Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa oco13 »

Vymeníš váhu a aj tak to nepojde lebo chyba bude inde - diagnostika ukazuje výsledok nie priamo chybu. Tuto kludne môže byť v prdeli káblovačka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

Ďakujem za odpovede, ja ako laik sa snažím nájsť odborníka- servismana. Najlepšie takého, ktorý vie aj reálne čítať z diagnostiky a vie si veci v hlave pospájať.
Keby som to vedel ja, tak nežiadam pomoc iných. Je to o tom nájsť toho správneho.
Keď sme auto viezli do servisu, po asi 1km (keď som stál v križovatke) začal cítiť smrad v kabíne a kamarát za mnou videl dym. Podľa mňa je zapchatý DPF filter, ale z akého dôvodu neviem. Ja by som skontroloval palivový filter, či sú v ňom piliny a spony, pokračoval vstrekovačmi (dal ich na stolicu), DPF a EGR ventil tiež skontroloval- diagnostika DPF neukáže presný stav zaplnenia, tak jedine fyzicky. A asi musí existovať nejaký diagnostický alebo fyzický test na funkčnosť váhy vzduchu?
Auto bolo (ako mi servisák povedal) v núdzovom režime. Vymazal chyby. Odporučil mi na prečistenie aditívum BG 244 a včera skúšal softwerovo vypáliť DPF, ale vyhodilo mu chyby na fotke a tak som mu bol kúpiť novú váhu vzduchu( podľa mňa tiež zbytočne) aby mohol spustiť regeneráciu DPF. Dostane sa k tomu až pondelok.
Ja iné ako laik neviem spraviť, maximálne ho počúvnuť alebo nie. Kým sa nenájde presná príčina, tak nebude presné riešenie( len drahšie)
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

mhlavaty napísal: 23.04.2022 10:44 Holé nič o tom,ako ten zázrak a na akom základe vykonáva tie kolosálne služby.Každý rozumný prípravok má svoju špecifikáciu čo presne a na akom základe pôsobí.
Presne tak. A tie sa uvádzajú kde? Áno, správne, v technickom liste! Takže šup-šup si ho najskôr prečítať a až potom bľabotať o niečom čo nepoznám.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico zamysli sa prečo nemá daný produkt volne dostupný technický list ??? Alebo ako najlepší hladač nájdi nám ho :4012:
https://www.google.com/search?q=%22bg+2 ... nt=gws-wiz
A ešte ma tak napadlo - čo ak je zloženie a spôsob pôsobenia určitého výrobku predmetom firemného tajomstva - neuverejníme zloženie aby ho niekto neokopíroval. Klasickým príkladom je základový sirup Coca Coly. Buď veríš menu výrobcu a kupuješ alebo nie a nekupuješ.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Každý výrobca/predajca by ti mal na vyžiadanie tech. list predložiť. Tu je ale pointa iná - guru si ani neprečítal TL a ani výrobok nevyskúšal, on si prečítal len marketingové kecy a na základe nich hodnotí. :::

Z bezp. listu sa tiež dá niečo dozvedieť: https://dekarbo.sk/wp-content/uploads/2 ... 44E-SK.pdf
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja odpovedám len za mňa - prečítal som si prvé riadky
Popis výrobku : Nie sú k dispozícii.
Iný spôsob identifikácie : Nie sú k dispozícii.
A už hneď viem že nemusím čítať ani ďalej.
Ja hodnotím výrobok už len na základe toho, že vôbec potrebuje marketingové kecy.
Ale môj názor tu všetci poznajú - vyrábame sračkové autá (aj ja) a snažíme sa ich zachrániť sračkovými vodičkami. :o
Cico - ver tomu, že moje slová sa raz potvrdia - celý svet sa v kravskú prdel obracia. :200:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Treba čítať to podstatné, teda ODDIEL 3: Zloženie!!! :::
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo mi to pomôže ako laikovi? a čo to pomôže mechanikovi bez chemického vzdelania?
Platí to isté ako pri kofole.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Milanko náš najdrahší a najmúdrejší, to, že niečo TY nepoznáš ešte neznamená, že to neexistuje alebo to nefunguje!!!
Ja nie som mechanik a napriek tomu som o výrobkoch BG počul už najmenej pred 15 rokmi, písalo sa o nich aj na tomto fóre! Neobhajujem to, nemám to vyskúšané, ale si ani ako ty na základe prečítania marketingovej informácie na stránke nedovolím tvrdiť, že to nefunguje. :::

Ja viem, ty si si už na tomto fóre zvykol na to, že ti každý lezie do zadku, ale aby si na iný ako tvojmu oku a uchu lahodiaci názor reagoval tak ako reaguješ, to už fakt nie je normálne. A vraj moderátor! :::


oco, a ty sa tiež snažíš mentálne priblížiť Milankovi?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa oco13 »

Nesnažím sa nikomu priblížiť, lebo ja som jediný a jedinečný lol
Neobhajujem to, nemám to vyskúšané, ale si ani ako ty na základe prečítania marketingovej informácie na stránke nedovolím tvrdiť, že to nefunguje.
Ja si to dovolím skalopevne tvrdiť na základe poznania princípov fungovania dnešnej spoločnosti. Čiže - čím väčšiu reklamu má daný objekt tým väčší ojeb to je. :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

Vaha vzduchu sa vymenila a podarilo sa cez diagnostiku regenerovat DPF. Naplnene je 52g. Otazka je, ze treba zisit co presne je pricinou- palivova sustava, vstreky, egr, dpf? Auto ma tah a ide normalne. Chcem to dat este do ineho servisu aby sa vymenil olej, vsetky filtre a urobila sa este raz diagnostika, lebo viem ze tento stav vydrzi par km a zase ho to hodi do nudzaku. Plan je taky, ze sa (snad) presne zisti co je za problem a ak to nebude moc financne nakladne tak to opravit a auto predat alebo druha moznost, ze ak to bude moc financne nakladne tak sa auto preda v takom stave ake je, ale pod cenu ;-(
Do auta som zatiaľ investoval 300 eur.
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

auto pri rozbiehani a zohriatom motore jeden krat stratilo vykon. Isiel som hned do servisu, kde sa nenasla ziadna zavada podla diagnostiky. Takze som vlastne na zaciatku a neviem uz kam mam auto doviest aby mi povedali, co tomu presne je. Mam zakupeny aj cistic BG 245, ktory som este nenalieval, kedze autom sa bojim jazdit kym nie je v poriadku, takze plnu nadrz by som nevyjazdil.
Podla mojho skromneho nazoru je problem s EGR ventilom a samozrejme uz aj zaplnenie DPF filtra nebude optimalne. No nic idem hladat, dalsi servis.
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

Takze nejaké info mam a zrejme ako som pisal bude treba vymeniť EGR, davam foto z diagnostiky vstrekovacov a chyby EGR.
https://ibb.co/VMKR30X
https://ibb.co/XDgDsqF
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa mhlavaty »

vstreky sú v poriadku
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

mhlavaty: Ďakujem.
Len autom pri pridavaní plynu trhá a celkom citiť v aute smrad, ale kontrolka neblikala tento krat žiadna.
Kedže vypisuje závadu EGR, rozobratie nie je jednoduché a preto ma zaujima, ci sa da zistit ci EGR je poskodeny mechanicky, alebo sa jedna o elektroniku?
Ma vobec zmysel, pokial by sa jednalo o mechanicke poskodenie ho dat vycistit ultrazvukom alebo radsej kupit novy (moze byt aj nahrada alebo musi byt original) ?
Ked bude vonku DPF filter nebolo by rozumne dat ho uz vycistit? ( pri demontazi EGRka bude DPFko viac pristupne a bude sa dat jednoducho vymontovat?)
Samozrejmost je asi vymena vsetkych tesneni okolo EGR a nasledne po montazi vsetko nakodovat cez diagnostiku.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivko1, PROCHY603 a 18 neregistrovaných