Seat Leon - filter DPF zaplneny na 62.00 gramov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Seat Leon - filter DPF zaplneny na 62.00 gramov

Príspevok od používateľa matew88 »

Ahojte. Prosim Vas jedna sa o auto Seat Leon 1.6 TDI CR rocnik 2011 kod motora CAYC. Najazdene 229 000 Km. Chcel by som sa opytat a hlavne poradit ako byste to riesili vy. Mam DPF naplneny na 62 gramov .Maximum podla kodu motora je 70 gramov. Naposledy my auto regenerovalo pred 400 km odvtedy zatial nic. Jedna sa my o to ze v aprili pridem na svk na 2 tyznde a rozmyslam to dat vycistit. Nerad by som taketo veci riesil v zahranici kde zijem ked by nahodou prisel problem. Myslim ze ta hranica 62 gramov je uz dost vysoka a najvyssi cast nieco stym robit. Dakujem za kazdu vasu radu a vase skusenosti. Pekny Vikend
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je ozaj najvyžší čas,pretože až si to systém vynúti sám,bude riešenie urgentné a teda aj z obrovským rizikom.Dovolím si upozorniť že vôbec nie je jedno,aký systém čistenia sa zvolí,pretože do toho fušuje už každý kto si vie stiahnuť gate.Som názoru že jediný spôsob čistenia má dostatočne vysoké percento úspešnosti,to je suchá teplá cesta rázovými vlnami Advanpure.Všetky tie sajrajty a čistenia vapkami a pod sú cesta do pekla a vedú k deštrukcii,tvorbe puklín skrze teleso.To sa neprejaví okamžite,a reklamácia nemá šancu.Treba si uvedomiť kolko km treba ubehnúť aby sa zlá práca prejavila,a v tom je práve to riziko.O tom že diagnostikovať systém filtra dokonale je prvý predpoklad celej práce,a to teda ružové nie je.Snaha urobiť z veci vedu a tlačiť cenu opravy do nebies je slovenský folklór,preto pozor aké odpovede dostaneš na svoje otázky ešte pred tým,než to niekomu zadáš a neskôr si budeš búchať hlavu.
Na tvojom mieste si to dám urobiť v Česku,sú cenove ´daleko normálnejší,Advanpure dielní je viac,skôr tam nájdeš to čo hladáš
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

este stale mozes na tych 8g co ti chyba do hranicneho zaplnenia kludne 30tisic km,takze by som sa zariadil podla toho za ako rychlo to viem nabehat,niekomu to moze trvat roky...niekomu rok
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matew88 »

Ahojte. Dnes PDF regeneroval po 380 km. Referencia prebehla úplne v poriadku zhruba nejakých 15 km po diaľnici rýchlosť 120. Keď to tak sledujem tie čísla tak 1 gram my vychádza na nejakých 3300 km. Ted je zhruba zaplnený zhruba 62 gramov. Ide my o to vlastne že keď už budem na svk či to nedať vyčistiť ako mať nejaké problémy stým v Nemecku či Francúzsku.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ako ti napisal mhlavaty budes dam daj to vycisti ale pouzit len metodu advanpure je drahsia ale vysledok ovela lepsi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na metode záleží,pretože dokonca ani Advanpure nedáva automaticky 1000% istotu úspechu,ale pravdepodobnosť dobrého výsledku je velmi vysoká.Filter by sa mal pred vstupom do procesu overovať a overovať aj katalizátor kedže na ňom je úspech závislý a bez neho tam nepomôže dať ani nový filter a dobré to nebude.Váženie filtra je základná informácia a se..e sa nato,preto pozor na to,debilov okolo toho je viac než na hradnom vršku zlodejov.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Pan mhlavaty vy uz takto cistite filtre? Advanpure?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som tam dal nahodiť nový dpf-filter a aj všetko ostatné vo vyfuku okolo toho...
a mam to poriešené na veĺa rokov ... :4012:

Kto chce chovať opicu, musí jej kupovať banány, lebo vypestovať sa doma nedajú... :4090:
Naposledy upravil/-a laco1871 v 18.03.2018 09:46, upravené celkom 1 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Chlapi.Advanpure ponuka cistenie aj s chemikaliou ale aj s vypalenim.odporucame so suchou metodou teda s vypalovanim,ziadna chemia.O mesiac bude stat v dielni pec advanpure.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Práve sme si pýsali,tu avelmak spúšťa cca o mesiac AdvanPUre suchou cestou,to je jedna možnosť si to s ním dohodnúť. Ja budem spúštať až kdesi v strede leta.
matew88
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12.04.2010 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matew88 »

Ano keď prídem začiatkom apríla na svk budem to dávať čistiť tou suchou metódou.V Ziline to majú a keďže som z Martina
je to naskok.Nebudem riskovať keď buďem na svk. Včera opet regenerácia ale po 550 km .jazda čistá diaľnica 550 km na futbal v Nemecku. Filter sa zaplnil o 0.14 gramov viac.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lakinooo napísal:Laco prosim uz dost, navypisuj tu somariny. Uz naozaj staci. Na vlastnom aute mas v prdely zadne brzdy, motor a neviem co este a ides tu inym pisat o bananoch?
Včera som prišiel z Turína IT 1600 km,

Ty si aku trasu urobil posledne zo svojím autom , že ma tu ideš zosmiešňovať ???

Pozametaj si pred svojim vlastným prahom !
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ešte raz sa Ťa pýtam :

"Akú dlhú trasu si naposledy urobil so svojim autom ?"
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laciká : NZ - Spulgen ,cca 1200km jedna cesta, s Feliciou ktorá týždeň na to išla do šrotu. Dlhé ,ale ani krátke cesty vôbec nie sú o vozidlách, ale o luďoch. Inak by som nemohol priviezť z Drážďan kombajn po vlastnej osi. Tam som ho kúpil ako vrak na náhradné diely. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na bazosi som nasiel inzerat na cistenie DPFka v Ziline za STO eur. Rocna zaruka. Vraj 99% ucinnost odstranenia sadzi.

Neviem co je na tom pravda, neviem ako rocna zaruka prebieha, viem ze medzi cistenim a cistenim naozaj su rozdiely. Neviem ci je advanpure najlepsie alebo XYZ najhorsie.

Len hovorim ze za stovku by som to pokojne vyskusal, a samozrejme by som sa velmi silno pytal na zaruky a ich realne uplatnenie. Ziadal by som ukazat nieco, nejaky protokol, zaznam, cokolvek, kde zakaznikovi riesili reklamaciu a k jeho spokojnosti.

Chlapci pisu ze vypalovanie riesia v peci a naslednym vysokym tlakom (zeby fukali ?). Citat "ostatne formy cistenia filtra ako je napriklad vyuzitie chemickych prostriedkov je neucinne a poskodzuje samotnu mriezku a steny filtra". To maju pravdu. V com je ich technologicky postup inaksi/lepsi si netrufam hodnotit.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných