Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

annanap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.06.2022 20:45
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa annanap »

Na našej veteranke nam odišla vodná pumpa a kedže je to r.v. 1990 náhradná nie je k dispozicii ani v polsku. Má niekto vedomosť či sa dá pumpa opraviť? tiekla cez hriadelku . OEM číslo dielu je Se700032000a objednať sa dá s rovnakým číslom ale na konci je c a nevieme či bude pasovať.
https://www.autodielygafa.sk/autodiely/ ... tFC3Dhmhc0
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa storm525 »

Tu mas vsetky crossy, ktore by mali byt zamenitelne...

https://www.yoyopart.com/oem/228967/skf-vkpc82410.html

Alebo hladaj priamo na ebay...
annanap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.06.2022 20:45
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa annanap »

Takže trocha spätnej väzby - pôvodna pumpa sa ako nahrada nezohnala, po demontáži sa zistilo že ani ložisko (špecialne kinex 105r) už nerobia. Takže na motor sa prispôsobila v amaterskych podmienkach pumpa z novšej generacie. Bolo to ako v tom videu Lakatoš - a očko nenasadíš... Uvidíme dokedy vydrží, už je pre istotu objednaná z číny elektrická vodná pumpa z nejakej škodovky . A možno sa zrepasuje aj tá stará ak mi dojde žigulácka upchávka, ktorá praskla pri demontáži. Predsa kvoli vodnej pumpe neodstavím peknú veteranku. lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

volá sa to - umenie hľadať.Neodpustím si malé pokáranie voči spôsobu akým sa hladala pomoc.Šťastiu treba ísť oproti,takže je nutné poskytnúť maximum údajov príp foto atd na vec s ktorou potrebujem pomôcť.Človek tému (otázku) vidí,potom si uvedomí že na to aby pomohol by musel chvílu robiť Sherloka Holmsa a ťahať z majiteľa potrebné.Zavrieš a ideš ďalej,dnes tu zajtra tam,denne aj viac krát.Pomocť sa dá tam,kde to umožní ten čo má problém
annanap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.06.2022 20:45
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa annanap »

Bolo tam OEM číslo aj link na Gafu - ktorá ju ale nemá na sklade. Fotky som ešte neskúšal vkladať. Skôr by ma zaujímalo do budúcnosti aká je šanca , že by tam fungovala elektrická pumpa. Nikde som sa nedopátral k prietoku chl. kvapaliny a pumpy sa predávajú s prietokom 20 - 80 l za minutu. Objednal som stred 40L/min. Je to motor identický s Ritmom 1,7D, teda polomotor, španieli urobili drobné špecifikácie aby sa motor vošiel do Ibizy, ktorá je od Ritma menšia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nebolo pochopené.Motor má vždy svoj kód a rozpätie od mes/rok pre základný model,pre inovácie od mes/rok proste všetko začína tu.Ak chcem vidieť ako vyzerá,ak chcem čokoľvek,vždy sa začína tu.Ak už píšem o upchávke,má svoje rozmery a pri troche ochoty môže ktorkoľvek pozrieť v "regálových" zásobách.Ja mám napr diely aut ktoré sa vyrábali v 1970. To len pre príklad že aj keď je tento slovenský chliev iba flák zeme,je tu 5 milionov rôznych ľudí a treba vychádzať vždy z myšlienky,že zohnať sa dá úplne všetko,len treba preto niečo urobiť a nájsť toho jedného,čo pozná toho druhého ktorý vie kto to má.Ale ...všetko začína vlastným úsilím, na to tu ľudia ešte neprišli.Ani že keď niečo neviem...pýtam sa
Foto sa nahrá napr tu https://postimages.org/
Keď je nahraté tak sa vyberie odkaz - "Náhľad na fórum" a prekopíruje do príspevku
annanap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.06.2022 20:45
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa annanap »

Tak a som tu znova - vie niekto zohnať túto spojkovú lamelu?
Obrázok
Kompatibilita s VIN: VSS021A0009776250 Seat Ibiza 42Kw 1,7D r.v.1990 motor C222A.5000
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa ivko1 »

Oslov firmu čo repasujú spojkové lamely...
Mne vyhodilu napríklad firmu "Abrem", odkaz sem vešať nebudem, bola by to reklama
Tých firiem čo sa zaoberajú renovaciou spojkového obloženia je viacej
annanap
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.06.2022 20:45
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa annanap »

Hej, je to jedna z možností. Volali sme do Fenocar na Orave, len ešte uvidím čo napíšu na prítlačák z čiech, bez neho je to škoda rozoberať.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza B - repas vodnej pumpy

Príspevok od používateľa avelmak »

Cena za celu sadu 86€.Znacka Blue Print.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných