Seat Alhambra - vymena plastu mierky oleja, naraznik a znak

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra - vymena plastu mierky oleja, naraznik a znak

Príspevok od používateľa erik34 »

Caute mozte mi prosim pomoct mam problem
1.ulomila sa mi plastova mierka oleja a kupil som novu. Ulomky starej som vybral ale novu ked dam tak mi tam nechce nasadit na tu rurku a je to volne ako by som to mohol spravit dnes pri pridani plynu zasvietila kontrolka oleja na cerveno a potom po cca 10-15 sekunach zhasne olej tam je neviem preco???
2. Mierne som buch zadny naraznik a z pravej strany mi zostala cca 0,5- 1,0 cm fuga vcera somto skusil samorezkou dnes mi to spadlo opat a skusal som aj tie plastove prichyty neviem to ako to mam spravit abysom nemusel dat dole naraznik
3. dobrak nejaky mi urval stredovu mriezku kde je znak cim to mozem nahradit znak nemusi byt nejake napady pokial sa da dakujem za odpovede :zg282:
kuko691
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 03.12.2009 22:41
Bydlisko: Slovenská Ves
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko691 »

Ten plastovy natrubok treba len poriadne zatlacit, potom tam bude drzat.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

a ten naraznik budes mat polamane uchyty ten naraznik sa sklada z dvoch časti taka farebna a cierna s uhytmi popodsvetlo daj dole krytku a uchytka 100 pro ulomena daj zavariť, samorezky su smrť neznašam ked to vidim
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Plastové prkotiny nejako poriešiš, tam sa jedná len o to, že podľa konkrétneho stavu ako to napasovať alebo nahradiť.
Tú mierku si zrejme kúpil inú ako tam bola pôvodne. Buď kúp správnu, prípadne na tú čo máš natiahni rozmerovo vhodnú silikónovú hadičku, alebo gumenú z gumy odolnej voči oleju, ktorá utesní ten rozdiel v priemeroch.
Dôležitejšia je tá signalizácia nedostatočného tlaku oleja, to zrejme treba neodkladne riešiť, kontrolka sa obvykle nerozsvieti len tak pre nič a dôsledky nedostatočného mazania môžu byť závažné.
Nevieme koľko km má ten motor, ak je vybehaný tak môže unikať tlak cez niektoré ložisko.
A ak by to malo mať súvislosť s tým rozlámaným plastom, ty musíš vedieť či v olejovej vani niečo z neho nezostalo, čo by mohlo spôsobovať problém. V tom prípade dať dole olejovú vaňu a skontrolovať sanie aj výtlak olejového čerpadla, aj keď si neviem predstaviť ako by tam kúsok toho plastu mohol spôsobiť taký problém.
erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Alhambra vymena plastu mierky oleja, naraznik a stred. znak

Príspevok od používateľa erik34 »

Motor ma 284XXX km teraz mi uz svieti olej na cervemlno stale mizno to ma vplyv na tu mierku oleja lebo nesvietilo mi to do vtedy pokual som to nedal prec kedze bola rozlamana tak neviem..... Okej tam nebol je pravda frkalo mi to vsade ale teraz je tam olej aj tak blika servisak sa na to pozrie bud. tyzden
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No tak neviem ako niekto iný, ale keby mi trvalo svietila červená olejová kontrolka, tak by som okamžite vypol motor.
Aj môjmu synovi sa takto kedysi na ceste rozsvietila červená kontrolka oleja, ale on pravda potreboval dôjsť domov, však auto je na to aby človeka dopravilo tam kde chce.
No a potom som musel vymeniť motor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných