Scénic 1998 -chýba VIN

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Scénic 1998 -chýba VIN

Príspevok od používateľa marco98 »

Dobrý deň prajem, stala sa taká vec, že som chcel predť auto, ale nenašli sme VIN. Pod rezervou nič ani náznak, v motorovej oblasti nič, na priečke medzi kabínou a motorom nič, B-stlpik nič, A stlpik nič, pod sedadlom spolujazdca pri baterke nič. Nemá niekto dáky nápad kde by mohlo byť? :/ Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú iba dve miesta..pravá veža McPersonu a vandel rezervy.Ale...v kufri vie dokonale "zmiznúť" a predsa tam je.Stalo sa...bolo vo flaku hrdzi
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Na kufri sme nemali kúska hrdze :/ Pravá veža tmliča bola zakrytovaná, predsa na polícii by to nik nedával dole či? Ale demontujem to a uvidím. Dakujem veľmi pekne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na veži býva VIN prekryté priesvitnou fóliou,ale nikdy nie zakryté.Ak nie je ...lopata ako hrom,z továrne to z VIN odíde to je viac než milion %
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

VIN bolo v starom Scénicu v kufri na "podlahe" vedla rezervy na pravo pod tým platom http://vin-location.com/cars/renault-scenic-1996-2003/
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ach jaj..na mcpersone nie je. Kufor nič...zvary pôvodné...nebolo búrané..nechápem kde sa stratilo...no nič, tak už len vrakáč...škoda. Presne tam som to kukal v kufri...ved predsa 17 miestny kod sa nemoze len tak stratiť...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som mal kedysi Scénic rv99 už to bol facelift a ten mal VIN tak ako som to dokreslil ja, na kraji a až tak viac "vzadu" pri sedačke. Novšie ročníky ho majú v predu na strane spolujazdca pri pravom tlmiči ako je plast okolo stieračov, kde ho čiastočne prekrýva guma http://vin-location.com/wp-content/uplo ... al/474.jpg
[img]http://www.imagehosting.cz/thumbs/112eue.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a ivko1 v 15.04.2017 16:02, upravené celkom 1 krát.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Všetko som to pokukal uplne detailne. Vôbec ani náznak..ved 17 miestny kod sa nemôže len tak stratiť. Keby bol ten kufor hrdzavy okej, lenze dokopy tam je asi 5 cm hrdze v celom kufri. Napadá mi jedine, že bolo menené dno kufra, lenže to by bolo vidno. To dno je určite pôvodné. Kupovali sme ho 10 rokov dozadu a nejako ho prihlásiť predsa museli, zvlášť ked bolo z DE.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Teraz rozmýšlam že ako si riešil STK. Ako viem že sa tam prižmutujú oči ale za tie roky ho snád aspon raz kontroloval niekto.
Prihlásenie tak isto, ved sa chodilo na takú poctivejšiu STK - tých stanic bolo len pár kde takú STK robili, KO síce vtedy nebolo, ale tak je to divné
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Rozmýšlam ist sa na STK spýtať. Tiež nechápem či to vôbec nekontrolovali, auto používam len 4 roky, no v rodine je 10. Ci to doteraz nikomu nenapadlo kontrolovať. U nás je bez jediného ťukanca to auto. Pôjdem zrejme bud do Renaultu alebo nejaká STK. Vždy som bol v tom že je na tom mieste, a tam ani náznak. Nič.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ahoj. Riešil som podobný problém. Chcel som kupovať Scenic a 5 čisiel s VIN bolo skorodovaných takže auto som nekúpil. Asi pred troma týždňami známi predával Scenic r.v.1998 a tiež som s malou dušičkou dúfal že VIN bude v poriadku a čitateľné - chvalabohu bolo. Treba dať von rezervu a VIN sa nachádza v kufri na pravej strane bližšie k zadnej časti vozidla - chyba je že VIN sa nachádza priamo pod pneumatikou takže medzi gumou a plechom to vie pekne skorodovať. Ak si s PD okresu tak dobehni, pomôžem ti to pohladať.
Obrázok
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Presne tam som kukal, a nič, ako keby neexistovalo, dokonca ani v návode s autu sa neuvádza, jedine štítok na stlpiku ktorý mám. Zajtra budem pri aute tak to detailne pofotim a hodim sem foto. Mám tam asi 5 cm koroziu, len to cislo by malo byt aspon 10 cm velke, cize aj keby tam bolo, aspon cast z neho by bolo vidieť. Zatial dakujem :)
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

1.rozpredaj na diely...viacej zarobis
2.zbehni do renaultu, pripadne na tu KO na ktorej ti to schvalili. (Fotky nenajdes na stranke ko?) Tam by mal byt detail toho
3.najdi nejakeho sikovneho cloveka a ten by ti to tam vedel dorazit (no par korun nestoji za pripadne problemy)
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Auto bolo dovezené, ked KO ešte neexistovala :/ Rozpredať sa nedá, lebo mi ho neodhlásia bez potvrdenia o likvidácii. Ciže asi ešte pochodim do konca STK a pojde do šrotu.
slavoSV
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.10.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoSV »

zdravim, skuste kontaktovat importera znacky, a poziadat o tzv. stotoznenie vozidla, vie vam "vydat" nahradne vin cislo, samozrejme za poplatok, ten sa moze pohybovat okolo 100€ mozno aj menej. Stotoznenie vozidla sa casto vyuziva ked je skorodovane vin cislo, alebo poskodene, nieje to ziaden problem.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných