Sava vs Matador

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

homelessdrop
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.05.2021 18:02
Zdieľať na Facebook

Sava vs Matador

Príspevok od používateľa homelessdrop »

Ahojte, mal by som otázku na odbornejších ludí, ktoré pneumatiky sú podla vášho názoru lepšie, nakolko cenovo su skoro totožné.
Matador MP93 Nordicca 225/45 R17 alebo Sava Eskimo HP 2 225/45 R17
Dakujem. :)
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa achada »

Po viacerych negativnych skusenostiach u mna Matador nadobro skoncil.
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa speedmann »

Jednoznačne Sava. Má celkom dobré hodnotenie v testoch cena-výkon, dokonca aj medzi prémiovými značkami.
homelessdrop
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.05.2021 18:02
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa homelessdrop »

Dakujem, mal by som ešte jednu otázku.
Ohladom Sava, nakolko je to pneumatika roku 2016 aká je šanca, že mi príde kludne 3-4-5 ročná guma? Viem, že možno pre niekoho hlúpá otázka, ale predsa.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa achada »

To je ako keby si sa spytal, ze Superb3 sa vyraba od r. 2015, aka je sanca, ze mi pride 4-rocny?Z overeneho velkeho eshopu ziadna. Pripadne si to daj pred objednanim preverit. A 5-rocna guma je stale povazovana za novu.
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa speedmann »

Ja osobne jazdu prispôsobujem aj veku pneu. Vyložene len raceri idú po čerstvučkých. Ale takýto r.v. je úplne v pohode. To až tak neriešim. Mám aj celoročné aj letné aj zimné a majú už čo to vekom za sebou. Na jar som kúpil 5r. zimné funglovky Firestone na Freelandera 2ks za 90.-€ super cena.
homelessdrop
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.05.2021 18:02
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa homelessdrop »

achada napísal: 14.10.2021 20:06 To je ako keby si sa spytal, ze Superb3 sa vyraba od r. 2015, aka je sanca, ze mi pride 4-rocny?Z overeneho velkeho eshopu ziadna. Pripadne si to daj pred objednanim preverit. A 5-rocna guma je stale povazovana za novu.
Za opýtanie nič nedám :)

speedmann napísal: 14.10.2021 20:07 Ja osobne jazdu prispôsobujem aj veku pneu. Vyložene len raceri idú po čerstvučkých. Ale takýto r.v. je úplne v pohode. To až tak neriešim. Mám aj celoročné aj letné aj zimné a majú už čo to vekom za sebou. Na jar som kúpil 5r. zimné funglovky Firestone na Freelandera 2ks za 90.-€ super cena.
Dobre, dakujem pekne za odpovede. :)
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa hjundai »

5 ročná guma nebude nová ale 5 ročná... otázka je ešte skladovanie - miesto-UV, teplota, otáčanie... takže normálny eshop posiela pneu s rokom výroby max. jeden rok dozadu.
5 ročné zimné by som dal akurát tak na rezervu alebo na dojazd v lete. Pretože ak by sme vzali predpoklad že na 5 ročných budem jazdiť 4 zimy - tá posledná by bola na 9 ročných pneu čo je iste výhra.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa hjundai »

" ak sa dodržalo správne skladovanie" - a to ti kto zagarantuje? odpoviem ti - NIKTO. Kľudne to môže byť pneu ktoré sa 5 rokov piekli na slnku a 5 rokov stáli nepohnute bez pretáčania. Ale kto ušetrí bude šťastný a ten čo to predá ešte viac že našiel idiota.

Inak k téme - ja som teraz vyberal niečo pre suv v 225/65 R17, zhodou okolností som zobral sava eskimo suv2, ale dobre vyzerajú aj firestony, možno aj polaris 5. Neviem matadorky mi pripadajú o chlp horšie. Na bežné jazdenie určite nie zlé ale kúsok horšie. V cene okolo 100E je z čoho vybrať. 150E za prémiu sa mi už zdá trošku veľa.
homelessdrop
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.05.2021 18:02
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa homelessdrop »

hjundai napísal: 14.10.2021 21:16 " ak sa dodržalo správne skladovanie" - a to ti kto zagarantuje? odpoviem ti - NIKTO. Kľudne to môže byť pneu ktoré sa 5 rokov piekli na slnku a 5 rokov stáli nepohnute bez pretáčania. Ale kto ušetrí bude šťastný a ten čo to predá ešte viac že našiel idiota.

Inak k téme - ja som teraz vyberal niečo pre suv v 225/65 R17, zhodou okolností som zobral sava eskimo suv2, ale dobre vyzerajú aj firestony, možno aj polaris 5. Neviem matadorky mi pripadajú o chlp horšie. Na bežné jazdenie určite nie zlé ale kúsok horšie. V cene okolo 100E je z čoho vybrať. 150E za prémiu sa mi už zdá trošku veľa.
Vždy som kupoval nové pneumatiky, ajked nie prémium nakolko na tie nemám, hlavne nie teraz ked prišlo všetko naraz, ale vždy aby boli nové a aspon recenzne nie na spodku, ale cena/kvalita medzi tými lepšími. Vybral som Sava, stránka kde garantujú 20/21 DOT, uvidíme. :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa oco13 »

Vždy som kupoval nové pneumatiky,
Ale vieš , že na ceste sa stretávaš aj s takými čo jazdia ešte komunistické 13ky????? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa hjundai »

ono všetko sa dá ale aj som videl ako na vozíku za jazdy rozstrelilo takú 13-tku a nebola to sranda. Takže všetko sa dá do času kým sa nič nestane. Potom keď niekto ostane na ceste mrtvy už je neskoro.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - mne gumy vydržali , ale uletela celá naprava. Kubík štrku na O1 to neni košer.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Sava vs Matador

Príspevok od používateľa jergusko »

Sava a Matador sú veľmi podobné - oboje sú na hovno. Ak ťa život nebaví, a ak žiješ z 228.- eurovej podpory, tak si kupuj na auto totálne sprostosti, aby si ušetril možno padíka ročne.
ČO STE SA UŽ NIEKTORÍ KOMPLETNE ZBLÁZNILI??????

Navyše neušetríš ani toho padíka, lebo tie "drahé prémiovky" majú podstatne dlhšiu životnosť!! Skús porozmýšľať, prečo Barum, Sava, Matador, Achilles, Ling Long a podobné hovadiny stoja o toľko menej? Prečo pravidelne prehrávajú všetky porovnávacie testy? Prečo ich normálni výrobcovia nedávajú do prvovýroby? Prečo majú na mokre niekedy aj o 70% (!) dlhšiu brzdnú dráhu než "prémiové"?

Na všetky autá ktoré mám kupujem najlepšie gumy, aké sa dajú. Zatiaľ som to ani raz neľutoval, práve naopak. Áno áno, ja viem, teraz mi tu nejaké slniečko napíše, že mám jazdiť pomalšie a nebudem musieť flekovať. Už som to sem pár krát písal, ale skúsim ešte raz:
Vlečiem sa so ženou asi tak 38 kilometrovou rýchlosťou po uličke v BA. Oproti mi spoza zákruty vyletel taxikár z TT, s hlavou otočenou nabok, lebo pozeral na čísla domov. Pred seba nepozeral - myslel si, že ide v jednosmerke, lebo to bola úzka ulička, ale bola to obojsmerná ulica. Dupol som na brzdu a ostal stáť skoro na mieste. lenže chlapík stále pozeral nabok a stále išiel po mojej strane cesty, priamo na mňa. V poslednej možnej chvíli sa pozrel pred seba, trhol volantom (na brzdenie nebol čas ani omylom) a minul ma tak tesne, že som vystúpil a pozrel, či ma neškrabol, lebo sa mi zdalo nemožné, že by ma nechytil. Keby som zabrzdil o pol metra neskôr, amputuje mi ľavý predný roh auta. Keby som zabrzdil o meter neskôr, proste urobí do mňa čelovku. Už len pre úplnosť dodám, že sme vtedy sedeli v aute, ktoré malo problém s airbagom spolujazdca značky Takata, ktorý sem - tam pri aktivácii spolujazdca zabil, lebo to do kabíny vymrštilo nejaké črepiny z obalu airbagu. A zvolávačka sa týkala aj nášho auta. Ja viem, je to malá pravdepodobnosť, ale keby som vtedy nemal poriadne gumy, ale nejaké savy alebo matadory, možno by som sa stal docela mladým vdovcom. To by sa mi teda fakt oplatilo....

Ak som ťa nepresvedčil ani týmto, ďalšiu argumentáciu vzdávam. Len dúfam, že keď budem potrebovať zabrzdiť, nepôjdeš práve za mnou.
Lebo buď si istý, že tak ako ja zabrzdím s mojimi gumami, ty s tými hnojmi nezabrzdíš.

Už len na záver hádam dodajme, že ak spôsobíš inému škodu, ide to síce z PZP, to je pravda. Lenže ak bude škoda vyššia, než uhradí poisťovňa, poškodený si to môže vymáhať od vínníka. Fakt, že je poistený nehrá nijakú rolu. Poisťovňa je vo vzťahu s vinníkom, nie poškodeným, zatiaľ čo poškodený si škodu vymáha od vinníka, nie od poisťovne.

Kúp si poriadne gumy a nešpekuluj s kravinami. Savy a matadory nechaj strýcom s favíkmi, čo chodia denne kilometer do práce na družstvo.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných