Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Bandit, mas to trochu pomylene. DPF vzniklo kvoli coraz vacsiemu tlaku na znizene emisie. Nie kvoli tomu, ze CR robilo problemy. Preto dnes maju auta mocovku a plno vseljakych sraciek na ukor spolahlivosti, ked pride Euro7 bude to este zaujimavejsie. Oproti tomu co pustal predkomorkac je CR horsky vzduch.

To, ze nedokazes/nechces pochopit, ze DPF nema kazdy, ale katalyzator je uplny zaklad, ciste MUST v kazdom aute je tvoj problem.

DPF je zamerany hlavne na PM castice, zatial co katalyzator neutralizuje chemikalie, ktore su x nasobne karcinogennejsie.

Nehovorim, ze to ja mam najcistejsie s emisiami, ale aspon niesom typ co vyrezava katy a DPFka.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa avelmak »

Neviem ako je v krcme,ale sa mi zda ze tu je este horsie.Ja si myslim ze tema by bola o benzinovom motore,s katalizatorom a nie o diesel cr bez alebo s dpf.Zadavatel temy sam nevie co kupoval,najprv nema kat,potom ma kat,najprv zerie olej,potom motor ide krasne,najprv ide merat vykon ,potom ide merat emisie,najprv hlada niekoho na SK a teraz ide do Ciech.To je cele na hlavu.Ale sa ani necudujem,od takych komentarov radsej uteka do azie.Kvoli takym stylom ide dole vodou to cele forum.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už je snáď aj čas veci uviesť na správnu mieru. Ricardinho píše - DPF vzniklo kvoli coraz vacsiemu tlaku na znizene emisie. Nie kvoli tomu, ze CR robilo problemy
Nutne treba súhlasiť.
Čo je vlastne CR (commonrail) ? Prečo vznikol ? Pre tlak kupujúcich na výkon a na "kultúru" diasla.Tak vznikol systém vstrekovania paliva pod veľmi vysokým tlakom.Dosiahli sa síce ciele,ale ukázala sa aj druhá strana mince že motor produkuje vďaka dokonalému rozprášeniu paliva častice sadzí mimoriadne malé ktoré sa takto dostanú v ľudskom organizme mimoriadne hlboko a sú stonásobne nebezpečnejšie než sadze klasického diesla ktorý produkuje sadzu ako vločka snehu. Filter v podstate musel prísť a medzitým zdokonalil tak že motor vypúšta čistejší vzduch než ho nasaje z ovzdušia.Minimálne ľudí si uvedomuje že ovzdušie obsahuje miliardy ton prachových častíc z oteru pneumatík a logicky asfaltu,z brzdových kotúčov a dostičiek čo sa za krátku dobu kdesi podejú.Ak by padali na vozovku a ostávali tam tak sa cesty dnes pluhujú.Lenže oni tam nie sú,tak sa spýtajte kde sú ? Lenže nik sa nepýta.Nik sa nepýta kde sú čiastočky materiálov ktoré sa akosi "vyparili" odvetrali,zmizli.Prečo je tenší polystyrén,kde sú častice ktoré rozložilo UV na prach.Hlúposť ľudí došla tak ďaleko že si vyhliadli jedného vinníka a je vybavené.Žiaden záujem o zbytok produktov horenia,žiaden záujem o to aby vôbec produkt horenia vznikal. Náhrada aut za elektro,nerieši +- nič významné.Riešia to skoro nule sa rovnajúce množstvo emisií,zanedbatelný zdroj v porovnaní z tým čo všetko v ovzduší máme a z čoho pochádza.Ale doslova a do písmena to ľudom prajem,lebo iné im nepomôže len si dobre natĺcť hubu.Jadro nie.Uhlie nie.V poriadku...nech je vietor a slnko,aj komanči mu vedeli rozkázať.Občas slniečko zahapruje,zavoláme do roboty,nemám nabité auto dnes neprídem.Sakra nejde mi ani telefon do riti ani siete nemajú elektriku.Ak niečo raz musí byť potrestané,tak debilita ľudí.O máločom som viac presvedčený že sa stane
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Dosiahli sa síce ciele,ale ukázala sa aj druhá strana mince že motor produkuje vďaka dokonalému rozprášeniu paliva častice sadzí mimoriadne malé ktoré sa takto dostanú v ľudskom organizme mimoriadne hlboko a sú stonásobne nebezpečnejšie než sadze klasického diesla ktorý produkuje sadzu ako vločka snehu."

mhlavaty, tuto temu uz nechcem dalej rozpitvavat, ale toto su rozpravky. Ake vlocky snehu? To, ze tam bolo menej mensich ako PM 2,5 zrazu znamena ze to su vlocky snehu? Nieco podobne som pocuval o cigaretach kde je lepsie fajcit dechtove sracky bez filtra, lebo presne tie iste kecy o malych ciastockach cez mikrofilter. To kolko inych dechtovych karcinogenov zachytia uz spomenute neni. To mi je ale jedno, roky nefajcim.

Co sa tyka katalyzatora, staci sa pozriet na dve hlavne chemicke zluceniny, ktore meni prevazne na CO2 a vodu - benzen a formaldehyd. Dva z najsilnejsich potvrdenych karcinigenov. Takze tvrdenia o vacsej skodlivosti CR diesla bez DPF ako benzinu bez katu su mimo.

Mam v benzinovom aute dva katy a nikdy by som ich nerezal. To moze fakt urobit iba cisty asocial :3035:

Ale je to uz mimo temy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepíšeme náhodou každý do inej témy ? veľmi to tak vyzerá alebo si sakra pozorne prečítaj napísané.
V jednom príspevku napíšeš veci a ja s tým súhlasím.V ďalšomto popreš a ideš niečo čo sa diametrálne líši.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

mhlavaty, ja som iba reagoval na tie sadze velkosti snehovej vlocky zo stareho diesla. Inak suhlas. Nemyslim si, ze by som poprel nieco z toho co som predtym pisal
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa peterson999 »

Asi si nepochopil ze mhlavaty pouzil suchy humor so snehovymi vlockami.
Prelozim : myslel velke viditelne cierne ciastocky tzv. dym nieco ako z lokomotivy.
P.S. ani z lokomotivy neidu snehove vlocky a ani zo zaoceanskej nakladnej lode ktora žere snad rovno ropu ani nie naftu :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa peterson999 »

Riči, nebud smutny, nikto nie je dokonaly.
Ale mudry clovek pochybuje a pyta sa, hlupak si je sebaisty a teda sa nic nepyta (lebo si mysli ze vie vsetko).
Za seba hovorim, ja si necham poradit a vypocujem si aj jednoducheho cloveka ak mi to dava zmysel a ma to hlavu aj pätu.
Mne nevadi že ma zotrie mlady chalanisko vedomostami, ani ked ma zotrie stary skusenostami. Ja sa rad ucim nove veci a snazim sa ego drzat na uzde lebo si potom vypocujem nieco nove a dostudujem si to ked mi nie je jasne.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
tibor86
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 28.07.2018 12:21
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa tibor86 »

Dnes som bol odmerat vykon. Taky vysledok som teda fakt necakal.

220Kw, 300Hp a krutiak a teraz to pride az 510Nm

No boha. A to hodilo chybu nizky tlak paliva na rampe, cize by to dalo este viac. Nizky tlak bude zrejme sposobeny hpfp pumpou ze uz ma co to za sebou alebo nenatlaci taky tlak a treba silnejsiu. Dalej mozno palivove cerpadlo, filter palivovy, vstreky, cam follower ten je novy ale vacka nevyzera najlepsie... A vykonovy graf vyzera ako nase pekne Slovenske Tatry :D to bude zrejme tou pumpu a chybou. Ale takcitak sa to bude cele robit a odznova ladit, no 500nm je akosik moc. To preto hrebie aj na petke :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa oco13 »

Čakáš potlesk ? :40bd: Si úbožiak :4012:
https://www.topspeed.sk/novinky/ako-nah ... bude/20641
A čo sledovanie rýchlosti?
Jednou z obáv, ktorá sprevádza spomínanú možnú zmenu, je okrem iného aj možnosť sledovať aktuálnu rýchlosť všetkých automobilov, čo dá štátu do ruky príležitosť automaticky posielať pokuty za každé prekročenie rýchlosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa peterson999 »

Potreboval sa pochvalit
Ked mu to pomohlo preco nie
Rovnake parametre sme robili na 2.3disi Mazda
Ale to je jedno

Oco13 nic sa neboj, na nas dvoch si nepridu

Vytiahneme zo Zetora motor (ty atmo a ja turbo) dame do nasich verglov, nalejeme topny olej a hydroolej a ficime na anglickych SPZ :-)

Policajtom povieme ze kralovna Alzbeta ich pozdravuje, dam im fotku s podpisom a ideme dalej :-)

A ini budu platit za kazdy km jazdy dan z pohybu :-)
Jo a zomrel dalsi 35r chalan den po ockovani 2.davkou tak nerobme cocotiny a uzijeme si starobu na nasich vergloch. Ja ani po cestach nebudem chodit, jebnem to rovno medzi stromami :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
tibor86
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 28.07.2018 12:21
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa tibor86 »

Kto sa chvali ja sa nechvalim, ja len to, ze som s autom teda s motorom zatial nic nerobil a len som to dal odmerat a dalo to tie hodnoty, ktore su celkom slusne na motor s 240t km a v jednom valci mensim tlakom oproti ostatnym. No graf vyzera ako Tatry :D
Chvalit sa budem, ked bude motor po G.O. :42f9:

Viem co stoji benzin 100 oktan a ze bude drahsi, kebyze mi ceny benzinu vadia tak taketo auto by som si nekupil. Pokuty ? :D kdezee, ved v terajsej dobe sa rychlo jazdit ani neda, ked na cestach je aut uz ako nasratych a kazdy ide dobreze nie 20 dopc, auto bude len na zrazy, na lietanie po meste mam ine priblizovadlo, na to by stacila aj Fabia HTP :D
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ked mas 3000 - 5000 smelo do uprav a oprav

Na zraz by som volil ine auto ale kazdy ma svoj vkus ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
tibor86
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 28.07.2018 12:21
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa tibor86 »

Mat mam no.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cupra 1P 177 kw , 2007

Príspevok od používateľa peterson999 »

Nie ci máš mať, to mame vsetci svoju mať, ale ci mas bubaky love groše dukaty litriky ezery prachy...
Ked mas 5000 len tak, potom nechapem tu kupu šerbla a už vôbec co sa tu vypytujes a preco nie je davno motor urobeny u profika...
Alebo nemaju na teba čas ? Za 5000 ti to vysklada aj majster SR v rally a aspon to bude poriadne urobene.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní