Seat Ibiza - bezpecnostny pas kompatibilita

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pali.007
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.07.2011 00:11
Bydlisko: BA/TV
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza - bezpecnostny pas kompatibilita

Príspevok od používateľa pali.007 »

Dobry den. Mam Seat Ibiza rv. 2008 (2002-2008) 5dv. Vie mi niekto poradit, ci bude pasovat bezpecnostny pas vodica z trojdverovej verzie na patdverovu, pripadne ci sa da zamenit aj z predfaceliftovej verzie. Ten povodny ktory tam mam ma kod 6L4 858 705M . Dakujem
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ak sa jedna o ten isty model-typ (ci je to 3 alebo 5 dverak) tak by stym nemal byt problem a ako to je s predfaceliftovou verziou tak ti neporadim.Je to bezpecnostny prvok vozidla a kvoli informaciam o bezp.pasoch by som skontaktoval predajcu dannej znacky(Seat) nech ti stym poradia.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Aj keď sa jedná o bezpečnostný prvok vozidla, o čom nemožno mať najmenšiu pochybnosť, v zásade platí že každé bežné auto tej kategórie z tých rokov výroby malo bezpečnostný pás viac menej podobný.
tým chcem povedať, že každý bezpečnostný pás toho vyhotovenia (s pyrotechnickým napínačom), pokiaľ má rovnaké uchytenie mechanizmu do karosérie, by mohol byť použiteľný.
Možno sa mýlim, ale predpokladám že Seat, Škoda, VW u menších modelov tých rokov výroby by mohli mať pásy rovnaké.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Urcite ma aj 3dv verzia spodne uvhytenie na "B" stlpik rovnake? Pri 3dv sa zvykne robit posuvne.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Z 3D auta zvykne byť dlhší ako z 5D auta nakoľko pri 3D auta je viac v zadu a musí sa natiahnuť o to viac dopredu pri opásavaní osoby. Takže z 3D do 5D sa dá použiť v pohodke.Ak zanedbáme úchyty a pod veci okolo tvaru samotného navíjača . Ale naopak to môže byť problém použiť pás z 5D auta do 3D auta, že ak hlavne má dakto sedačku aj viac v predu alebo je obéznejší tak ho to nemusí občiahnuť. Aspoň ja mám takú skúsenosť z dávnej doby keď som si zháňal a montoval pásy namiesto klasických pevných ešte vtedy do Žigula.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

No ked si ma to ukotvenie presivat, tak to si moze nechat aj pokazene... :/
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja len tak na okraj,

aj podla bezpečnostného pasu sa dá približne určit

ako dlho a často bolo auto používané...
Ked pas nenatáča naspäť ,tak auto ma určite cez 300 000 km

unava materialu.... :4090:
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných