Seat Alhambra - nevypína spojka, nejdú radiť rýchlosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

tak myslím že ked tam dával hlavný spojkový valec tak si toho všimol...
hádam je to až na toľko zdatný mechanik, že by to tamnedal len tak...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nemyslim..musi vediet, ze to treba skontrolovat...no, ved uvidime...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

scorpi4 napísal:
scorpi4 napísal:roman, nechcem malovat certa, ale je mozne, ze mas utrhnuty pedal od tej tycky, co tlaci spojkovy valec...

.
to:mhlavaty

milanko, to ma tie napadlo a hned som mu to v prvom prispevku napisal....
No medzi nami,v koncerne majú byť na čo hrdý,tomu čo to prvý kraát namaloval na papier pokrájať prsty,mal radšej malovať steny na záchode ako insitný umelec farbivom z vlastnej produkcie,huj
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

v koncerne nie je chyba...to je predsa vzdy v koncovych uzivateloch...oni to mysleli dobre... :4090:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

scorpi4 napísal:v koncerne nie je chyba...to je predsa vzdy v koncovych uzivateloch...oni to mysleli dobre... :4090:
Myšlienka priam fascinujúca,čo sa dá polám a poškoď,a hlavne kúp si nový diel.Aj keď sú to ponajviac iba malé kurvítka,je ich tam neúrekom.Je niekedy zaujímavé si zrovnať,ako to isté riešia japonci.Akoby mali v hlave o kýbel rozumu viac.
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konotuning »

Mal som rovnaký problém alhambra 2.0TDI 155000km zle radenie , vytlačená spojka a auto sa stále pohýňalo . v Prevodovke je nejaká tyčka s cementovou vrstvou , keď sa tá vrstva zoderie tak to robí . Vymenil som prevodovku za 500 ečiek závada odstránená ... :2f93:
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

cital som len velmi rychlo ,tak ak to niekto napisal sory,,par krat sa mi stalo,, ze kupili novu spojku ,,nasadili a robilo toto iste -ak ti spojka vytlaca ako ma nemas preco riesit valec a atd - bola chybne kupena spojka ,ktoru sice zalozis ,ale robi takuto galibu - a bolo to objednavane na dane auto -- presne takuto galibu - kupil som inu sadu a pohoda ,,spojka zas neni nic zlozite - aby tam 5 mechanikov skumalo problem - mozno ty mas iny problem,ale nemas vrtulnik,,a stare chrapiny zo srotaku nedavaj --
palo.jurosek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.01.2011 17:00
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra - nevypína spojka, nejdú radiť rýchlosti

Príspevok od používateľa palo.jurosek »

dataman napísal:Páni som bezradný...
a so mnu už asi 5 mechanikov z rôznych servisov, dokonca aj z ARAVERu...

Pred vianocami mi menili komplet spojku SACHS (dúfam že bola origo, od MK-R)
Pedál ale robil to isté a neišlo zaradiť rýchlosti, dokonca niekedy ani vyradiť zo spiatočky poprípade z jednotky. Pekne vypnúť motor a potom to išlo vyradiť...
Alebo najprv do dvojk a potom do jednotky...

Cez víkend mi menili odvzdušňovák a hlavný spojkový valec, ale robilo to to isté..
Dnes som bol v ARAVERi a ked som im opísal čo to robí, tak že to je len zvdzušnené....
Odvzdušnili, zaplatil som 25e a... NIČ...
Pedál sa niekedy nevráti až úplne hore a rýchlosti idú ako predtým...
Ked chcem dať jednotku, tak najprv do dvojky a ked zaradím spiatočku tak nejde vyradiť... Musím vypnúť motor...

PROSÍM, PORADTE ...
Typ auta v podpise...
:b:
mc
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 11.12.2008 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mc »

caute, ja som cital v JNT ze ak sa mekano z dvojhmoty opetovne montuje, treba prelisovat vnutorny kruzok do zakladu - a ak bolo
dotycne mekano uz montovane /otlacene skrutky/ asi to bolo
treba prelisovat. / ja som montoval sekond hand spojku a samozrejme som to nespravil a spojka az po festovnom
odvzdusneni zabera ako tak ale az dost nizko a treba si na to
zvyknut - tot poucenie/
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

ale to nebola second hand spojka... to bola nová, len s tým, že ju zrejme niekto nahodil na auto a zhodil, lebo lamela mala ešte písmená na obložení a bolo vidieť ryhy po sustruhu...

prevodovka má čo spoločné so spojkou???

to je čistý nezmysel... neverím, že ked vymením prevodovku tak sa to odstráni... skôr sa prikláňam k verzii, že je tam predsa len niekde zrada a chytá to vzduch... možno to výtlačné ložisko je vadné... ale nahodené nebolo ani raz, nemalo ani jeden škrabanec, skrátka nový kus...

v SEATe mi povedali, že to je preto, lebo som namontoval neoriginálne diely... kua ale ved som tam dal SACHS spojku, takú istú ako kamoš do svojej Alhambry a jemu ide úplne veselo...

už to vidím tak, že sa kúpi druhé ložisko a prevodovka pôjde dole...

nemám na to nervy kua
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

este raz.
Co ma spolocne vola na prevodovke s tym ze je makka spojka a nevracia pedal?
Ked to raz chyta niekde vzduch tak to nebude prevodovkou.
Ale kludne to risknem ak sa najde niekto kto ju na skusku vymeni a ked to nebude v tom tak mu nedam za pracu a este mi zaplati ze ma odrbal a obral ma o cas...
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

dobre, podme teda na to.
koľko chceš za prevodovku? koľko za výmenu?
Ked to nebude v tom zaplatíš mi 300e za to že si ma obral o čas?
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

nemám problém s peniazmi, ale s časom a mechanikmi ktorý nevedia čo opravujú ale menia veci a ved hádam sa raz trafia...
doteraz ma to stálo 1000e za posledný mesiac a stále je to to isté...
pochopme sa, nemám problém dať 400e za prevodovku a 100e alebo viac za výmenu ale kto mi zaplatí čas ktorý so stratil maturovaním mechanika?

taktiež mi bolo povedané aby som dal orginál diely...
tiež nie je problém, ale kto mi zaručí že ten originál diel neprdne za mesiac?
nekupujem šmejdy, ale aspoň zlatú strednú cestu... a myslím že SACHS sa už dá považovať za ako tak kvalitný, ostatné diely boli tie bud origo alebo renomovaná značka....
Eugen12
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.12.2021 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra - nevypína spojka, nejdú radiť rýchlosti

Príspevok od používateľa Eugen12 »

Zdravim
Mám asi totiž podobný problém na Alhambre 1.9tdi 96kw ASZ 2005
Vymenená spojka , lamela, zotrvak.
Začali mi drhnut prevody s tým že mi sem tam mi nešla zaradiť spiatočka či zaradiť zo 6q do 5q .
Problém je ešte horší, tyčky pri prevodovke sú nahodené nič není vyhodené . Ak zaradím tak je to " na slepo " jednoducho mi to nezaradí žiadnu rýchlosť a ani spiatočku
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra - nevypína spojka, nejdú radiť rýchlosti

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba začať najjednoduchším.Zaaretovať radiacu páku pod manžetou,aj kulisu radenia na prevodovke.Najprv sa zložia dole lanovody na prevodovky aby bolo možné lahko nájsť pozíciu kde ide zaaretovať.Písať viac ...až sa toto ujasní či je urobené

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných