier, zij-airbags, hoofd/gordijnairbags. Skôr to bude klarkovčina...
gamavox009
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 25.08.2007 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamavox009 »

petyy napísal:
gamavox009 napísal:erbeg? to čo je?
to je asi airbag po holandsky... :40bd:
dobrééé! :41c2:

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných