Seat Ibiza IV - demontaz tapacíru dveri, vymena zamku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza IV - demontaz tapacíru dveri, vymena zamku

Príspevok od používateľa zsvatos »

Zdravim vsetkych...dostala sa mi do ruk Ibiza 6J, s beznou chybou zamku prednych dveri, teda sporadickym vynechanim odomknutia ci zamknutia dveri. Este dobre, ze u tohto modelu nie je problem dvere otvorit ked zamok zlyha, ako napriklad u Golfu V. Zamknut sa da mechanicky zo zadnej strany dveri, pod gumenym stuplom.
Demontaz tapaciru a mechanizmu okna je vyriesena velmi elegantne, len treba vediet, ako na to.
Kedze mi tentokrat ujo Google neporadil, trochu som sa potrapil, a chcem pomoct niekomu dalsiemu, koho to zastihne.
Tu je navod:
1. opatrne vylupnut plast z madla dveri
2. demontovat dva torxy ktore drzia madlo voci plechu dveri
3. demontovat maly samorezny sroubik vpredu na madle
4. vylupnut plast ktory je za madlom a aj madlo samotne, samozrejme odpojit konektor z ovladania okna. Ide to dost tazko, treba ist pekne dokola a opatrne tahat smerom k sebe. Po obvode to drzi v ocelovych plieskoch, a v strede na plastovych packach s nosom na konci.
5. spustit okno tak, aby sa dali povolit srouby jeho uchytov, a vysunut ho von z dveri. Nasledne odlozit na bezpecne miesto.
6.povolit dva torxy na spodku dverí. Su to dlhe srouby M6, daju sa vysroubovat von aj o centimeter, ale zostanu na mieste.
7. demontovat dva torxy, ktore drzia voditka okna k plechu dveri.
8. demontovat dva srouby, ktore drzia zamok dveri. S vonkajsou kluckou dveri netreba nic robit, k zamku ide dlhy bowden, a nebrani vybratiu zamku
9. cely tapacirung podvihnut smerom hore, tym sa vyhakne z dveri, a potom pomaly vymanevrovat s celym sersamom von z dveri.
...a mame vsetko ako na dlani. Postup montaze opacny, ale to uz zvladne kazdy, ked zisti ako je to technicky prevedene.
Práci česť

Zdeno
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, tatkotom a 6 neregistrovaných