Seat Ibiza - náhradná pružina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza - náhradná pružina

Príspevok od používateľa keyzone »

Ahojte, viete mi poradiť značku pružín, ktoré by ste doporučili pre SEAT Ibiza III Hatchback (6L) 1.4 TDI, praskla mi predná pružina a zaujímalo by akú náhradu tam dať, Meyle za 50 eur/ks sa mi úplne nechce dávať, tak len či existuje lacnejšia alternatíva.

Ďakujem
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Kayaba 38€
Borsehung 33€
Febi Bilstein 36€
Monroe 45€
Lesjofors 51€

Uvedene ceny su maloobchodne, a zaokruhlene nahor, ceny s DPH.

Nech sa paci, mozes vyberat...
Pekny den...
Naposledy upravil/-a Bumbo221 v 16.01.2020 18:49, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

rozmyslam ze moja babka mala taky pruzinovy gauc, co keby pasovalo jedno pero na koncern ? kolko das, zeby som sa unuval pozret :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

MAXGEAR 600427 - 13,69 €

KAMOKA 2110244 - 14,56 €
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Z ineho eshopu s ND:

Maxgear: 14€
Kamoka: 15€
Ruville: 20€
Lesjofors, Febi, Monroe: 23€
Kayaba: 24€...

Cena uvedena za ks, zaokruhlena nahor, maloobchodna cena s DPH..

Prajem stastnu ruku pri vybere...
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Pozor na spravnu tvrdost pruziny. Vyrobca dava rozne podla motorizacie a druhu vybavy, aby bola prisposobena hmotnosti auta. 1.4tdi vazi inak ako 1.2htp.
A ked si uz kupis neoriginalnu, kup si rovno 2 aby ti auto nestalo nakrivo.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Či originálna alebo iná, pružiny naozaj patria medzi veci na aute, ktoré sa menia vždy celý pár.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

JJ, ak už tak ako pár
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 08.05.2020 22:29, upravené celkom 1 krát.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Ja ti dám príklad z praxe: stalo sa mne, menil som pružiny na Mercedese zadné, originál 75,-€ kus náhrada do 50, som sa ulakomil, kúpil tie lacné a garážmajster vymenil a auto bolo o 7cm vyššie ako s originál pružinami + ešte rozj..aná geometria vzadu lebo to nevedel ináč vymeniť ako odpojiť ramená... druhý pokus, kúpa pružín v Mercedese aj s výmenou (kedysi sa dalo ako fuška lacnejšie po 16tej hodine) a samozrejme + geometria...

z toho vyplýva že nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci, takže pekne sa opýtaj koľko stoja pružiny v Seate, možno budeš milo prekvapený a za tých pár € to nestojí

P.S. aspoň sa mi podarilo vrátiť tie "offroadove" pružiny
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

v servise alebo autodieloch podla vin a porovnat aj katalogovo presne podla typu auta, motora, pripadne zatazenia naprav ak je taka poziadavka. znacku lesjofors alebo kyb (kayaba). lacne znacky nepouzivat. tie jedine na stare nehodnotne auta. alebo na dojazd na niaky cas
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

koumi napísal: som sa ulakomil, kúpil tie lacné a garážmajster vymenil a auto bolo o 7cm vyššie ako s originál pružinami

No veď by ti malo byť jasné, že chyba nebola v pružinách, ale v tvojom nesprávnom výbere.
MB si pružiny nevyrába, tiež ich len kupuje od niektorého z výrobcov pružín, ale podľa VIN vedia presne vybrať správnu pružinu.
Lebo keď kupuješ pružiny v autodieloch, tak k tvojmu VIN ti vedia ponúknuť viacej rôznych pružín a ako som sám zistil, keď som nedávno kupoval pružiny, obvykle o tom moc nevedia.
Mne teda stačilo aby som z tej ponuky k môjmu autu vyberal ešte podľa tých farebných bodiek na pružine a bolo to dobre.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

jasné že Mercedes si ch sám nevyrába, ale pointa je v tom že nie sme takí bohatí aby sme kupovali šmejdy. Chcel som len zadávateľovi povedať týmto, aby sa opýtal na cenu v Seate a možno bude príjemne prekvapený, a zaplatí len raz za výmenu (môže aj inde ako v autorizovanom) ako by mal platiť dva krát za robotu + by mu možno aj ostali nepodarené pružiny
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

to s tým príslovím ja žiaľ aj žijem, nie som bohatý, ale v tvojom prípade sa nedá vylúčiť že ti do auta v MB namontovali pružiny od toho istého alebo podobného výrobcu ako si si kúpil prvýkrát sám, oni ale zvolili správny rozmer pružiny a hrúbku drôtu.
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

S pružinami môže byť niekedy problém, doma sme menili pružiny na troch autách,
moja Ibiza 6L 2003 1,4 16V, 10 ročné vtedy, benzín praskla jedna predná, kúpil som podľa e-shopu, Monroe namontoval tu jednu, auto stálo rovno, asi mesiac nato praskla aj na druhej strane, vymenil som až vtedy.
Druhé auto Peugeot 307 1,6ka praskla jedna predná, kúpili sa 2 pružiny, vyberal som podľa dĺžky, pretože niektoré značky v e-shope mali cca takú dĺžku ako stará, na ktorej kus závitu chýbal, tak som objednal dlhšie, ktoré cca sedeli, teda boli o trochu dlhšie, ako stará zlomená, po namontovani predok stojí hodne vysoko, offrode mode.. nechali sme to tak, pri montáži sa osuchala farba, bol by problém vrátiť..
Tretie auto 1kova Octavia combi 1,6 75kw benzín tam praskla jedna predná a chvílu nato aj jedna zadná, kúpené 4 kusy, podľa e-shopu na tento motor vyhodilo nejaké krátke, už nepamätám, či bol problém s prednými, alebo zadnými, ale zlomená bola dlhšia, tak sme objednali nejaké z najlacnejších, ale na 1,9 TDI lebo to nejak sedelo podľa starej, po výmene tých dvoch prasknutých, metrom nameraná rovnaká výška ako na druhej strane, zvyšné 2 sme nemenili, dostal ich o pár mesiacov nový majiteľ k autu.
Proste môže byť nová len jedna a auto bude stáť rovno, neriešim teraz celkovo napr. správanie sa auta v zákrute.. ale môže byť aj to, že s novými bude medzera medzi kolesom a blatnikom o hodne väčšia ako predtym..

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných