Seat Ibiza - spojka po vymene stale presmykuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza - spojka po vymene stale presmykuje

Príspevok od používateľa juricam »

seat ibiza 1.4 tdi 2005 (125 000 km)
zdravim. vedel by mi niekto pomoct s mojim problemom???
vymenil som komplet spojku (tanier, lamela, lozisko) na svojom seate. spojka mi presmykuje pri 3. 4. a 5. stupni, ked trosku viac sliapnem na plyn, napr. pri predbiehani a pod. otacky vyskocia, no auto sa vlecie. 1 a 2 bez problemov. neviem co mam s tym robit a kde by mohla byt chyba.
nestretol sa s tym niekto????
dakujem
juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juricam »

to by mi asi smykala aj 1-ka a 2-ka. ci nie???
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Naj bude napisat z coho, je to poskladane, teda co za lamelu, tanier. A tiez kedy ta nova spojka zabera s ohladom na polohu spojkoveho pedala, ci idu rychlosti radit bez problemov.
Ja neviem, ale ak su tie nove veci v poriadku, teda take ako maju byt pre tu prevodovku, tak by to mohlo smykat tiez koli zlemu vystredeniu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokojne daj dole prevodovku a spojku vymontuj,lebo jediné čo ste asi neskontrolovali je plocha zotrvačníka.Tá sa opotrebuje viac na väčšom obvode a menej vnútri,plocha potom tvorí nie rovinu ale kužel.
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

smykanie spojky citit vacsinou len na vyssich stupnoch...bola spojka sucha alebo mastna,ked sa to rozobralo???to je klucove.ak bola mastna,prepusta semering.ak bola sucha,chybny je pritlacny tanier. nic ine tam byt nemoze.
juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juricam »

tanier a lamela je LUK, spojka bola sucha. zotrvacnik som vycistil a odmastnil predtym, ako som namontoval novu. spojkovy pedal mi teraz zabera asi v polovici. spojka pred vymenou zaberala celkom na samom vrchu. je mi divne, ze mi to nerobi pri 1. a 2. stupni aj pri vysokych otackach.
zatial vdaka za ohlasy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nerieš rýchlosti,to je proste dané sprevodovaním,najmenej je zaťažená spojka na jednotke a najviac na päťke,je to zjednodušené ale stačí.Radšej napíš či ste kontrolovali dosadaciu plochu zotrvačníka,niejako si sa vyhol odpovedi. Spojka proste nejde zle poskladať,vystredenie,olej,chybné prítlačné taniere nerieš,to sa skôr zrazíš z meteoritom.Jediné čo sa tam dá zblbnúť je zabudnúť dotiahnuť prítlačák.Ani len lamelu sa nedá dať naopak.Olej aj keď tečie,nevie sa dostať na lamelu,motorový ugrindá zotrvačník zozadu,a prevodový vytečie do obalu prepadovou dierkou navádzacej trubky.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A co priemer spojky? Pre 1.4 tdi boli dva. 51 a 55 kW mali zhodne, 59 kW mala vacsiu.
juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juricam »

hej, priemer bol rovnaky. kontroloval som to, lebo mi najprv dali na benzinovu a ta bola mensia.
tommy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 26.05.2006 01:15
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy »

skontroluj si spojkovy hydraulicky valcek si sa vracia az na doraz
Odtahova sluzba,recyklacia vozidiel,autoservis. www.odtahynitra.sk
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Mal som takyto problem na 1,4 fabii 2008 s lukom, ktory som vyriešil kupou orginalnej spojkovej sady v škodovke.
juricam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.02.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juricam »

dosadaciu plochu zotrvacnika sme nekontrolovali, len som ho odmastnil a vycistil.
tanier som dotiahol momentovym klucom,
tak to asi vidim, ze vsetko pojde zasa dole...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

puma13131313 napísal:Zaujímavý problém...
Napadá ma problém s dosadacími plochami ako písal mhlavaty, ale tento problém by sa mal po čase a sadnutí vyriešiť ak nejde o extrém. Potom už len problém so spojkovým valčekom, pritláčacím mechanizmom, alebo nejaký iný faktor, ktorý poznáš len ty... lol lol lol
Nesadne a to doslova nikdy.Nerovinatosť dosahuje často niekolko desatín mm a to nemá šancu sa opotrebiť aby dosadlo,ale bude prešmykom páliť povrch.Iný faktor ? Ak nasadíš novú lamelu tak už od začiatku vidíš v akej pozícii stoja vypínacie prstence.Pri uťahovaní vidíš ich pohyb,vidíš či sa dorovnajú akoby do roviny,či jeden úsek nemá vlnu (prasklá tanierova pružina.Proste,ešte to len dotiahneš a musíš vedieť aké to bude.A dobré je to vždy.Vždy ! Ak niekto poskladá spojku z týmto výsledkom,je teda dosť umelec.Je to taký problém ? Kontrola zotrvačníka,pozreť lamelu na axiálnu hádzavosť,namazať vodítko ložiska,odskúšať posuv lameli po drážkach.jemne namazať,namazať puzdrá hriadele spojkového ložiska ak sú použité,strčiť trn do lameli šup hore prítlačný,dotiahnuť.Hore prevodovka,nastavenie základnej polohy pedála a visont látašra
pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokaimu »

ak zistis kde je chyba, napis sem prosim riesenie, kedze podla popisu riesim momentalne velmi podobny problem...rovnake prejavy ako u teba, vsetko je teoreticky v poriadku, ale prakticky nie...
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Auto je seriove, nema teda ziadny chip? Ak na tom jazdi napr. zena, alebo niekto kto nevie jazdit, tak v pohode dokaze po par minutach jazdy tak zohriat lamelu, ze na vyssich stupnoch smyka. Ked presmykuje, smrdi to moc dovnutra? Citit vobec spalenu lamelu? V kazdom pripade ak sa spravne vracia valcek, tak je chyba niekde v plochach - bud zle odmastene, slabo dotiahnuty pritlacak, alebo ten zotrvak, ale takto spaleny, aby smykal som nevidel, a par som ich uz vymenil. Ja robim so spojkami, predavam aj sportove, obcas sa stane, ze sportova lamela naozaj zle vypina a po takych 500-1000km si sadne a radi bezproblemovo, na TDi najcastejsie trojka skripe a ked si to sadne lahoda... Kludne s tym pobehaj kusok, aspon 1000km, ale nenakladaj zbytocne tomu, aby si nespalil niektore veci z novej spojky. Mesto, kludne tempo, caste preradovanie a hlavne nie cez spojku s pol plynom... Mozno :2f93:

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných