Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

herin napísal: 18.02.2022 10:01 Bolo tú na fóre občas zopár andersenov,ale aktuálne to nie je andersen ale petersen..
To si kde nabral že výmena čerpadla 500 eur??nemusí to dávať do značkového servisu...
A len pre info mne na CRkovom passate B6 2,0 tdi 16v odišlo palivove čerpadlo pri 270 000 km a predstav si že v značkovom autorizovanom servise ma stála výmena aj s vyčistením palivovej sústavy presne 465 eur...cenu práce na hodinu pre passat tam maju za 71 eur..
Inak to auto má dodnes môj švagor a ťahá pomaly na 400 000 km a vstreky má pôvodné..ano pôvodné ty andersen...tak tu netliachal chalanovi do hlavy hovadiny aby predal auto kvôli miernej investícií...ked pomení hento čo popísal, tak pripravil auto na dalších 200 000 km...
alebo ano nech si kúpi novú ibizu čo ja viem za 16-17 000 eur...a môže si ju zobrať aj na splátky..o tri roky ju nepredá ani za 10 000...tak vyhodil 8 000 eur do luftu...tu by do toho auta zdaleka tolko neinvestoval..
Ďakujem za radu. Ibizu už určite nie, potrebovali by sme niečo väčšie a benzínové, ale to je iná téma.
Záleži aj čo znamená mierna investícia. Treba rátať, že auto ma pomaly 12rokov a 230tis KM( to nie je až tak podstatné) ale veci sa budú opotrebovať viac a viac s čím samozrejme rátame. Priateľka má strach, že nás to zase niekde nechá( a ja relatívne tiež) a jedná sa aj o veľkosť auta- je malé a veru pod Strečnom cez zimu v noci s tým jazdiť :42f8: . Keď by sme pri cene tohto auta cca 3500 eur, do neho mali investovať ďalších 2000 eur s neistým výsledkom tak to je pre nás neekonomické.
Preto ako písal mhlavatý tak treba najskôr vedieť, čo všetko a za koľko a potom sa rozhodnúť čo s ním spravíme. Nechceme to každe 3-4 mesiace látať, platiť odťah a servisy.
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Ďakujem za radu. Ibizu už určite nie, potrebovali by sme niečo väčšie a benzínové, ale to je iná téma.
Záleži aj čo znamená mierna investícia. Treba rátať, že auto ma pomaly 12rokov a 230tis KM( to nie je až tak podstatné) ale veci sa budú opotrebovať viac a viac s čím samozrejme rátame. Priateľka má strach, že nás to zase niekde nechá( a ja relatívne tiež) a jedná sa aj o veľkosť auta- je malé a veru pod Strečnom cez zimu v noci s tým jazdiť :42f8: . Keď by sme pri cene tohto auta cca 3500 eur, do neho mali investovať ďalších 2000 eur s neistým výsledkom tak to je pre nás neekonomické.
Preto ako písal mhlavatý tak treba najskôr vedieť, čo všetko a za koľko a potom sa rozhodnúť čo s ním spravíme. Nechceme to každe 3-4 mesiace látať, platiť odťah a servisy.
[/quote]
Všetko je na zvážení.Samozrejme,ak už nestačí veľkosťou, tam sa nedá nič robiť.Ja som bol pred rokom pred rovnakou dilemou.Auto ročník 2006,troška už aj korózia,trebalo dosť zainvestovať.Najprv som myslel,že pôjde preč.Ale!!!.Kúpiť momentálne dobrú jazdenku za normálny peniaz je nadľudský úkon.Každá kúpa jazdenky si bude pýtať počiatočnú investíciu ako oleje,filtre,rozvody,preumatiky,buďme úprimní,nikto Ti nepredá auto,kde netreba vraziť ani cent.,možno nech 1 z 50 áut je také.Nové som nechcel, nepotrebujem jednoducho nové.
Tak som do auta s hodnotou 3000 dal 2000 a ja som s tým ok.Auto mi vyhovuje, displejíky a čačky nepotrebujem,pomenilo sa čo trebalo + to kde sa dala očakávať porucha a mám svätý pokoj.Na kráse auto síce nenabralo,ale slúži a to je pre mňa hlavné.Brat takto vždy rieši kúpu auta,vyberie si aké auto chce, kúpi hádam 5 najlacnejšie v ponuke, nesmie byť ale zhnité!!!, po kúpe rovno do servisu,bachne do toho pomaly toľko čo zaň dal,dostane sa +- na cenu,ktorú pýta niekto za to isté auto ale v údajne top stave.A má pripravené auto na 4 roky,potom to dá do prdele.Samozrejme kupuje staršie autá,len benzín.Z ekonom.hľadiska mu to celkom vychádza.Ale chce to solídneho mechanika,na ktorého sa dá spoľahnúť.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Podľa mňa, na začiatok by som išiel urobiť diagnostiku do oficiálneho servisu, neviem, či bude stáť viac než 30-40€.

Dokonca Ti pozrú stav vstrekovačov, korekcie či čo, daj si pozrieť aj teplotu nasavaneho vzduchu, funkčnosť váhy vzduchu, zhavicov atď...
Popravde, píšem teraz čisto teoreticky, čo by som urobil podľa seba..
No, a keď budeš v servise, tak sa opýtaj, ci nepoznajú nejakého mechanika, z toho istého servisu , obycajne vždy niekto robí doma fusky...

Vysvetliť situáciu, hodiť reč a dohodnúť sa.
Popravde, viem si predstaviť tie stresy, keď sa človek boji, či dôjde, alebo nie.

Ale v takomto stave auto predáš veľmi ťažko a pod cenu.
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

mhlavaty napísal: 18.02.2022 09:34 Práve tej strelbe slepými sa treba vyhnúť.To sú všetko veci z vyžšou cenou,za zbrklosť sa platí.Pokiaľ je olejový popolček 40 gr tak je to najvyžší čas riešiť,ešte trocha a nepojde spustiť nič,bude vypisovať odmietnutie pre nebezpečie požiaru.Ak je koncovka čistá,čo by mala byť tak filter von a čistiť.Je spústa firiem teraz,metody suché aj mokré a treba povedať že každá z nich môže byť spojená z problémom.Advanpur ako horúci protitlak je rátaná za zrejme najlepšiu,ale sú aj mokré cesty tiež z dobrým koncom,ale vyžadujú neporovnatelne iný čas a velkú poctivosť pri práci pretože štatisticky pri mokrých kľakne najviac filtrov.Čistenie je ale až následná vec,najprv sa zistuje stav katalizátora či dokáže dvíhať teplotu.Pokiaľ nie,je zbytočné čistenie,filter má konečnú. Na jednu vec by som ale myslel (pre istotu predom) že pri 230 tis km je plné zaplnenie netypické,predčasné.To navádza rovno na myšlienku že ho spôsobuje problém samotného motora,filter si iba odskáče zvýšenú dymivosť agregátu.Kým je filter dobrý gazda nevie o ničom,to padne zrazu.Doporučujem si pozrieť aj readiness,možno prinesie prekvapenie. Čo tak uvažujem čistenia čo mi prešli rukami (CAYC CAYB)boli vždy kdesi pri 320-350 tis km a neboli úplne na doraz,čiže plne funkčný systém.Mnoho majiteľov si sleduje,resp mnohých ja upozorním,pretože aj keď prídu na brzdy či olej,vždy nahrávam komplet data a ukladám.Ak je niečo upozorním,ak nie tak je to dobré v čase ak príde o tri roky si viem pozrieť jeho stav v danej dobe.Program si ukladá jednotlivé rj k sebe,takto hneď viem že to u mňa bolo kedysi dávno
Okolie Žiliny nepoznám,dobrého diagnostika viem v Ružomberku a hneď dvoch mágov okolie Prešova. Aj pri Vrábloch je super,potom sú nejaký Ba okolie.Okolo Žiliny sa mi nevybavuje,to neznamená že nie je,len sa nepoznáme alebo nestretáme v profesnom okruhu alebo z registrácií diagnostických spolkov či zo školení atd.Alebo len neviem že je niekto odtiaľ,z kým si nevolávam často zväčša tieto udaje o ňom nemám
Vďaka, do RK si netrúfnem ísť v tom stave. Ak by si, ale zohnal kontakt na niekoho z okolia ZA tak mi daj prosím ťa vedieť dost by mi to pomohlo, auto nechám stáť, asi lepšie ako by som mal robiť niečo 3-4 krát a drahšie. Samozrejme budem hľadať aj sám, ale chcem isť na istotu ak je to možné. Ono to môže byť menší problém, ale aj veľmi nákladný problém.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa peterson999 »

Do auta ti treba dat 2000 eur

Neviem stav rozvodov pneu brzdy podvozok a ine

2000 je zaklad

Dalsich 500+ za ostatne malickosti

A ano mozes kazde 3 mesiace tlacit postupne a vtedy to bude DRAHSIE lebo ked dam mechanikovi "vacsiu" zakazku ide s cenou DOLE
ked sa vidite 5x tak 5x opyta za pozdrav 50 naviac

Ja by som vymenil VSETKO NARAZ a urobil par km naviac u mechanika ktoremu staci 10e / hod. a nie u mechanika ktoremu nestaci 50e / hod.

Rozhodnutie je na kazdom, ja to auto nevlastnim ale denne pocuvam romany a plač ludi ako sa obabrali

Posledne pan nechal 500 za 1 vstrek v Nemecku, v SR ho oholil jeden jeho "kamarat" o 600 eur za vymenu oleja a opat 1ks vstreku, dokonca uveril podvodnikovi ktory mu poslal namiesto poslednych 2ks vstrekov vraj repas po 90e kus (dobierka 180) - prisiel mu balicek z nejakym starym ventilom, panka som poslal na policiu, ja som mu poslal 2ks repasy a ZAROBIL = v aute ma 1700 eur za 4 vstreky... Mohol mat za 700 ale lepsie bolo 1000 vyhodit. Ale aspon neplakal do telefonu aby som mu dal lepsiu cenu ...
Najkrajsie pribehy pise sam zivot ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ináč ja som cca 5 rokov kým sa mi nenarodila dcéra jazdil dennodenne pod Strečnom na jednotkovej fabke a žijem :D ale to len na zasmiatie
Autor témy má auto v zostatkovej hodnote 3500€ a investícia 2000€ je pre neho neekonomická
Otázka znie: Dokáže autor témy kúpiť auto za cca 5500€, ktoré bude v lepšom stave ?
Prihliadneme na to, že svoje auto dokonale pozná a kúpa neznámej jazdenky by nemusela dopadnúť najlepšie.
A ani benzín nie je vždy výhra, tiež vie pohnevať. Skúsenosť z minulého týždňa - čerpadlo na ceed 1.6 gdi 99kw - 350€
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

miroslav640 napísal: 18.02.2022 11:05 Všetko je na zvážení.Samozrejme,ak už nestačí veľkosťou, tam sa nedá nič robiť.Ja som bol pred rokom pred rovnakou dilemou.Auto ročník 2006,troška už aj korózia,trebalo dosť zainvestovať.Najprv som myslel,že pôjde preč.Ale!!!.Kúpiť momentálne dobrú jazdenku za normálny peniaz je nadľudský úkon.Každá kúpa jazdenky si bude pýtať počiatočnú investíciu ako oleje,filtre,rozvody,preumatiky,buďme úprimní,nikto Ti nepredá auto,kde netreba vraziť ani cent.,možno nech 1 z 50 áut je také.Nové som nechcel, nepotrebujem jednoducho nové.
Tak som do auta s hodnotou 3000 dal 2000 a ja som s tým ok.Auto mi vyhovuje, displejíky a čačky nepotrebujem,pomenilo sa čo trebalo + to kde sa dala očakávať porucha a mám svätý pokoj.Na kráse auto síce nenabralo,ale slúži a to je pre mňa hlavné.Brat takto vždy rieši kúpu auta,vyberie si aké auto chce, kúpi hádam 5 najlacnejšie v ponuke, nesmie byť ale zhnité!!!, po kúpe rovno do servisu,bachne do toho pomaly toľko čo zaň dal,dostane sa +- na cenu,ktorú pýta niekto za to isté auto ale v údajne top stave.A má pripravené auto na 4 roky,potom to dá do prdele.Samozrejme kupuje staršie autá,len benzín.Z ekonom.hľadiska mu to celkom vychádza.Ale chce to solídneho mechanika,na ktorého sa dá spoľahnúť.
Ako píšeš všetko je o zvážení. To auto veľkosťou už nestačí, keby to bola veľkosť Altea XL,Arona, Ateca,Q5,tiguan,suberb... (lebo teoreticky servisovať 2.0 a 1.6Tdi je podľa mňa za jedno. Ibize 1.6 Tdi bohate stačí, kedže je to malé auto )
Vtedy by to malo zrejme zmysel do tých menovaných investovať, lebo ako píšeš autá sú teraz drahšie a poslúžilo by možno ešte lepšie než vačšina nových aut. Samozrejme kúpiť auto od niekoho neznámeho je rovnaká mačka vo vreci ako to naše pre niekoho iného. Celú pravdu vie len majiteľ a ten ti ju malokedy povie.
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Teraz troška nadľahčím.Vyber z účtu 10 000€ na druhé auto.Zober si ich domov na víkend.A potom v pondelok zober z toho 2000€,zavez auto do servisu a zvyšok choď vložit späť na účet.A budeš mať dobrý pocit že sa 8000 vrátilo na horšie časy a máš na dvore funkčné auto. :4012:
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

dreeevo napísal: 18.02.2022 11:44 Ináč ja som cca 5 rokov kým sa mi nenarodila dcéra jazdil dennodenne pod Strečnom na jednotkovej fabke a žijem :D ale to len na zasmiatie
Autor témy má auto v zostatkovej hodnote 3500€ a investícia 2000€ je pre neho neekonomická
Otázka znie: Dokáže autor témy kúpiť auto za cca 5500€, ktoré bude v lepšom stave ?
Prihliadneme na to, že svoje auto dokonale pozná a kúpa neznámej jazdenky by nemusela dopadnúť najlepšie.
A ani benzín nie je vždy výhra, tiež vie pohnevať. Skúsenosť z minulého týždňa - čerpadlo na ceed 1.6 gdi 99kw - 350€
Hoci kde je to riziko zrážky, ja môžem davať pozor koľko chcem, ale čo keď iný nedáva pozor, je čerstvo z autoškoly,dostane defekt, je pod vplyvom alebo taký stret so zverou. Uznáte asi všetci, že s tromi pasažiermi na palube Ibizy by to nemuselo dopadnúť dobre. Môže sa to stať aj v inom aute, ale prečo si to riziko aspoň neminimalizovať.
Áno ako som písal, kúpa jazdenky je mačka vo vreci vždy bola a bude. Žiaľ ani nové auto nie je záruka ničoho. Je vydarený kus, model a samozrejme to záleži aj na majiteľovi ako sa stará-nestará.
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa miroslav640 »

K tej bezpečnosti.Kolega z práce má 3 ročnú Suzuki Vitaru,predtým mal 1 Octaviu.Presne o tej bezpečnosti sme nedávno kecali.On doteraz tvrdí,že sa cítil bezpečnejšie v 20r.Octavii než v tej 3r.Vitare. To je samozrejme pritiahnuté za vlasy,ale je pravda,že nové autá teraz majú také tenké plechy,že sa o to nesmieš ani oprieť.Jasné že bezpečnost v aute nieje o hrúbke plechu karosérie,ale ten nepríjemný pocit tam proste je.
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

miroslav640 napísal: 18.02.2022 11:53 Teraz troška nadľahčím.Vyber z účtu 10 000€ na druhé auto.Zober si ich domov na víkend.A potom v pondelok zober z toho 2000€,zavez auto do servisu a zvyšok choď vložit späť na účet.A budeš mať dobrý pocit že sa 8000 vrátilo na horšie časy a máš na dvore funkčné auto. :4012:
Aj ja to teda nadľahčím. V pondelok zoberiem auto do servisu a piatok mi príde zo servisu faktúra 3500 eur, nehľadiac na to, že na dvore bude 12 ročné auto s 230tis KM a suma za servis nemusí byť vôbec finálna...
A to nepíšem, že auto je malé a keď zvážim prípadnu nehodu tak aj potencionálne rizikovejšie ako tvoj Ceed.
To je len taká moja úvaha.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Adam, pozri sa na to radsej takto. Mas auto, ktore potrebuje 3500 Euro, ok, to je zivot. Ked to ale investujes, tak vies, ze to auto pojde dalsich 150t km bez problemov.

A teraz si zober, predas za 3000, sumu 3500 fas do noveho, takze spolu 6500 Euro. Ale ani tam nevies co budes menit. Predstav si, ze tam budes potrebovat dalsich 3500 Euro a to uz je spolu 10 000 Euro.

Daj to dokopy a jazdi dalej
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Adam, a hlavne, to kolko auto stoji v zbytkovej hodnote a to kolko musis investovat do ooravy, aby sa to oplatilo nie je vobec realne podstatne. Dolezite je nieco ine a to, CO DOKAZES REALNE ZA TU SUMU KUPIT.

Dam ti priklad, mam staru A6 2,4 V6ku s 340 000 km, zostatkova hodnota tak 3000 Euro. Viem, ze budem menit rozvodovu retaz a hydra, spolu tak 2500 Euro. A co? Ked to predam co kupim za 5500 Eur? Obetujem spickove auto s potencialom na 600t km kvoli 2500 Euram a kupim za 5500 nejaky vrak?

Daj to dokopy a jazdi dalej :3035:
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Veľmi silno pochybujem že oprava zhltne až 3500€.A zostatkova hodnota ta moze celkom prekvapiť vzhľadom na to,až už aj ceny jazdených áut začínajú íst pekne hore a už teraz sa začína ponuka jazdeniek zmenšovať
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

Ricardinho83 napísal: 18.02.2022 12:50 Adam, pozri sa na to radsej takto. Mas auto, ktore potrebuje 3500 Euro, ok, to je zivot. Ked to ale investujes, tak vies, ze to auto pojde dalsich 150t km bez problemov.

A teraz si zober, predas za 3000, sumu 3500 fas do noveho, takze spolu 6500 Euro. Ale ani tam nevies co budes menit. Predstav si, ze tam budes potrebovat dalsich 3500 Euro a to uz je spolu 10 000 Euro.

Daj to dokopy a jazdi dalej
Určite rozmýšlame pre a proti a aby sme sa vedeli rozhodnúť.
Len otázka je či naozaj pôjde ďalších 150tis km bez problémov?
Edit: ber do úvahy, že ja už dlhé trasy nejazdíme, cez leto hory.
Naposledy upravil/-a adam1982 v 18.02.2022 13:17, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 19 neregistrovaných