Seat Cordoba - výmena čelneho skla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

austral7
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.04.2018 20:21
Zdieľať na Facebook

Seat Cordoba - výmena čelneho skla

Príspevok od používateľa austral7 »

Zdaravim vas odbornici, spozoraoval som prasknute čelne sklo na Seat Cordoba r.v. 2003. Je to prechodovy model.Zvazujem vymenu svojpomocne, ale potrebujem poradit, či je vhodne sklo zo staršieho auta. Viem bude to pracne, ale zvazujem auto predat a s tymto to nepojde. Kde by som zohnal zakladne nastroje na demontaz skla a aky lep je vhodny na instalaciu. Dakujem a prajem pekny den.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

O mne je zname ,že som fanušikom svojpomocných oprav,

ale vyrezanie čelného skla,je tak pracná a namáhava operácia, že sám by som to nikdy nerobil... :3020:
pieso
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pieso »

Skusit to mozes svojpomocne, ale podla mna tolko starosti a zbytocnych s tym je, ze tych par korun navyse co das za vymenu podla mne ta z biedy nevytrhne :)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Tiež by som sa do toho nepúšťal zbytočné starosti. Ja viem chceš ušetriť, no aby si nakoniec neprerobil.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

lakinooo napísal:Vyrezat ho nie je problem. Ale vyrezat stare okno svojpomocne bez poskodenia je nerealne.
Vyriezal som sklo len 2krat a 2 krat sa mi to podarilo,ake nerealne.
Ale je pravda,ze to nieje bohvieaka robota.Vyriezal som to zvarovacim drotom a ten sa mi pri vyriezani zohrial do zerava a paar krat aj roztrhol.Uz by som isiel radsej do noveho skla,aj ked tie nove nordglass sa akosi rychlo doskrabu oproti originalu,asi tam je velky rozdiel v kvalite medzi lacnym sklom a originalom.A nalepit okno tiez treba vediet hlavne ked nema listy na vystredenie aby potom pri jazde nepiskalo a netreba podcenit dobre odmastnenie...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Cordoba - výmena čelneho skla

Príspevok od používateľa seven549 »

austral7 napísal: Kde by som zohnal zakladne nastroje na demontaz skla a aky lep je vhodny na instalaciu. Dakujem a prajem pekny den.
strunu na rezanie kupis napr v kelly vyzera ako stvorhran no je aj okruhly typ.ale je lepsie to robit dvaja a poznat postup ako na to.pri vyberani stareho to budes robit na riziko.najviac casu zaberie sa dostat popod sklo a strunu dostat zdnu von.jedna chyba a celne praskne.celne sklo a vsetko okolo toho kupis lacno tu http://www.jumaz.sk/ aj rozvazaju ak si po trase donesu ti do tvojho mesta obce.oni hned aj predavaju primer cierna farba alebo co to je na ktoru sa dava lepidlo.a aj lepidlo ti predaju kolko len chces tuba 9-10 euro.vsetko vozi sofer v dodavke.aj gumy okolo okna maju k dispozicii.staci tam len zavolat a informovat sa ci ti nedodaju nejake veci aj bez autoskla.ale tipujem take celne cena bude pod 50 euro.do 60 bude tonovane so slnecnym pruhom.bral som od nich uz 4x celne radsej si to vymenim sam ako nejaka firma kde ani ram pod oknom neosetria.
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

Ak k dispozícii vrak z ktoreho si môžeš vybrať sklo a tiež máš chuť a čas tak určite skús.. Už len pre ten pocit :) prinajhoršom ti pukne.. mne sa to podarilo v pohode. Možno 45minut mi trvalo ho vyrezať a to som to robil prvy krat. Hlavne si ho potom dobre nalep pekne odmastnit + primer a original lepidlo (nejakych 7€) stalo.

Rezal som to lankom z bicykla a dvomi kuskami trubky v podstate ako experiment a podarilo sa
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Koľko platíš mesačne za kredit /paušál na mobil /internet?
mjuller
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.06.2016 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjuller »

trucker, čo týmto sleduješ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných