SCANIA - mladých automechanikov niet...

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

SCANIA - mladých automechanikov niet...

Príspevok od používateľa vsevetko »

Kancelárskych krýs a manažérov máme dostatok, ale kto bude vytvárať hodnoty a za aké peniaze ? https://www.youtube.com/watch?v=MptP562mqps
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedno štastie je,že trh si to porieši,aj keď nie vždy úplne pohotovo.Málo murárov,nezoženieš ho a ak,nebude lacný ani ten mantavý.Mechanik ? aut ako smetia,ceny zodpovedajú situácii.Remeselník v BA je už podla tohoto scenára - aj mantavý,aj preberavý aj drahý a často maximálne arogantný.Lebo - môže,a môžeš byť generálny riaditeľ zemegule,pokjne ťa pošle do otvoru konca chrbta a chceš či nie,aby si sa mu prosil.Lebo teplú vodu alebo kúrenie potrebuješ,úrad ti s tým nepomôže.
Od práce bolia ručičky a špinia sa,nuž nebudú ani tak dostupné ako kedysi,ani tak lacné.Nakoniec nie jeden štát sveta behá v týchto topánkách už nejaký ten rok že obyčajný remeselník zarobí..proste koľko sa mu nelení
vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Ešte doplním, že napríklad predajca VW v Košiciach hľadá chlapcov už aj v ukrajinčine https://www.gabriel.sk/sites/default/fi ... ua_002.pdf Fakt BIEDA. Sranda na tom všetkom je, že všetci hľadajú ľudí s praxou min. 3 roky. Asi si myslia, že tie roky praxe mladému chlapcovi padnú z neba...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Automobilky v NR už vozia ludí z celého Balkánu a aj tak je to prd platné. Rovnako trieskajú do mobilu rumuni aj slováci. Povedal by som ,že je to o tom že dnes má velmi málo mladých ludí vytvorené pracovné návyky. A za to nemôže škola, ale len a len rodina. Pretože tieto návyky sa vytvárajú od útleho detstva fyzickou prácou,a práve tá velkej časti obyvatelstva europy v posledných desaťročiach kurrevsky chýba. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

A zamestnancov Bulharsko, Rumunsko, Srbsko vozia do práce v Nitre vodiči MHD z Ukrajiny. :40bd: :40bd: :40bd:
Aspoň tam nie je veľká rečová bariéra
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

placu, ze nevedia najst ludi Slovakov do zavodu na SK, ale nepovedia, ze plat je minimalna mzda plus 100 eur. Jasne, ze za tie peniaze tam nikoho normalneho nedostanu. A jedneho dna sa sucasne umele bariery uvolnia uplne a automobilka sa zacne pytat, preco mam zamestnat Slovaka za minimalnu plus 100, ked tu mam hordu Rumunov, ktori to spravia za minimalnu plus 50.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

slovami klasika, lidi je jak sracek...este inac povedane, nebojte sa o zajtrajsok, ten sa postara o seba sam
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Firmy budú musieť padnúť najskôr na papulu aby si uvedomili, že zamestnancov si najskôr treba vychovať a až následne zaplatiť.
NR na tom nie je platovo až tak zle v rámci slovenska a aj tak mladšie generácie na robotu doslova serrú. :40bd: Pre mladého je dokonca lákavejšie nechať linku aby sa pokazila , pretože potom mu beží prestoj a on môže ťukať do mobilu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

A vy neviete ze ak firma chce zamestnat Srbov,Rumunov a ostatnych spoza hranic tak musi dat take platove podmienky aby sa Slovaci nehrnuli.Musi to byt na vseliakych inzertnych profesiach a tusim po pol roku firma na nedostatok pracovnikov moze legalne zamestnat hocikoho.Sam som to zazil a len diety robili v skutocnosti 2x tolko ako ponukali plat a 10 rokov skusenosti na poziciu.Potom som sa tam dostal a len preto ze Rakuska firma mala poziadavku na Slovensku posadku.Po ukonceni roboty v Rakusku ma vymenil Ukrainec z onieco mensim platom ako som mal ja.A pretoze ho pasli traja tak mal na vyplatu mesacne za 24 hodin v robote 40 €.
Skusky co mna stali 500 € mal Ukrainec kupene v Srbsku za 15 € a certifikaty aj na obsluhu jadroveho reaktora.V skutocnosti mal problem aj zapnut elektricku platnu na sporaku pod hrncom.
adko888
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2017 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adko888 »

ono je to tak, pokial si slovakov slovensko nebude vazit, tak tu budu len taky spekulanti zo zahranicia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nutný je návrat k tomu,aby si podnik vychoval vlastných odborníkov.Nakoľko je to široké spektrum toho,sú nutné zmeny,všetko legislatívne,technicky a finančne upraviť...ser..e na to každý.Až roky po zavedení sa prejaví efekt a to už príde nová garnitúra 150 iných magorov väčšinou s titulom kapitán alebo prípadne Judr či iná háveď.Bez múdrych a zodpovedných ľudí z víziou,z vypracovanou koncepciou ktorú nebude každý rok nejaký zlodej znova a znova meniť,je toto celé odsúdené skôr či neskôr na obrovský kotrmelec,a ďakujme momentálne dobrým rokom že sme na hubu ešte nepadli.Ale padneme,hneď potom,čo bude mať problém niektorý z velkých hráčov na ktorého ekonomiku sú naviazané naše dobré výsledky.Pretože dobré roky presrali precedovia a kapitáni a keď príde vytriezvenie,bude to poiadna kocovina a dúfam,že tak obrovská aby to už každý tupec raz pochopil,že toto a takto ísť nemôže.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pán Hlavaty, môj dedo starý gazda zažil tri mocenské zoskupenia ČSR, ČSSR. A povedal buržoaziu po vojne zničil súdruh, lebo nechcel akceptovať rozum a vzdelávanie tej doby, takisto vybudované buržoaziou ničil aby postavil nové horšie, história sa zopakovala v rokoch 89-92 kedy dedo zomrel. Aby to isté kapitalisti robili po štyridsiatich rokoch ako robili komunisti v 1948 - 1950, zlikvidovať komunistické, predať rozdať.
A dnes objavujú bývalí komunisti a ich vnuci v parlamente duálne vzdelávanie, čo v deväťdesiatych rokoch ich otcovia pochovali. Fakt národ osprostel?
Veď ČSAD, ČSAO, JRD, TESLA, PLASTIKA, vychovávali svojich budúcich majstrov, zamestnancov, ako dedo učil na svojom grunte môjho otca a ten to odovzdával mne.
Objavujú objavené.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ludia sa nevedia poučiť z ničoho.Lebo nechcú,lebo neriešia a ani nedelia veci na dobré a zlé,ale či pochádza z ich dutej hlavy alebo nie.je sviatkom stretnúť na slovensku dvoch,čo by jeden podporil druhého,čoby jeden sa o druhom vyjadril z uznaním,kde by ľudia či podniky hladali tých najšikovnejších a najmúdrejších.Vyhovujú hlúpy,dutý ale servilný,taký čo neohrozujú a vedla ktorých sami nevyzeráme trápny bulovia.Vyučil som sa tiež v menovanom podniku,a neviem vysloviť dosť vďaky že som prešiel všetkým potrebným,že som mal dobrých majstrov a prísnych učiteľov.I tak ale iba cca 10% ostalo pri remesle,zbytok zdrhol k remeslám kde je to čiste o manuálnom výkone,čo ale zčasti spôsobila nedocenenosť ľudí v dielňach.Mladý šli za zárobkom za vodičov,snažili sa aby sa dostali na zahraničnú prepravu,kde sa už kadečo dalo,kšeftiť z riflami atd atd a vidieť aj trochu iné ako sivé československo zo svojimi závermi zjazdov a neotrasitelným priateľstvom zo ZSSR.Tento príbeh je viac smutný než na smiech,pretože sa premárnilo celých 40 rokov počas vlády červenej lúzy,a teraz sme v tých istých sra..kách,a od červenej farby sa to nikterak nevzdialilo.Červený premýšla červene,hlúpy hlúpo,múdre každým dňom drhne preč z chlieva,rodičia volia vrahov svojich detí...všetko zle.V 89 sa nevymenil národ,prečo by malo byť niečo inak ? Vždy sa treba pýtať...komu to prospelo ? Diktatúra hlúposti je to najstrašnejšie,čo môže existovať a presne to tu máme.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ludia sa nevedia poučiť z ničoho.Lebo nechcú,lebo neriešia ...

lebo NEMUSIA. Proste nemusia. Maju sa tak dobre ze ked sa im tragac pokazi, tak si kupia iny. Maju co zrat, maju kde srat a aj spat. Viac nepotrebuju.

Vcera som bol u 74rocnej babicky ktoru na zatepleni domu a strechy okradli chlapci v lete o 70.000 eur. Totalne vsetko domrdane, dokazene, uplne nahovno, nic, ani jedna jedina vec nebola v poriadku. Akykolvek sud musi vyhrat, a myslis ze sa 74rocny clovek este dokaze sudit s niekym ?

Ludia nemusia. Ludia nechcu, su lenivi atd, lebo proste nemusia inak.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tá pani nemá príbuzných? V našej rodine pri takej investícií je také malé rodinné združenie, napr. švagor je absolvent stavebnej fakulty a riadi vo firme nejakých odborníkov na kontrolu stavieb. Neviem, niekto asi peniaze vyhráva, ale každú korunu odchádzajucu odo mňa dôsledne sledujem.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní