Seat Leon II 1.9 tdi - dvihanie otacok motora na volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Seat Leon II 1.9 tdi - dvihanie otacok motora na volnobehu

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

Dobry den..
Uz neviem kde mam hladat problem v mojom aute.Dviha mi otacky na volnobehu cca na 1100..ci je motor teply alebo studeny robi to stale..pri dvihnutych otackach sa pustia vpredu ventilatori,kazdych 30s sa zapnu a nasledne vypnu,ked vypnu a ja pridam kusok plyn,tak otacky sa daju do normalu,po asi cca 5sek,opat ten isty kolobeh...
Auto bolo priamo v seate 3dni,a nic nevyriesili nevedia mi povedat vobec nic...s autom som bol asi pri dalsich 4 servisakov,kontrolovali,napajali na pc a problem mam doteraz nevyrieseny,lebo nikto nevie co to moze sposobovat.

Na aute som vymenil teplotne cidlo,na skusku som dal druhy alternator z ineho auta,volnobezka altika je nova,bateria je ok,vsetky zaznamy s pc vykazuju ze vsetko ide tak ako ma..uz nikto tomu nechape a nevie nato prist..Este pozerali poisnu skrinku,ci nieje potrebny nejaky prebrus,ale vsetko suche a v poriadku..dpf nemam

Nahodou sa niekto nestretol s takymto problemom,lebo uz fakt neviem za kym mam ist aby nato niekto prisiel a povedal co robi to zvysovanie otacok na volnobehu len tak. dakujem
6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Ahoj

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

Dakujem ti za vycerpavajucu odpoved..no neviem ci niekto bude tak ochotny v servise a bude sa v tom takto hrabat..kazdy vravi ze to je hladat ihlu v kope sena a nikto dotoho nechce ist..smutne tedaa...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto som to vlastne písal aby si troška chápal že je trocha problém nájsť človeka ktorý strávi niekoľko hodín hladaním tej ihly a aby si tie hodiny nedal zaplatiť.
Úplne inak je prijaté že treba zaplatiť 100 e. za opravu,ak je 99.- za diely a 1 e.- za prácu.Opačne to už je problém,a zľahka je potom mechanik hovado,sviňa,nenažranec. Ak to je iba 1e,- za prácu,je ten najskvelejší geroj na svete. A pritom výsledok je ten istý.
6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

ja zaplatim aj 100€,len nech mi niekto prblem odstrani,lebo ma to neustale vytaca...:)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

robertko--najcastejsia chyba ktora sposobuje zvysovanie otaok nie je v systeme motoru,ale hlavne v riadeni a este lepsie povedane v klimatizacii.V motomenedzmente moze robyt /aspon najcastejsie/ plynovy pedal,teda "nespolupracovanie" dvoch potenciometrov v plynovom pedali.To sa da odhalit za par min.
6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

Avelmak dik..dam to skontrolovat...ale aj na pedal som sa pytal ci je ok,a v seate tvrdili ze ano..ale ktovie ci to vlastne kuk fuseracii...:)
6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

Avelmak ale ked sa zvysia otacky tak sa zapnu aj ventilatori vpredu..moze zato pedal hm? Asi skor nie ci..?
6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

Ano auto ma klimu...No na toto je potrebny nejaky macher predpokladam,lebo ked v seate nato neprisli tak ja uz neviem ach jaj..vdaka vam
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

robertko--od plynoveho pedalu sa nezopnu ventilatory,ale kvoli klimy jednoznacne ano.Sakra ved je to velmi jednoduche.Neviem odkial si,ale ak chces mozes prist.Zapojime diagnostiku a aj plnicku klimy kvoli konrolovanie tlaku v systeme.Ked to neveia skontrolovat v seate tak by mohli zatvorit servis.Ked je zvyseni tlak v systeme tak rj klimy da povel na zapnutie ventilatora a cez can bus povel pre rj motora na zvysenie otacok,pricom samotny klimakompresor je "odpojeny" kvoli bezpecnosti.Keby si mal klasicky kompresor so spojkou,tak by som ti vedel poradit ze zapni klimu a ked sa zopnu ventilatory a otacky sa zvysia,skontroluj "odstavenie" kompresora,ale ty uz mas kompresor bez spojky,a to sa da skontrolovat jednine cez diag a cez manometre.
6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

Zivioooo...tak problem vyrieseni chlapiii...dvihanie otacok prestalo po vymene baterie,zatial skusam pouzivanu ale vsetko ide tak ako ma...
Ja len nechapem ze v 3-4servisoch nato nevedeli prist a hlavne priamo v seate,to uz je vrchol...

Elmacik tak dik za vycerpavajuce odpovede,vazim si to,ze su taky ludia co ako tak chcu poradit,aj ostatnym dik...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno ano,možno nie.Stále je možné že sa vec "opravila" nie pre výmenu batérie ale pre odpojenie batérie,kedže kopec vecí sa odpojením resetuje resp prebehne nové základné nastavenie.To sa často u niektorých využíva napr pre nové načítanie klapky niektorých menežmentov.
Je to 50:50 že sa chyba objaví znovu alebo nie.Ja by som deň pred večerom nechválil
6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

Baterku som mal asi dva krat von a dnu este pred tyzdnom...s touto jazdim dohromady mozno 5hod.a otacky v pohode...aj na pc mu vypisovalo chybu nieco s napatim..nejak to meral a niekde ukazovalo 13,65 a na druhej strane 14...ze veaj to musi rovnako ukazovat,po vymene baterie ziadne chybove hlasky...uz len kazde rano jak startujem otacky sa mi dvihali dnes rano,jedna basen nic,vsetko ok..
Tak hadam mam po probleme,dufamm :)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

robertko--je to velmi zaujimave.Nikde si nepisal ani jednu pripomienku o vadnej beterke,o dobijani atd.Startoval si dobre,teda "sila" baterky,kapacita baterky je v poriadku.Tak mi vysvetli,aky je rozdiel medzi starou a novou baterkou.Mam obavy ze chyba sa nevyriesila.Vrat staru baterku a uvidis.Ako pisal mhlavaty udajne sa opravila pri "zresetovani" s odpojenou baterkou.
6robertko9
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 27.08.2009 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6robertko9 »

jazdim od rana a otacky v uplnom poriadku...tak co mam riesit? Hmm? Ano skusim dat svoju naspat,ak bude dvihat otacky znova tak je to len a len v baterii nemyslite? Som rad ze to ide tak ako ma,neviem co este by som mal riesit,je jasne ze uvidim casom ci to bude ok..ale dvihalo mi otacky hned rano,stale...#teraz vobec vsetko ok..ani jedna chyba na pc zrazu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo ak bola na pôvodnej nejak zle nasadená svorka a bol by tam prechodový odpor ? a teraz sa odstránil len tým že sa svorka dala dole a nazad a dotiahla? aj to sa mohlo stať .Alebo dakde zlý spoj a niektorým káblom sa pohlo jak sa baterka menila.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných