Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sdaniel1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.08.2023 10:30
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa sdaniel1 »

Ahojte,

mam problem s mojim Leonom, stalo sa to pocas jazdy, rozsvietila sa kontrolka esp tak som to dal do servisu a tam zistili, ze je problem v riadiacej jednotke abs. Novu mi nacenili na 1700 eur (auto som kupil za 2800) alebo skusit opravit za cca 300. Poslali to tusim do Ciech na opravu, ti ju vratili s tym, ze je opravena a bezne sa stava na tych autach, ze sa uvolnia nejake plosne spoje a ukazuje to nejaku chybu. V servise to nahodili, nakalibrovali a poskusali ale kontrolka stale nezhasla lebo rj este evidovala nejaky vysoky tlak.

Nasledovali 3 mesiace natahovania s opravarmi rj az nakoniec suhlasili s reklamaciou rj. Islo to tam znova, preslo tym istym procesom a dali mi auto zo servisu, ze uz je opravene. Presiel som s tym asi 10km a rozsvietila sa mi kontrolka abs, esp a blikal vykricnik. Tak som to dal zase do servisu a zevraj zase poslu rj na reklamaciu a ze ked to nevyriesia zase tak ze mam 2 moznosti: kupit novu rj za 1700 alebo auto predat na suciastky - zosrotovat.

Chcel som sa opytat ci teda niekto neriesil takyto problem a ci sa neda nejaka rj kupit na bazosi napriklad a preprogramovat - sparovat s autom tak aby to fungovalo.

Vopred dakujem

P.S. tento cely problem sa natahuje od novembra 2022
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa tuninka »

vieš aj číslo riadiacej jednotky? dá sa kúpiť napríklad aj v Polsku za zlomok ceny, použitá, alebo aj nová, máš aj výpis chybových kódov podľa ktorých usúdili že práve jednotka je zlá? čo ak je zlý len niektorý zo snímačov, alebo signál od nich?
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa speedmann »

Odporúčam premerať snímače, skontrolovať krúžky. To sa malo vykonať pred opravou ABS bloku. V zásade sa vždy začína od najmenej nákladných vecí na opravu a nie od tej najdrahšej. :3020:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nemáš náhodou v prdeli snímač natočenia volantu?
Ked inak nie, vyhodiť - odpojiť kontrolku.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa pacok »

Tiez som zazil podobne.Majitel pri vymene dosticiek ,,obesil baran na kabel,, a zozaciatku sa to prejavovalo podobnym pipanim abska kontroliek raz za cas bol klud.Ked som bol v koncoch vymenil som RJ na skusku no nepomohlo.nakoniec som zvazok kablov pri blatniku prednom a po prepipani zistene prerusenie.Po vymene vsetko ok.
Islo o caddy 2004.vymenil som asi pat senzorov za cca pol rok
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa Thomasl »

Riešil som to na kamarátovom Leone pred mesiacom ,presne taký typ a motorizácia,stálo mu to asi 2 roky po poškodenej prevodovke ,objednal som mu to za 50 ecka ,na nete je toho ako hnoja,po výmene ok...
sdaniel1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.08.2023 10:30
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa sdaniel1 »

tuninka napísal: 28.08.2023 13:19 vieš aj číslo riadiacej jednotky? dá sa kúpiť napríklad aj v Polsku za zlomok ceny, použitá, alebo aj nová, máš aj výpis chybových kódov podľa ktorých usúdili že práve jednotka je zlá? čo ak je zlý len niektorý zo snímačov, alebo signál od nich?
Cislo neviem ale na to som aj zabudol, ze skusili najprv z Polska objednat na to auto ale ze to nemalo rovnake cisla tak to nefungovalo a rj vratili do Polska. Snimace mi tvrdili ze su v pohode, mna to tiez napadlo ako prve ze to bude len nejaky snimac na kolese
sdaniel1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.08.2023 10:30
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa sdaniel1 »

speedmann napísal: 28.08.2023 14:29 Odporúčam premerať snímače, skontrolovať krúžky. To sa malo vykonať pred opravou ABS bloku. V zásade sa vždy začína od najmenej nákladných vecí na opravu a nie od tej najdrahšej. :3020:
V servise mi tvrdili, ze to skonrolovali snimace a ze tam problem nebol
sdaniel1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.08.2023 10:30
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa sdaniel1 »

lubos zimovcak napísal: 28.08.2023 15:24 Nemáš náhodou v prdeli snímač natočenia volantu?
Ked inak nie, vyhodiť - odpojiť kontrolku.
Tazko povedat, ja sa v tom az tak dobre nevyznam ale po prvom pokuse opravy svietilo iba esp ale abs fungoval pri prudkom brzdeni, zevraj aj esp fungovalo ale rj mala stale nejaky tlak ktory ma byt 0 a preto svietilo esp
sdaniel1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.08.2023 10:30
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa sdaniel1 »

pacok napísal: 28.08.2023 20:17 Tiez som zazil podobne.Majitel pri vymene dosticiek ,,obesil baran na kabel,, a zozaciatku sa to prejavovalo podobnym pipanim abska kontroliek raz za cas bol klud.Ked som bol v koncoch vymenil som RJ na skusku no nepomohlo.nakoniec som zvazok kablov pri blatniku prednom a po prepipani zistene prerusenie.Po vymene vsetko ok.
Islo o caddy 2004.vymenil som asi pat senzorov za cca pol rok
Mne sa to rozsvietilo a svietilo to stale, dokonca po prvej oprave som to zobral po krasnych Bratislavskych cestach ze mozno nejake otrasy tomu pomozu ale zial bez vysledku
sdaniel1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.08.2023 10:30
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa sdaniel1 »

Thomasl napísal: 28.08.2023 20:37 Riešil som to na kamarátovom Leone pred mesiacom ,presne taký typ a motorizácia,stálo mu to asi 2 roky po poškodenej prevodovke ,objednal som mu to za 50 ecka ,na nete je toho ako hnoja,po výmene ok...
Asi by som Vas oslovil potom ked to do tretice nevyjde, lebo vypinat to nechcem, jazdit bez abs a esp mi nepridava na pocite bezpecia
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

ABS si dokážeš urobiť sám, v daždi, na suchu ho nepotrebuješ.
ESP, iba výnimočne človek ide na hranu, pojdes prosto opatrnejsie .
Mimochodom, najlepšie sa mi jazdilo bez týchto asistentov.
V zlatých časoch mechaniky.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa tuninka »

abs a esp sú ako pásy a airbagy..... 99,9999995% života auta ich vôbec netreba :D ale niekedy sa sakra hodia....
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa milkoTT »

Teším sa na dobu keď sa začnú kaziť súčasné hybridy a elektrické autá, keď teraz nedokážu v servise pol roka odstrániť poruchu na skoro 20 ročnom aute, tak tie nové výmysly budeme asi rovno podpalovať.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 1P , 1.6 benzin 2006 - svieti ESP

Príspevok od používateľa fzubaty »

Netreba. Dokazu to aj same.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných