Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

Ricardinho83 napísal: 18.02.2022 13:01 Adam, a hlavne, to kolko auto stoji v zbytkovej hodnote a to kolko musis investovat do ooravy, aby sa to oplatilo nie je vobec realne podstatne. Dolezite je nieco ine a to, CO DOKAZES REALNE ZA TU SUMU KUPIT.

Dam ti priklad, mam staru A6 2,4 V6ku s 340 000 km, zostatkova hodnota tak 3000 Euro. Viem, ze budem menit rozvodovu retaz a hydra, spolu tak 2500 Euro. A co? Ked to predam co kupim za 5500 Eur? Obetujem spickove auto s potencialom na 600t km kvoli 2500 Euram a kupim za 5500 nejaky vrak?

Daj to dokopy a jazdi dalej :3035:
No ako som písal vyššie keby to bolo auto veľkostne suberb alebo ako tvoja A6, skôr nás to lákalo si ho nechať, lenže ber do úvahy že Ibiza je fakt malé auto.
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

miroslav640 napísal: 18.02.2022 13:06 Veľmi silno pochybujem že oprava zhltne až 3500€.A zostatkova hodnota ta moze celkom prekvapiť vzhľadom na to,až už aj ceny jazdených áut začínajú íst pekne hore a už teraz sa začína ponuka jazdeniek zmenšovať
Neviem, hľadá sa servis a zistíme koľko to reálne bude celé stáť na komplet a podľa toho sa rozhodne čo ďalej.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa avelmak »

adam1982-Servisujeme auta,a v poslednej dobe je viac tych 1,6tdi VAG.najhorsie varianty co sa tyka tych vstrekovacov,cerpala je od roku 2008-do cca 2012.Novsie uz maju "silnejsie" cerpadla,laicky povedane,"nerozmlatia" sa tak jednoducho.Nie jeden zakaznik ma na tachometri 400000km s povodnymi vstrekovacmi!!!!DPF sa vypaluje,ziadna kvapalina do vyfuku nepatri,mi na to mame vypalovaciu pec.Ak uz mas 40g,to je uz dost,to sa uz musi riesit,ale zavada nebude na DPF,ta bude inde,pricinu treba hladat,preco a co ho tak zanieslo,z akeho dovodu.Ak chces mozme si riesit dalej cez sukromnu spravu,ale ak chces tak aj opravime so zarukou,ak nevadi ze nie som od ZA.
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

avelmak napísal: 18.02.2022 13:21 adam1982-Servisujeme auta,a v poslednej dobe je viac tych 1,6tdi VAG.najhorsie varianty co sa tyka tych vstrekovacov,cerpala je od roku 2008-do cca 2012.Novsie uz maju "silnejsie" cerpadla,laicky povedane,"nerozmlatia" sa tak jednoducho.Nie jeden zakaznik ma na tachometri 400000km s povodnymi vstrekovacmi!!!!DPF sa vypaluje,ziadna kvapalina do vyfuku nepatri,mi na to mame vypalovaciu pec.Ak uz mas 40g,to je uz dost,to sa uz musi riesit,ale zavada nebude na DPF,ta bude inde,pricinu treba hladat,preco a co ho tak zanieslo,z akeho dovodu.Ak chces mozme si riesit dalej cez sukromnu spravu,ale ak chces tak aj opravime so zarukou,ak nevadi ze nie som od ZA.
Ďakujem. Myslím, že tie vstrekovače sú Siemens a potom dávali už Bosh ale nie som si istý.
DPF už je na smrteľnej posteli spolu s EGR ventilom to je dôsledok a to bude treba tak či tak vymeniť.
Ak nie ste z okolia ZA, tak to je pre mňa vzhľadom k stavu auta dosť problematické dojsť niekde mimo ZA.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa avelmak »

adam-DPF je na smrtelnej?Urcite?Odkial vies?Je prasknuty,vykuchany,inak znyceny?Neverim.nasa statistika je cca 9 z 10DPF je zahranitelny.Pisem ti sukromnu spravu.
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

avelmak napísal: 18.02.2022 14:06 adam-DPF je na smrtelnej?Urcite?Odkial vies?Je prasknuty,vykuchany,inak znyceny?Neverim.nasa statistika je cca 9 z 10DPF je zahranitelny.Pisem ti sukromnu spravu.
Na diaľnici keď zasvietila kontrolka žhavenia auto padlo do nudzového režimu, strácalo výkon, trhalo a nakoniec zasvietila aj kontrolka motora, smrdel olej. Keď sa auto nechalo vychladiť vedľa cesty, kontrolka nesvietila tak sme pokračovali nejakých 40 minút a toto sa opakovalo asi 4 krát kým sme došli domov. Auto potom išlo do servisu, kde sa závada neprejavila, vypalil sa cez diagnostiku DPF filter a zmazali sa chyby, bolo mi povedané výmena EGR a vyčistiť bude treba DPFko a 2vstreky uz maju vyššie hodnoty, dvojhmotu je počuť tiež. Rozmýšlali sme, či auto dáme opraviť alebo ho predáme. Najazdili sme potom ešte asi 1000km a zase sa to stalo a tak sa na aute nejazdí. Tipujem že keď sa motor zohreje začne blikať kontrolka žhavenia tak sa bude opakovať podobný scénar. DPF nebol nikdy vyberaný z auta, ani sa s ním nijak nemanipulovalo. Auto nežerie olej ani nedymí.
EDIT: K DPF filtru, keď som náhodou stál a zvýšili sa otačký motora, zvyšila sa okamžitá spotreba a spustil sa ventilátor tak som išiel auto prehnať na 4 stupni 80-90km za hodinu na tempomate, trvalo to vždy tak 15-20minút, pomaly som došiel domov nech sa motor turbo dochladí a auto som zhasol.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa peterson999 »

lubos zimovcak napísal: 18.02.2022 11:09
by som išiel urobiť diagnostiku do oficiálneho servisu, neviem, či bude stáť viac než 30-40€.

No, a keď budeš v servise, tak sa opýtaj, ci nepoznajú nejakého mechanika, z toho istého servisu , obycajne vždy niekto robí doma fusky...
Vysvetliť situáciu, hodiť reč a dohodnúť sa.
Lubos klobuk dole, velmi dobre rozmyslas, presne takto sa to robi a vysledok je najlacnejsie a najlepsie, mechanik sa doma snazi viac ako v robote lebo autorizak ho neplati poriadne a on to ma na hačiku....
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa peterson999 »

herin napísal: 18.02.2022 10:01
To si kde nabral že výmena čerpadla 500 eur??nemusí to dávať do značkového servisu...
A len pre info mne na CRkovom passate B6 2,0 tdi 16v odišlo palivove čerpadlo pri 270 000 km a predstav si že v značkovom autorizovanom servise ma stála výmena aj s vyčistením palivovej sústavy presne 465 eur...cenu práce na hodinu pre passat tam maju za 71 eur..
Mam na dvore 3 pokazene TD auta, prosim kontakt kde ich vylozit, za tie peniaze o ktorych andersenujes to dam tam, nechytim ani kapotu.

Prosim ten kontakt, ak to bude take lacne, na ucte ti pipne 500 eur za tie 3 a za kazde dalsie ti budem posielat ... Mozes dat vypoved zamestnavatelovi a ukazat prostrednik, 3000 mesacne bude len zaciatok na uvitanie
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa peterson999 »

herin napísal: 18.02.2022 10:01
465 eur...cenu práce na hodinu pre passat tam maju za 71 eur..
Ked odratam pracu 3x71 tak 250 su nove cerpadla ano ?
Daj mi rok a si milionar
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa peterson999 »

dreeevo napísal: 18.02.2022 11:44
1. Otázka znie: Dokáže autor témy kúpiť auto za cca 5500€, ktoré bude v lepšom stave ?

2. Prihliadneme na to, že svoje auto dokonale pozná a kúpa neznámej jazdenky by nemusela dopadnúť najlepšie.

3. A ani benzín nie je vždy výhra, tiež vie pohnevať. Skúsenosť z minulého týždňa - čerpadlo na ceed 1.6 gdi 99kw - 350€
1. kamos je velky fanusik VW grupy, jeho zene som odovzdal Prius II za 3500e. Najprv kamarat podpichoval, neskor jej ho kradol na dlhsie jazdy a po pol roku priznal ze nechape ako tak stare lacne auto moze sluzit bez investicie ...

2. To co ma teraz - horsie uz mat asi nemoze

3. netreba mat priamovstrek ale klasiku a mohol si usetrit cas a 350e ktore sa ti budu dlho prinavracat a ten motor tusim ma aj ine problemy - keby si mal proste Auris 1.6vvti tak by si problem nemal ani ten ani v buducnosti
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa jojtik »

Tak takto. Pisem to vzdy, ze moc neprispievam, ale obcas musim, tak ako teraz.
peterson-Ja ta citam...Ty si taky post hunter. Spadol si na forum z neba a veris, ze ked budes mat 1000+ prispevkov, tak budes "vazeny clen" a budes miestny kapo. Ja byt modom, dam Ti toho "rozpravkara". Tvoje analyzy su fakt cez ciaru. Nic proti Tvojej snahe, ale fakt to prehanas. A nepytaj sa kedy, kde a preco, je to z mojej strany strata casu.
Pre zadavatela - pocuvaj Hlavateho. 230tkm moze, ale nemusi byt vsetko co pises. Popytaj sa znamych (diagnostika tvojich problemov) na spolahlivy servis v okoli (je to standarne vozidlo), na referencie servisov v okoli a hlavne si uvedom, ze kupou ineho, podobneho vozidla iba oddalujes rovnake problemy.
Pre sparalov...mame xy takychto firemnych vozidiel (zalezi od "spravcov"), ktore maju 2x vyssi najazd a hoci, netvrdim, ze sa nic nemenilo, urcite to je individualna zalezitost, Vsetky opravy prebiehaju az po "sedliackej" diagnostike....zotrvacnik zisititelny doslova "od ucha", egr sa "samo" prihlasi, vstreky si tiez povedia "svoje" + piliny vo filtry=cerpadlo, a pokial sa dlhsie jazdilo okolo komina, to "vypalenie dpf" moze byt. To uz asi riesime sposobene problemy, ziadny predpokladany stav podla km a nejaku preveciu pred tymto. A teraz nech niekto vytiahne 3 slova v citacii z kontextu...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa dreeevo »

Peterson, prosím otvor oči a začni premýšľať v troška širšom kontexte.
1.6 gdi 99kw je čo sa týka spoľahlivosti špičkový motor, v okolí mi behá pár kusov a niektoré majú nájazd cez 250 000km a no problem. Motoráreň v Žiline ti to potvrdí.
Ktoré auto po 2015-tom nemá priamovstrek ? pár modelov, ktoré spočítam na prste jednej ruky ?
Ten Auris 1.6vvti si môžem strčiť, keďže ako dlhoročný zamestnanec KIE na technickom úseku som mal zľavu na nový voz po odpracovaných rokoch skoro 16%, čo spravilo vtedy asi 4000€
Už len na tom som ušetril takú sumu, ktorá zmazala akýkoľvek výdaj na servis.
Alebo som si mal kúpiť nejakého nahnitého japonca s napriamim vstrekom ? Alebo octavku II s 1.6 mpi ?
Každý človek, ktorý kupuje auto je VŽDY v inej situácií a na jeho situáciu vplýva kopec premenných a napr. zadávateľ možno bude chcieť kúpiť také isté auto (jazdenku) ako som kúpil ja ako nové ale na rozdiel odo mňa jeho určite postretnú servisné výdaje a potom uvidí, že aj ten benzín pýta servis, nielen to zlé TDI. Akurát on nebude mať ušetrených tých 4000€ ako som mal ja.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa seven549 »

adam1982 napísal: 17.02.2022 21:30 Zdravím,
Mám Ibizu 1.6 TDI CAYB, cca 230tis KM, oplatí sa to radšej predať a kúpiť nejaký benzín alebo do neho investovať s neistou buducnosťou? Ďakujem každému, kto sa bude snažiť uprimne nám poradiť.
ked si vedel zlozit dizlove auto,motor za 230 000km tak radsej kup druhe a nove.do toho uz nedavaj nic.predaj ho tak ako si pisal ze je bez svietiacej kontrolky.

inac tie 1.6 tdi vacsina firemnych pada pri 250 000km.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa peterson999 »

dreeevo napísal: 18.02.2022 23:19 Peterson, prosím otvor oči a začni premýšľať v troška širšom kontexte.
Myslim si subjektivne, ze bezne mavam velmi siroky kontext, mozno sa stane ze v niecom uplne zlyham, no fakt si myslim ze mam bezne dost velky prehlad. To ako keby som ja teraz napisal ze premyslaj v sirsom kontexte ze ja mam zlavu 25% v Toyote zo zahranicia a este bez DPH na firmu, cize dalsia zlava a este usetrim dan zo zisku a ked predam o 4 roky tak vlastne dostanem viac ako som zaplatil za nove auto. A poviem ze ty rozmyslaj v sirsom kontexte...
Kazdy ma INE MOZNOSTI A SCHOPNOSTI a to, ze si cvakol cerpadlo 350e nebola vycitka len som spomenul ze ani to nemuselo byt ak by si mal napr. Auris ...
Svet je farebny a rozny, kazdy uvazuje inak - niekedy bohuzial, niekedy našťastie. Všetko je relatívne, kazda minca ma 2 strany... Nepoznam dobre ani zle. Vsetko zle je na nieco dobre a opacne to plati rovnako - vsetko dobre je na nieco zle...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa jojtik »

seven- tak zrovna dnes 18.2.2022 som riesil "čaparinu" pri zhodnom vozidle, 354153km, s povodnym egr, vstrekmi, čerpadlom a dpf bez zasahu. Jazdia na tom "kočky" 60km denne, čo viem tak 3 roky. Ale objektivne, menili sa predne tlmice+ulozenia, spojka a mot. olej +všetky filtre čo max. 15.000km. Takze to nebude asi pravidlo, ale vyminka...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 14 neregistrovaných