Seat Alhambra r.v. 2000 - porucha naklápania spätných zrkadi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas174
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 03.01.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra r.v. 2000 - porucha naklápania spätných zrkadi

Príspevok od používateľa lukas174 »

Zdravím... máme doma Alhambru r.v. 2000 a naklápanie zrkadiel fungovalo tak na 70%. Naklápanie do všetkých smerov fungovalo na šoférovej strane no ked som naklápanie prepol na spolujazdcovu stranu, naklápalo sa zrkadlo iba do dvoch smerov... a to iba hore a smerom k auto(doľava)... naklápanie hore fungovalo na ked som stlačil na joesticku naklapanie doprava a dole. Do lavej strany fungovalo stlačením joesticku do lava... šoférove zrkadlo fungovalo bezchybne...
Pokúsil som sa zavadu vyriešiť.... no nepodarilo sa mi to... rozstrihol som dva kábly a to kábel s číslom 3 a číslom 8 na zásuvke. Ked som ich odstrihol, vznikli mi štyri konce... kábel č.3 ktorý išiel zo zásuvky som spojil s káblom č.8 ktory pokračoval do dverí a následne niekde do karoserie predpokladám a kábel č.8 ktorý išiel zo zásuvky som spojil s káblom č.3 ktorý pokračoval tiež asi do karosérie..... po zapájkovaní nešlo ani jedno spätné zrkadlo naklopiť... tak som to rozpojil, a pospájal tak, ako to bolo .. no stále nefunguje naklápanie... kontorloval som aj poistku v poistkovej skrinke. Je to poistka č. 2 aspoň tak som to vyčítal z poistkovej kartičky... no tá nebola vyhoretá... v čom môže byť chyba? Mohol som niečo odpáliť? Ak áno, tak čo? Lebo pri tom spájani a nasledom skúšani som nepočul žiadne cvaknutie ani nič podobné.. ani nič čo by naznačovalo nejake odpalenie alebo niečo podobné.
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Ja som mal taky problem na peugeote a sposobil som si to v podstate sam ked som to umyval,nalial som tam moc vody na tie prepinace a zacalo to robit to iste.Ale da sa vyhovorit aj na dazd,ked otvaras dvere a v servise ti to bez problemu vymenia v ramci zaruky,myslim tie spinace na dverach.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> v servise ti to bez problemu vymenia v ramci zaruky

alhambra rok 2000! Neviem ako dlhu mas zaruku na Pežota :)

Tieto problemy byvaju najcastejsie sposobene predratymi drotmi v prechodkach na dverach a/alebo nacatymi dratmi v zrkadle samotnom. To iste zadne okno : zadny stierac, vyhrievanie... choroba tychto aut.
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

OK,prehliadol som ten rok vyrobi,ospravedlnujem sa.Tak na takom roku vyroby uz moze byt aj predraty kabel vo dverach ako som hore cital,alebo uz kludne aj prezraty od mysi..:D
wolfking
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.04.2009 21:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wolfking »

stara dobra 120ka.... ziadne elektricke zrkadla, ziaden zadny stierac... :40bd:
wolfking
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.04.2009 21:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wolfking »

ale vazne... mam leona s elektrickymi zrkadlami a obcas im trochu zadrbe. Myslim, ze za to moze caste sklapanie = opotrebovanie kablov, motorcekov. Neviem presne. Zistis ked to rozoberes. Ja na to nemam chut
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 8 neregistrovaných