Seat Alhambra 1.9 tdi ´04 - Padá brzdový pedál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra 1.9 tdi ´04 - Padá brzdový pedál

Príspevok od používateľa dataman »

Páni, otázka, riešil niekto padajúci pedál na Seat Alhambra 1.9TDI 2004 ?
Hlavný brzdový valec aj posilovač je nový...
A aj napriek tomu to brzdí slabo a treba našlapať aby ostal tvrdý...
Lebo pri naštartovanom motore keď stupím na pedál tak pomaly klesá na podlahu...
Viete niekto poradiť?
Ktosi mi vravel, že to môže byť aj podtlak z vákuovej pumpy do posilovača, ale to sa mi moc nezdá, či?
Díkes
Groopi
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 19.09.2011 13:17
Bydlisko: NM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Groopi »

Podtlak to byť môže ale nemusí. Nemizne ti brzdová kvapalina?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

netesnost plus podtlak, vyskusaj... takto to dopadne ked sa zacnes vrtat v seriovom aute :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

Brzdová kvapalina nemizne... brzdové hadičky nie su dopraskané, okolo valčekov nie je kvapalina...
Ten podtlak neviem ako vyskúšať...
Tinko222
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26.04.2007 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tinko222 »

neviem ako u teba ale mal som podobnu chybu a ver či nie..v mojom pripade to bolo ABS-ko čo nechcelo spolupracovat...ta ista zahada ako aj u teba,čudoval som sa ked nakoniec bol verdikt abs..
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

Hm, to je divné, leb kolega má to isté auto ako ja len 96kW a tiež mu ide mierne pedál dole, ale to auto brzdí ako divé...
už 2x som na tom letel niekam svojou štandardnou rýxhlosťou a 2x som v pohode zabrzdil čo na mojom som potreboval len raz poriadne z 120 na 0 zabrzdiť a auto brzdilo ako ked brzí trolejbus... čiže ani do šmyku ani nič... len skrátka spomalilo a ja som čakal kedy to šupnem do auta čo zabrzdilo predo mňou...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niekto sa rýpal v niečom čomu ani za mak nerozumie.Že je kdesi fatálna chyba je nad slnko jasné.Tu niet čo radiť,toto je nenormálna situácia ktorá sa vlastne už priemernému mechanikovi nikdy nemôže stať,lebo by v priebehu niekolkých minút napr.odhalil že kúpil vadný diel,čo je pravdepodobnosť tak 0,01%
Je to Tdi ak sa nemýlim,vákum sa odhalí sám zlou funkciou motormenežmentu,a konieckoncom je hravo meratelné.Posilovač a jeho tesnosť sa dá odhaliť podtlakomerom tak isto,laicky vytiahnutím prípoja podtlaku.
Hlavný brzdový valec je obyčajná posr hydraulická pumpa,treba odkontrolovať či jej piestik má správnu východziu polohu,resp,vie sa do nej vrátiť.Inak jednak nevie odpustiť vytváraný tlak,jednak ho nevie urobiť.Pozor na konzervačný materiál v miniátúrnom vrtaní prívodu kvapaliny ku piestiku,odporúčam pred montážou vždy urobiť odstrek kvapaliny naprázdno,tj pár zdvihou prehnať cez pumpu,už vtedy sa dá vidieť ako pumpa fachčí.
Klesanie pedála a samotný posilovač nemôžu spolu súvisieť,posilovač nevie túto závadu navodiť.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

tak našiel som na jednom forume že by to mohla robiť hadica podtlaku z pumpy do posilovača...
hm...
erikfrog
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Mate to na h. odvzdusnene.... a po dalsie aky je stav kotucov a platniciek?
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

aký je stav platničiek a kotúčov?
to jaká otázka?
čo má s tým spločné padanie pedálu???
kotúče aj platničky sú menené minulý rok v máji, teraz majú platne tak 50-80%

odvzdušnené to bolo x-krát a nieje to o tom...
aj manuálne aj cez VAG... žádný rozdíl....
erikfrog
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Je to taka otazka ze poskodena (deformovana alebo odlepena) platnicka ci kotuc s falcom bude robit presne tieto problemy. A budes to odvzdusnovat do vianoc a stale nic. U Sharanov je sice dost casta zavada ze pedal pomaly ale predsa pada no nikdy nebyva potrebne viacnasobne nasliapnutie. Obvykle to ale robi zly stav brzdovych strmenov a brzd.
Dokonca aj velka vola v lozisku kolesa moze sposobit tento efekt.
Robi to len od vymeny?
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

Hm, ked sme to menili na kolegovej Alhambre (zároveň s mojou) tak tam boli falce na kotúči veľké ale stále to brzdilo. a čudoval by som sa keby to malo nejaký vplyv, nevidím súvis.

To auto nebrzdí odvtedy čo ho mám...
Teda takto, brzdí, ale je umenie aby zasiahlo ABS a nehovorím o tom, že pedál má dlhý chod a po viacnásobnom brzdení to prestane brzdiť a pedál je tvrdý... čiže teoreticky by to mohlo byť posilovačom, ale to že treba nastúpať pedál a že padá dole asi nemá s posilovačom nič spoločného... či?
liu20
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 05.05.2006 08:43
Zdieľať na Facebook

zavada

Príspevok od používateľa liu20 »

Suhlasim toto mi pripada realne.Uz len dodam co to tam mas ze mechanikov ze nevedia takuto zavadu odhalit.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

zisťujem že na SK neexistuje dobrý mechanik, všetci sú to len mechanici-triafači - ved hádam sa len raz trafia a porucha sa odstráni....
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to pochopitelne, pretoze ziadny zakaznik nechce platit x hodin prace "hladanie priciny chyby". Mechanici s tym maju problemy, lebo vedia, ze by im to ludia nechceli zaplatit, ak by na pricinu neprisli.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní