Seat Altea - vnútorné osvetlenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Seat Altea - vnútorné osvetlenie

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Pozdravujem všetkých.Na Seate Altea mi nereaguje predné vnútorné svetlo na otvorenie dverí ani na odomknutie centrálu,kedy by sa malo rozsvietiť. Pripomínam,že zadné funguje bez problémov.Manuálne sa zasvietiť dá,nato je samostatné tlačidlo,čiže žiarovky sú OK.Na palubovke sa zobrazuje,keď sú dvere otvorené,čiže káblami v prechodke to asi nebude.Kde skúsiť hľadať chybu?
Vďaka za pomoc
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

U kamaráta to spôsobilo pokazené samotné svetlo, podotýkam že to bolo po pár tisíc km od kúpy(nové) myslím že tam bol zlomený spoj ku svetlu alebo niečo také... auto bolo seat ibiza 2010 ....za pokus a hlavne kontrolu za 5 minút človek nedá nič...
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Mal som to už celé vonku a nezdalo sa mi tam nič poškodené.
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Kľudne to ten mikrospínač môže byť,ale nerozumiem potom tomu,že zadné svetlo sa rozsvieti vždy,keď sa otvoria ktorékoľvek dvere a predné svetlo sa nerozsvieti nikdy
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Microspinac overíš pekne cez diagnostiku a vsetky. Jediny raz co som riesil komfortku tak som menil tranzistor pre stmievanie. Od pocitaca je tasko radit nakolko to chce el. skusenosti ale nie akekolvek ...jedna sa o auto.
Skontrolovat urcite cez diagnostiku a vylučit microspinace.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

ja mam toto iste na altea xl, spinace v zamkoch som pozeral cez diag, tiez mam vadne samotne svetlo. V istej polohe toho velkeho spinaca mi to funguje tak ako ma, takze to momentalne neriesim.
peq
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 13.06.2008 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peq »

U mojho znameho to funguje takto:
Ked vypne koliskovym prepinacom vnutorne svetlo a vrati prepinac do neutralnej polohy - svetlo nereaguje na dvere.
Ked vsak koliskovym prepinacom svetlo zapne a potom ho vrati do neutralnej polohy, svetlo po chvili zhasne samo - a az potom reaguje na otvorenie dveri.
Vyskusaj svetlo prepnut zo zapnutej polohy do neutralnej a napis, ci to tak funguje aj u teba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní