Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
vojto851
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.08.2022 08:36
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa vojto851 »

Seat Leon 1p 2.0 TDi CR 2011
Ahojte. Nedávno mi začal v podstate z ničoho nič problém. Pri točení kolesami, mi začalo niečo vŕzgať. Je to počuť najmä pri parkovaní, na mieste a podobne. V rýchlosti to už nepočuť, ale zase vtedy nevytáčam plný rejd. Žiadne ďalšie sprievodné javy ako trasenie volantom a podobne nemám, niebej to ani pri rozbiehaní, žeby to bol homokinetický kĺb. Len to vŕzga. Zdvihol som aj celý predok, či to bude robiť a robí to stále. Čapy riadenia suché nie sú, vazelína v nich bola. Pred mesiacom robená geometria, všetko v poriadku, dokonca som na aute bol v Chorvátsku, 1200 km tam a nazad a nič. Na druhý deň začal vrzgot. Na zdvihák kúsok potrvá, kým sa dostanem, skúšam takto. Prikladám aj link na video. Za každú radu a tip, ďakujem.

https://youtube.com/shorts/2fzI8p_8MDc?feature=share
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa tuninka »

kvapaliny máš v posilovači dosť? uloženie tlmičov asi treba namazať
vojto851
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.08.2022 08:36
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa vojto851 »

Mám silný pocit, že mám elektrický posilovač. Uloženia sú zánovné aj ložiská.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa fzubaty »

Neviem ako je to na tvojom aute, ale mne pomohlo premazat silikonovym olejom gumu pri pedaloch, ako vychadza volantova tyc z kabiny.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Mne to na altee robil silentblok na napravnici. Myslím, že to bol nejaký dvojitý a uchytaval motor. Neviem aký to malo súvis ale potom to prestalo. A nebola to ani drahá oprava.
sarcev
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.05.2006 15:02
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa sarcev »

Pravdepodobne to bude zanesený filter kvapaliny posilňovača, treba ho vyčistiť pripadne vymeniť celú nádržku s filtrom. Pozri či sa počas otáčania volantom kvapalina pení, ak áno tak sa dostáva vzduch do sústavy a preto vydáva tie zvuky.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa tuninka »

zadávateľ ale má elektrické servo
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa encore16V »

Cerpadlo, ktore ma malo servo oleja znie uplne inac ako toto. Hlavne by to zjapalo vkuse a intenzita by sa menila podla otacania kolies. Tuna ked si to pustite na sluchatkach a zamerate sa na pohyb kolies a kedy ten zvuk nastava a ako nastava.

Hlavne ku koncu ked koleso ide doprava, v podstate je ticho az po narovnanie, vytoci sa doprava a az potom to zacne vydavat zvuky. Keby to bolo malo servo oleja, tak to bzuci vkuse, pocas celeho pohybu kolesa.

A kedze to ma elektricke servo, trepnem, mne ten zvuk pride, ze nieco co sa permanentne toci proste drhne o daco. Nejaka kladka, trebars na alternatore, moze vibrovat alebo nieco podobne. Dalej trepem, kedze je to elektricke servo, alternator napaja aj servo, kolesa v smere vyrovnavania nepotrebuju taku silu na zrovnanie kolies, ako na zatocenie. Preto to zacne rapcat intenzivnejsie a dlhodobejsie v smere vytacania kolies do strany ako pri narovnavani. Nesom mechanik, len logicky uvazujem, preco ako kedy nastava dany zvuk.

Ale ked si tak citam znova prvy prispevok, a dvihol si aj cely predok a furt to iste, tak potom moja teoria asi ide do pierdole.

Kazdopadne som zvedavy, daj vediet potom.
vojto851
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.08.2022 08:36
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 2011 - vŕzganie pri točení volantom

Príspevok od používateľa vojto851 »

No, hanba. Nakoniec to bola primitívna vec. Tyčka stabilizátora bola taká suchá, že to tak vrzgalo až priam pukalo. Polhodina roboty a je to tiché 🤣 Aj ma to potom napadlo, že odpojim tyčky a tak to vyskúšam...ale nebol ani dajak čas. Takže, aj veľké pazvuky môže robiť len neico jednoduché. Ale diki za rady a nápady.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 122 neregistrovaných