Seat Altea - typ spojky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Seat Altea - typ spojky

Príspevok od používateľa ivan2013 »

Ahojte, rad by som menil komplet spojku na Altei XL 1,9tdi (2007) kod motora BXE. Neviem ale nikde najst ci staci obyc sada alebo treba dvojhmotu. Na strankach pre nahradne diely mi pre tento kod motora, objem a r.v. ponuka aj obyc aj dvojhmotu. Ako zistim ktoru potrebujem? dik za info.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dvojhmotu,jednohmota sa od fabriky nedávala
Jednohmota na PD je nešťastná volba ktorá pomôže prevodovke do skoršieho dôchodku a je vrcholne nekomfortná pretože motor rezonuje
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan2013 »

dik za info. cize technicky je mozne tam natrepat aj jednohmotu...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je japonsky ale Alzheimer :cau:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ivan2013 napísal:dik za info. cize technicky je mozne tam natrepat aj jednohmotu...
ciste technicky mysliet moze byt osemetna zalezitost, aj cicinu mozes do ula technicky osadit, ale clovek s istym rozsahom vedomosti to skor neurobi...ovsem keby to hodilo nejake prachy, co ??? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
545h0
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 04.09.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 545h0 »

Nerozumiem a neporozumiem :3020: Clovek mu tu poradi a este aj argumentuje a on aj tak tam chce technicky davat jednohmotu... :40bd:
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan2013 »

neviem kde ste precitali ze ju tam chcem davat... asi treba citat plepsie az potom posudzovat...

mam podozrenie ze to riesil predczadzajuci majitel ako lacne sriesenie. mam podozrenie ze to vibruje viac ako by malo... no a pri hladani ND som natrafil ze mi ponuka aj obyc aj dvojhmotu. tak riesim preco a ci je to mozne...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

idealne riesenie pred predajom :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan2013 »

kazdy ma svoje fiiigle :) ... ale nie vzdy sa vydaria
545h0
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 04.09.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 545h0 »

ivan2013 napísal:neviem kde ste precitali ze ju tam chcem davat... asi treba citat plepsie az potom posudzovat...

mam podozrenie ze to riesil predczadzajuci majitel ako lacne sriesenie. mam podozrenie ze to vibruje viac ako by malo... no a pri hladani ND som natrafil ze mi ponuka aj obyc aj dvojhmotu. tak riesim preco a ci je to mozne...
Ja som cital dost dobre.

Ved v prvom prispevku pises, ze chces vymenit komplet spojku a nevies typ a v dalsom prispevku pises, ze technicky je tam mozne dat aj jednohmotu. Nic o tvojich "podozreniach".

Preco sa snazis tu s ludi spravit de*ilov? Miesto toho aby si hned v prvom prispevku popisal vsetko aj tvoje podozrenie ze predchadzajuci majitel ti tam nechal jednohmotu?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

545h0: priateľu, myslím že sa tu nič také nedeje aby bolo treba takto reagovať.
A ak dobre čítam, tak ty si sa opakovane bezdôvodne útočne vyjadril, nevidím nič čím by si zadávateľ mal vyslúžiť nejakú kritiku. A konečne neviem prečo by mal každému vešať na nos niečo, čo nie je nutné k zodpovedaniu otázky.
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan2013 »

wilz: dakujem, pekne si to napisal
545h0
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 04.09.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 545h0 »

wilz napísal:545h0: priateľu, myslím že sa tu nič také nedeje aby bolo treba takto reagovať.
A ak dobre čítam, tak ty si sa opakovane bezdôvodne útočne vyjadril, nevidím nič čím by si zadávateľ mal vyslúžiť nejakú kritiku. A konečne neviem prečo by mal každému vešať na nos niečo, čo nie je nutné k zodpovedaniu otázky.
V prvom prispevku som vyjadril len neporozumenie, preco napriek odporucaniu z dost dobrym argumentom tam chce davat jednohmotu, kedze z prispevku nebolo jasne preco autor sa pyta.

V druhom prispevku som sa len ohradil voci tvrdeniu, ze treba dobre citat, co som skor ja vnimal ako utocne. Ak som autora urazil alebo aj niekoho ineho, verejne a ponizene sa ospravedlnujem.

Na margo poslednej tvojej vety ze preco by mal vesat na nos nieco co nie je nutne na zodpovedanie otazky poviem len, ze na jeho otazku bolo odpovedane. Naco on nasledne odpovedal, ze technicky je mozne tam dat jednohmotu. Kazdy racionalne uvazujuci clovek (nebol som jediny) si pod tym predstavi ze tam chce dat jednohmotu. Ak by v uvodnom prispevku zadal otazku a pridal aj popis ze sa mu nezda hrkot a typ spojky v aute po predoslom majitelovi vyhli by sme sa tymto odpovediam a aj autor by sa rychlejsie dopracoval k odpovedi bez dalsich komentarov okolo.

Mier pani
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zopár ľudí to odskúšalo a oľutovali.Motor PD je neuveriteľne dobrý,ale chodmotora je tvrdý,proste to je jeho charakter.Silné torzné kmity musia byť tlmené aby sa to neprenieslo do prevodovky lebo jej skráti život.Hlavne u 6 st manuálov ktoré majú 250-300 tis km sa snáď už neponičená ani nedá nájsť,jedna menej iná viac.Stačí dedek alebo žena za volant,a prevodovka čochvíla končí.Najprv sa pomenia poloosi,potom dva razy dvojhmota,a nakoniec sa príde na koreň veci,rachot ide z vylietaného hlavného hriadeľa prevodovky.Takže jednohmota na pumpáča nikdy
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Páni dovolte podeliť sa s vami o moju skúsenosť so spojkou. Na úvod poviem, že nespochybňujem názor väčšiny, že dvojhmota je omnoho lepšia ako jednohmota. Pred šiestimi rokmi som však túto vedomosť však ešte nemal. Na Octavii 2 / BXE sa mi pred 6-timi rokmi pri 140tkm rozsypala dvojhmota. Vozidlo opravovali v Škodovke a ponúkli mi na výber medzi dvoj a jednohmotou, abe sady originál Škoda. Rozdiel v cene opravy zanedbateľný cca 100Euro. Bol som nahnevaný, že dvojmota vydržala iba 140tkm, tak som zvolil jednohmotu. Na vozidle jazdila pravidelne aj manželka, ktorú absolútne nezaujímalo aké má mať otáčky motora, ako má radiť a podobne a navyše po výmene spojky sa učili na aute jazdiť obaja synovia, takže motor a aj spojka dostali poriadne za uši. Dnes má vozidlo 285tkm / 10rokov, stále je tam tá jednohmota motor, spojka, poloosi aj prevodovka šlapú v poriadku ako hodinky a som zvedavý dokedy.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní