Seat Leon - buchnutie pri rozbiehani / preradeni

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lodixie
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.11.2019 00:09
Zdieľať na Facebook

Seat Leon - buchnutie pri rozbiehani / preradeni

Príspevok od používateľa lodixie »

Vždy pri preradzovaní na 1,2,3 (na vysie prevody to možno nepočuť kvôli hluku) a prudšom pustení spojky mi niečo v aute poriadne buchne.

Rovnako ak prudko pridám plyn (napr do kopca) tak mi niečo buchne.

Jazdím takto už dlho, lebo povodne som myslel že to bude silentblok motora/prevodovky. Ale pred polrokom keď som mal auto v servise všetky tieto siltentbloky skontrolovali a nenašli žiadny problém. Takže mi odporučili vymeniť spojku. Lenže spojka je tam pomerne nové. Má len 21000km, tak sa mi nechce zbytočne takto meniť diel za diel a skúšať čo by to mohlo byť.

Nejaký nápad akoby sa dalo v domacích podmienkách zistiť čo mi to tak buchne?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keby sme vedeli čo je tam za motor tak by sme mohli tipovať dvojhmotu. Ale takto...
lodixie
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.11.2019 00:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lodixie »

Je to ročník 2006
1.6 MPI 75kw

Čiže žiadnu dvojhmotu nemá.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Reakčná vzpera?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

počuť to aj pri náhlej decelerácii?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

cicmanec napísal:Reakčná vzpera?
Snáď keby vysokovážený pán Čičmanec
chceli objasniť ,čo je tá vzpera... lol
Naposledy upravil/-a laco1871 v 17.11.2019 09:28, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Reakčná vzpera (záchyt reakcie) je silent v tvare ojnice ten stredový pod prevodovkov ktorý odchytáva práve reakcie na brzdenie motorom alebo akceleráciu,čiže vyjadrenie je správne.
Čo doporučujem je požiadať dielnu auto hore,a oboma rukami obe kolesá točiť v smere vpred a vzad (rýchlosť zaradená,motor nebeží) pomerne razantne od jedného dorazu točenia po druhý,čiže tam a späť..Treba urobiť...bude jasné prečo takto
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

myslím že ako reakčná vzpera sa zvykne nazývať silentblok hnacieho agregátu, umiestnený na prevodovke smerom dozadu, ktorý má tvar krátkej tyče s okami na koncoch.
Som teraz pred týždňom takú vzperu menil na Muse, neviem ako to má taký Leon.
lodixie
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.11.2019 00:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lodixie »

Zdravím,

Síce som tu dlho nepísal, lebo s autom jazdím aj naďalej. Pokiaľ prudko nepustím spojku alebo prudko nezoslapnem plyn tak buchnutie sa neozve.

Ale rad by som to vyriešil.

Reakcnu vzperu som vymenil, ale nepomohlo to.
Nesom si ani tak celkom istý ci ten zvuk ide od motora alebo od kolies.

Co by to ešte mohlo spôsobovať?

Napadlo ma tyčky stabilizátora, ale pokiaľ viem tak tie sa mi na iných autách ozývali hlavne pri jazde do zákrut. Toto je dosť hlasné buchnutie, ktoré počuť aj vonku pri aute.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Skontroloval by som poloosi, teda ich klby a ulozenie, ci tam niesu vole... ale teraz neviem ci si skusal aj nieco z toho co ti bolo pred pol rokom odporucane, teda ci si aspon skusil auto dvihnut a pri zaradenej rychlosti skusal silou otacat kolesom na jednej aj druhej strane, pocuvat a skusat vole? Alebo si si na to len tak spomenul a ideme sa znova pytat od zaciatku? Robilo sa medzitym nieco? zhorsuje sa stav, nemeni sa, zistil si nieco nove?
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
dont-stop
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 17.08.2016 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dont-stop »

zdravím, mám ten istý problém

- kopanie pri rýchlom preradení z 1 do 2, hlavne ak to urobím v zatáčke, a trocha menej z 2 do 3
- pri pustení plynu šuchotavý zvuk niekde z predu od kapoty, ale možno sa len ozýva od inokadiaľ
- cítiť oneskorenie a "počuť vôľu" niekde pod autom pri pridaní aj ubratí plynu

dal som vymeniť komplet spojku aj s dvojhmotou, čo bol dobrý ťah lebo už bola takmer spálená, ale zvuk to nevyriešilo

riešil som vtedy veľmi promptne opravu mnohých vecí, a mechanik už nemal čas, len mi zahlásil, že silentblok motora "je už taký načatý" a nemal čas ho vymeniť

-- takže dvojhmota to nebola !!

plánujem ísť nechať meniť olej, tak pri jednom poviem mechanikovi nech pozrie všetko od motora po kolesá, pripomeniem reakčnú vzperu (nevie niekto ako sa to povie po nemecky? :) ), a dám vedieť, že čo sa našlo


//edit: auto je Seat Leon ASV 81kw
dont-stop
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 17.08.2016 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon - buchnutie pri rozbiehani / preradeni

Príspevok od používateľa dont-stop »

update: výmenou reakčnej vzpery ten nepríjemný zvuk pri ubratí a pridaní plynu takmer zmizol
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rasto12a a 8 neregistrovaných