Scania R500

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nakladneauto
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28.01.2014 23:42
Zdieľať na Facebook

Scania R500

Príspevok od používateľa nakladneauto »

Ahojte! Možte mi niekto poradit?Mám ťahač Scaniu R500,problem je taký že niečo tam hučí,a vybruje,pri jazde s prázdnou súpravou je to menej citiť,ale nalozene je to horšie.Menene boli predne ložiská,spojka,prevodovka je tiez po oprave,je to vsetko robene v znackovom servise.Diky za rady!
last
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25.11.2012 15:05
Zdieľať na Facebook

R500

Príspevok od používateľa last »

Riesil som podobny problem. Po vymene diferaku vibracie ustali. Skus si ho nechat skontrolovat. Kolega mam tiez nieco podobne,po vymene zadnych pneu a kardanu sa problem vyriesil. :2f93:
nakladneauto
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28.01.2014 23:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nakladneauto »

Diky,skusim ešte vymenit zadne ložiská
last
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25.11.2012 15:05
Zdieľať na Facebook

R500

Príspevok od používateľa last »

Ved za skusku nic nedas....leda tak zaplatis servisu :2f93: ,vela stastia prajem a nech slúži. Ja som uz dosluzil a ostal v kancli.
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Kardan.Bud kardanovy kriz alebo je tisic-hran kde sa zasuva do seba uz opotrebovany a pri prenasani velkeho krut.momentu sa prieci.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Stŕpanie spôsobuje vôľa v kardanom. Tam sa začínajú kadejaké pazvuky, a trasenia.
nakladneauto
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28.01.2014 23:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nakladneauto »

Diky za rady,dam nove ložiska na zadok,aj ten kardan prehodim,a malo by to byť ok
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Loziska okolo 1000 eur. Zdvihni to na zdvihak, zhod kola a velkou rurou skus ci to ma volu. Lahni pod auto, paiser daj do kardanoveho kriza a pomykaj, uvidis ci je vola v kkrizoch,alebo v strede na tisic hrane, pri dnesnych cenach za prepravu nemozes vsetko hned menit a zvlast v znackovom servise.ale moze to byt aj volna hruska v diff
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja neviem či platíš opravy auta, alebo to máš na háku a dáš postupne všetko meniť.
Keby bolo to auto moje, tak by som sa snažil najprv lokalizovať kde je s najväčšou pravdepodobnosťou problém.
Keď sa to prejavuje v zvýšenej intenzite pri zaťažení, tak neviem či to odstrániš výmenou zadných ložísk.
Ja by som si tipoval skôr na ten kardan alebo diferák.
roberto311
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.06.2012 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roberto311 »

JA som mal ten isti problem na Actrose oprava prevodovky a pred opravou si nepoznacili kardan potom to museli zasa dat ho dole a pootocit na to spravne miesto a uz to potom nehadzalo.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

to hadzanie len jedna vec , druha je nerovnomerne otacky na druhej strane kardanu ak sa nedaju spravne...
https://www.youtube.com/watch?v=gmV4qwLfOMY
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných