Seat Inca - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Seat Inca - olej

Príspevok od používateľa Thomasl »

Zdravím,potrebujem poradiť s motorom APQ,1,4 44KW ,2000 r.v.,po naštartovaní zasvietila kontrolka oleja,ihneď som vypol motor a skontroloval hladinu oleja ,na ryske nebolo nič,skúšal som dolievať olej a vošlo mi tam po rysku skoro 3,5l !!!,pod motorom nikde neuniká,tak som skusil znova naštartovaŤ,znova ostala svietiť a ryska od oleja znova suchá.voda v nádobke nestúpla a ani olej tam nevidno,avšak na olej.ryske ako keby bola kvapka od vody,stretol sa s tým niekto?žeby ten olej vytlačilo ku spojke?vďaka za odpovede..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

NEMOŽNÉ,

aj keby v motore behalo len 0,5 litra oleja aj tak mierka od oleja bude furt zasratá...
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

tak kde sa mohol stratiť ten olej?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

keby sa to dostalo k spojke tak je vsetko na zemi.3.5 litra taky unik len na start musi byt vidiet.a aj keby to motor zozral tak to by zamastilo sviecky a motor by vobec nenabehol.nieco tu nesedi.lial si olej spravne tam kde ma byt?ja som uz videl dolievat prevodovy olej do prevodovky cez kontrolny otvor na zotrvacniku rovno na spojku.a majitel zil v tom ze olej dolial.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

olej som lial tam ,kde vždy, otvorom na veku ventilov,nie som pako,
po doliati stúpla hladina na rysku oleja min,po štarte motor chytne,ale strašne klepe a svieti kontrolka oleja,pod autom mám dlažbu,tam ani kvapka,po následnej kontrole mierka bez oleja..
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

len po mininum??? lej dalsi olej.to musis mat tak par mm pod max.motor si stiahol co mu chybalo.kolko je tam napln netusim.cerpadlo olej taha od spodu olejovej vane.mozno si tam nemal nic.ako dlho mas to auto je tam vobec olejova vana ta aka ma byt.u starych bmw e36 som videl ze 325i mala olejovu vanu ani neviem z coho nalialo sa tam 10.5 litrov oleja kym ryska ukazala minimum.vyrobca predpisoval asi 6.5litra napln.a tiez sa chlapci cudovali kde ten olej je.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

olej sa kontroloval asi pred mesiacom,bol medzi ryskami ,motor spotrebu oleja veľmi nemal,to auto nabehá ročne asi 4000 km,náplň tam je asi cca 3,7 l oleja pri výmene,1,4 44 kw ,kód motora APQ.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To čo píšeš nemá logiku (ak vylúčime olejožrúta v kartri. lol)
Naleješ skoro 4l oleja a oni dakam do pár minút zmiznú a motor má príznaky že si ozaj klepe nasucho. A pritom zväča rozdiel min a max na mierke býva aj liter. Kam by sa asi podel ? do spojky na spodku sú diery odtial vyteče . Do vody asi sotva tam nemá tolko miesta ist, do výfuku ? JA ti karle nevím dačo tu nesedí.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to nezmar, mas jedno, ci s olejom ci bez, jazdil by som a neriesil.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

po zdvihnuti auta so zdvihákom na pravej strane som zrazu zbadal na ryske privela oleja ,vypustil som asi 6l,nalial som tam 3,5l a naštartoval ,svieti kontrolka oleja a motor klepe,skúsil som demontovať olejove čerpadlo ,sací koš bol čistý.Ako zistím poškodené olejové čerpadlo fyzickou kontrolou?Može byť chyba ešte niekde inde..
vďaka za odpoveď..
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Ked je chyteny ten motor tak to žiadna olejova pumpa nespravy. Treba tam nahodiť manometer aky je tlak a bude hned jasno. Takto len čerta nahaňaš.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

takže vyriešené,výmena olejovej pumpy pomohla ,klepot stíchol ,kontrolka oleja viac nesvieti..,pre tých čo tvrdia ,že olejová pumpa je tak konštruovaná,že je nesmrteľná ponúkam moju skúsenosť,motor má nabehaných cca 150 Tkm od novoty..
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mal si dat fotku pumpy
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

na pumpe nič nie je vidno,zatiaľ som ju nerozoberal ,može byť vydretá ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných