Seat Exeo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

1. Vymazal iba môj, milióny iných necháva bez povšimnutia.
2. Vymazal môj a potom napísal to isté.

To je podľa teba normálne? Toto robí moderátor? :::
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa Renova »

1.cicmanec má vždy pravdu
2.ak náhodou pravdu nemá,tak platí bod č.1
:40bd:
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Si na omyle, na tomto fóre platí, že mhlavaty má vždy pravdu aj keď je veľakrát úplne vedľa alebo mu vadí to čo robí aj on sám.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Až na drobnosť že cicmanca zmazal LOCHNESS a asi na to bol dôvod
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Tak potom pardon, doteraz jediné mazanie som zaznamenal od teba, o Lochnessovi nebolo počuť roky. Potom sa ale jeho pýtam v čom bol mhlavateho príspevok iný, že ho tiež nezmazal? Navyše je to moderátor tak by jeho príspevky mali mať trocha inú úroveň ako tie moje, že? Keď už tu toľko moralizuje.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Peťo to že nepíšem neznamená že nepozerám 😉
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa oco13 »

Súhlasím s Milanom aj Cicom - na zadávatela platí - bolo somárovi dobre išiel sa na lad šmýkať. Odhliadnuc od toho, že s všetkými tými konektivitami a internetom v aute je kua nebezpečný pre ostatných na ceste. :300f:
Za kolkými "smrťákmi" je ťukanie do radia alebo navigacie. :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Za mojim vyjadrením je jednoduchší dôvod.Najväčší podiel na opravách majú zásahy,domontáže a zmeny v pôvodných zariadeniach.Príčinou je úroveň tých úprav,nie samotný argument že niečo nejde.Ide,ale za podmienky že úpravu urobí ten čo ju zvládne na 100%.Ja vidím SVK ako krajinu kde sa zbabrú aj základné a primitívne úkony priamo dokonale.
Práve na základe informácií od tých ktorý sú špičkami v týchto veciach viem,čo a ako riešia a čoho sú ľudia schopný.Nedbali by mať v aute najúžasnejšie vymoženosti,ale za cenu soplíka z nosa,čo znamená presne to,že nikdy si nič nedajú urobiť tými čo to vedia.Na klasickú a vyslovene nutnú (nevyhnutnú) údržbu peňazí net,ale idú riešiť veci ktoré vyžadujú prácu ľudí ktorý ozaj svojmu fachu dobre rozumejú.Mnohý si ale naivne predstavujú že to je ako v telefone...trt trt a je tam apka.Hovno zlatá rybka,treba sa ráno umyť studenou vodou
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

LOCHNESS napísal: 24.03.2022 09:14 Peťo to že nepíšem neznamená že nepozerám 😉
A že si sa z toho množstva príspevkov, ktoré by si zaslúžili pozornosť prebral práve na mojom... V čom sa líšil od toho čo tu píše druhý „moderátor”, ktorému si ten jeho nezmazal?
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa dreeevo »

jouwy napísal: 23.03.2022 18:43 Nepovedal som že chcem pretáčanie ručičiek , spýtal som sa či sa dá nastaviť denné svietenie , menil som xenony dal som za ne 150e a nechcem ich hneď po pár mesiacoch odpáliť
Pokiaľ si dobre pamätám tak exeo má D1S výbojku a tú kúpiš za cenu 35-40€/kus.
Bavíme sa o kvalitnej výbojke Osram/Philips, čiže na 100 až 150 000km máš pokoj.
Takže neexistuje, aby si ich po pár mesiacoch odpálil.


https://www.pdmauto.sk/produkt/66140CLC/67?node=800159
https://www.autodielygafa.sk/products/n ... JQEALw_wcB
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Zbytočne vyhodené peniaze.
Ked to budeš predávať, nikto normalny to nebude chcieť.

Max ak pubertiak.
Za par eur.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa hjundai »

sa mi paci ako sa v prvom prispevku pise pretoceni ruciciek a v piatom ze o rucickach rec nebola. slovac nema vazne problemy....
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Lochness, ideš!
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa seven549 »

jouwy napísal: 23.03.2022 18:47
zsvatos napísal: 23.03.2022 18:41 cicmanec2...za to ho este netreba castovat vyrazom "senilo". Ibaze by ste boli blizki kamarati (to netusim), a mysleli by ste to ako zart.

jouwy, pozeral som VIS, a teda moc tam toho na kodovanie nie je.
Zdravím ďakujem za odpoveď išlo mi hlavne o denné svietenie či sa dá nastaviť s hmloviek , nech nemusím ísť do servisu a povie mi aj tak že nie
ja ti to poviem takto.skoro kazde auto je ine,kazdy servis ma iny kabel a soft.

naj je napojit auto na kabel a dotycny ti povie co sa alebo neda.pretoze auto napr z roku 2012 bude mat rovnake moznosti zmeny upravy v rj ako auta z roku 2000.cize zistis ze tvoje auto je hardwarovo stary vrak.
naj su na tom passaty.aspon co som si ja preskusal.tam ide robit meny v comkolvek.napr denne mas na hmlovky a ak stojis na krizovatke a zatiahnes rucnu tie hlmovky vypne.pustis rucnu dole a svietis dalej.atd atd atd.vsetko zavisi od toho co riadiacka tvojho auta ponuka.

no a ak sa nedaju robit zmeny v rj hovori sa tomu komfortna jednotka lebo niektory nazyvaju motorova jednotka sluzi pre motor a komfortna jednotka pre svetla klimu el sedadla central atd.

cize u aut kde nejde upravit riadiacka tam sa daju robit zmeny v pojistkovke alebo kabelazi alebo spinaci svetiel ktorymi zapinas svetla.

ale denne svietenie hmlovkami je inac zakazane.auta co maju denne v hmlovych svetlach tam maju 2 ziarovky a osobitne paraboly.jedna je na hmlu druha na denne svietenie.aj to prisvetlovanie v zakrutach hmlovkami ako maju uz napr stare octavie2 je zakazane robi sa to dennym svietenim alebo hlavne svetlomety to maju legalne osobitnymi ziarovakmi alebo natacacimi parabolami.

no na sk sa to este neriesi- stk a policia- cize zatial mozes aj tie hmlovky.
viliam-brava
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.03.2015 14:31
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa viliam-brava »

Asi ta velmi nepotesim. Z toho tu spominaneho , pojde podla mna akurat tak denne svietenie hmlovkami (urcite to nie je podla zakona ! pokial nemas v hmlovkach dve ziarovky, ako uz pisal niekto skor) alebo dialkovymi svetlami (neviem, ci seat exeo uz ma take svetla, kde sa to smie, napr. GOLF 6/7 ma, hladaj znacku RL na svetlach) , ak chces teda setrit tie xenony.

Denne svietenie smerovkami, to snad nemoze prejst, ved smerovky su oranzove. Chces svietit na oranzovo cely den? Jedine, zeby si tam narval cinske LEDky, ktore sa dokazu prepinat na dve farby, ale kedze su to LED na mieste halogenovej ziarovky, zase sme mimo zakona.
Z toho vsetkeho mi vychadza, ze radsej palit xenony a hotovo. Alebo domontovat riadne homologovane denne svietenie.

Otacanie ruciciek na budikoch (staging, needle sweep) tiez podla mna nepojde. Exeo zdiela vela techniky so starsim audi a4 (b7). A toto je pomerne moderna specialitka ( v ramci koncernu to vacsinou maju auta s bielymi budikmi, nie cervenymi ). Jedine, ze budes mat stastie a najdes odbornika, co vie nie len robit s diagnostikou VCDS, ale rovno aj prepisovat EEPROM, aj to nedam ruku do ohna, ze to pojde touto cestou.
Co by malo ist v pohode, su veci ako dotahovanie okien (alebo okna) po podrzani zamykania na dialkovom ovladaci, rovnako stahovanie pri podrzani odomykania, automaticke zatvorenie okien pri dazdi, trojblik, zotretie zadneho okna stieracom pri zaradeni spiatocky, comming home, leaving home a to je asi vsetko.
...aj to prisvetlovanie v zakrutach hmlovkami ako maju uz napr stare octavie2 je zakazane ...

Tu by som poprosil nejaky zdroj, ze sa nemoze prisvecovat hmlovkami do zakruty. Pocujem prvy krat, ze je to zakazane, rad si to necham vysvetlit.
Edit: uz netreba, sedi vec, je to zakazane

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných