Scénic 1998 -chýba VIN

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

marco98 napísal:Presne tam som kukal, a nič, ako keby neexistovalo, dokonca ani v návode s autu sa neuvádza, jedine štítok na stlpiku ktorý mám. Zajtra budem pri aute tak to detailne pofotim a hodim sem foto. Mám tam asi 5 cm koroziu, len to cislo by malo byt aspon 10 cm velke, cize aj keby tam bolo, aspon cast z neho by bolo vidieť. Zatial dakujem :)
pozri to tam kde som ti to označil ja, nie pod rezervou, ale normálne na tom plechu vedľa rezervy, tam kde je tá druhá šípka, doslova až vzadu pri sedačke, nie na kraji od nárazníka http://www.imagehosting.cz/?v=112eue.jpg
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Aj tam sme kukali, mám tam také ako keby gumenné náplaste po oboch stranách v tých miestach. Zajtra to pozriem znovu...inak mi už nič nenapadá a auto bude musieť dožiť u mňa :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na stk sa kontroluje vinko na stitku.staci ak je tam vin a je to ok.vahy a pod udaje su nepodstatne.moj veteran ma vin na podlahe nikto okrem fizlov na prepise pred xx rokmi to nikdy nekontroloval.ten scenic bol dovezeny pred 10 rokmi.v tedy mali auta vystavene TP a spz este skor ako vobec boli na uzemi slovenska.je v tom bordel kopec udajov v TP aj chyba a nic take nikto nekontroloval.potom vznikla KO a sem tam este take bludile auta sa najdu.
stratenyvosvete
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.12.2015 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stratenyvosvete »

Obrázok
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Daj si spravit niekomu nalepku ako poslal lakinooo na fotke aj si ju tak nalep kym si nevybavis z renaultu nahradny stitok
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Dneska Vám to odfotím, ako to vyzerá nejako detailnejšie. Nevie niekto aké by malo byť číslo veľké? 10cm aspon? Lebo sú tam hrdzavejšie miesta ako tak bližšie kukám, ale ani jedno nie je tak veľké.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

[img]http://img.scalecars.cz/img/2017/04/1492346577.jpg[/img]
[img]http://img.scalecars.cz/img/2017/04/1492346554.jpg[/img]
Tu sú fotky, z obrázku jasne vidieť, že kufor je pôvodný, aj zvary, proste všetko. Jediné hrdzavé miesta som vybrusil až na kov, no sú príliš krátke na to, aby tam bolo kedysi VIN...:/ A tam kde píšu že by malo byť, tam nie je ani hrdza, nič
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Prosim vas pekne vysvetli mi niekto normalne ako je mozne, ze toto vozidlo bolo dovezene zo zahranicia absolvovalo prepisi chodilo sa s nim na tk a ek na Sk a nikde nie je Vin? Dakujem :zg282:
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Aj zeleny na obhliadkach kontroluju Vin ci? :zg282:
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

toto je krajina zázrakov,tak co sa divis,ved tu kmini pred rokmi mali raj,vyrabali stitky,nalepky,omladzovali auta o roky,atd len taky rachot - mas to urcite lepsie,ako keby si mal vymenenu-prevarenu celu vanu z iného auta a ine cislo,takto to len raznicami vykuzli a mas to,je to stara hrca,ked to pozatieras hala bala aj s tou hrdzou,nikto to nebude riesit,hlavne ze tam je,ved to ma kopec starych aut pogebrene vseljakym gumoasfaltom,kecupom a pod.srackami.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Už nikdy auto zo zahraničia s nejasným pôvodom..:( A toho čo nám to predal vtedy by som zavesil za gule do prievanu. Skoda že vtedy som nebol plnoletý. Co je však záhada, že zvary sú pôvodné, takže to muselo byť takto od výroby. Lenže takto predsa auto nemôže opustiť fabriku. Nechápem...ešte ze to auto mám len na "dojazdenie" lebo keby sa to týkalo auta, ktoré ma hodnotu niekoľko tisíc, asi by ma to celkom štvalo. BTW navrchu je ešte štítok z výroby s dátum 06/08/98 čo sedí približne s rokom výroby auta. Takže určite s tým nebolo manipulované.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Tie sú zakrytované, ale aj som to podával dole všetko..bez výsledku :D Toto auto je veľká záhada. Búrané očividne nebolo, z továrne takto ale vyjsť nemohlo. Ibaže by áno :D Francúzi sa nezaprú... :d :D
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

No pokiaľ ho takto vyrobili :d :D Ale mám ešte jeden, aj ked novší, a ten je naporiadok
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem neviem, ale tie staré predfacelift verzie by ho mali mať vždy v tom kufri.

To číslo odtial vie zmiznúť iba tak že niekto prevaril väčšiu časť ako len podlahu z kufra a použil zadok z faceliftu ktorá má VIN číslo už v predu. KO vtedy nebolo a kto mal známosti VIN nepotreboval - ved to malo nálepku na stlpiku, postačilo. STK sa tiež robila cez známosť a tam sa VIN tak isto kludne "obišiel"

Aj to je jedna z možností, máš to trebárs prerezané hore na zadných stlpikoch a vzadu pod sedačkami a bárs si myslíš že to búrané nebolo, tak možno bolo.
Práve v tých začiatkoch sa ryžovalo práve na takýchto havárkach, kde sa prevárali celé časti auta. Kúpilo sa za facku, hybaj na diely do PL, opraviť, nalakovať a predať so ziskom
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Oh moj bože...nechcem si ani predstaviť ako by vyzerala havárka v tom, ak je to auto spojené z dvoch. No nič, po dedine na pol roka bude dobré a potom šup ho do šrotu :d :D Inak ale..aj keby bolo prevarené hocijako, a bola by tá časť z iného vozu, tak by ale tam bolo nejaké číslo, aj ked iné nie? :D Proste celé zle toto...

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných