855 735
inzerátov
Pridať inzerát

Seat Leon - lambda sonda

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Seat fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
mistr666
Založený: 14 apríl 2009
Nabehané: 4 hod 45 min
Predmet: Seat Leon - lambda sonda PríspevokZaslal: 11.05.2019 14:38   
Nazdar,

kupil som leona 1M 1.8 92kw /2001/ s tym ze na aute svieti kontrolka motora a nefungovala lambda sonda. Takze som nasiel podla Etky presny typ, kedze v aute uz bola nejaka nahrada objednal som a po namontovany ide horsie ako s odpojenou lambdou. Vag ukazuje na volnobehu hodnotu pohybujucu sa na 25% a lambda factor ccca 1.9. Cize prilis chuda zmes. Skontroloval som komplet sanie, dymom a vsetko tesne. Bez lambda sondy ide auto bez akychkolvek problemov, pripojenia lambda vyhodim rychlost a otacky lietaju a na volnobehu nepravidelny chod motora a samorejme smrad z vyfuku kedze tam davkuje vela paliva. Stretol sa niekto s podobnim problemom alebo napada niekoho co by trebalo skontrolovat?
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2388)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 27 dní 17 hod
PríspevokZaslal: 11.05.2019 15:14   
problém by sa dal objasniť prečítaním jedného materiálu z FCD.eu zo sekcie Akademie.Kedže je to platený portál tak ani ako moderátor nemám právo vykrádať odtiaľ rozumy bez súhlasu,len to dám do pozornosti ako materiál ktorý tieto veci rieši.Volá sa to -Adaptácie směsi ..a opisuje dianie okolo prispôsobenia a aj mechanizmus ako RJ veci "rieši" Dovolím si iba maličké postrčenie - adaptácia má byť nulová (max +-5%) Treba dobre čítať sú dve typy adaptácie ktoré sa velmi líšia.Doporučujem si predplatiť prístup na portál a naštudovať

Citovať
mistr666
Založený: 14 apríl 2009
Nabehané: 4 hod 45 min
PríspevokZaslal: 11.05.2019 18:29   
Skusim si to precitat. Uz len otazka zo zvedavosti, pri 5 vodicovej lambda sonde ako mam ja 2 vodice su na vyhrievanie, 2 signal a na co je 5 vodic?
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2388)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 27 dní 17 hod
PríspevokZaslal: 11.05.2019 19:15   
biela - signál čerpacieho článku
šedá - signál meracieho článku
čierna - kostra spoločná pre oba články
ostatné dva sú ohrev (červené,modré či žlté)
Citovať
laco1871
Vážený člen - Gallardo (231)
Založený: 22 marec 2012
Nabehané: 25 dní 23 hod 20 min
PríspevokZaslal: 11.05.2019 19:19   
Sanie si skontroloval , to je O.K. ,
lambda sondu, si zamontoval novú , tiež O.K.

ale do hry vstupuju aj zapaĺovacie cievky a zapaľovacie sviečky
aj jedno aj druhé treba vymeniť , natankovať niečo čo je aspoň na 98,8 % skutočným benzínom , pojazdiť a potom by si malo všetko "sadnuť" a fungovať tak ako má..
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Seat fórum