Sava Eskimo HP2 - skusenosti

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Sava Eskimo HP2 - skusenosti

Príspevok od používateľa niveaman »

Zdravim.
Mate niekto skusenosti s tymito zimnymi pneumatikami v rozmere 215/60/16. Ide hlavne o jazde na snehu,kasi a vode.
Dakujem
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Osobne si myslím že takéto pýtanie sa a k tomu zodpovedajúce odpovede nemajú veľkú výpovednú hodnotu.
Každý šofér má iné požiadavky na pneumatiky na svojom aute, každý ma iné auto, každý má iné očakávania.
Jeden chce aby kolesá dobre držali v zákrutách, druhý aby boli tiché, tretí zase aby mu dlho vydržali.
Obvykle sa jedná o vzájomne protichodné požiadavky, takže tomu aj zodpovedajú odpovede ktoré tu dostaneš, možno jedna z piatich bude mať nejaký praktický význam pre teba, ak vôbec.

Preto by som skôr doporučoval si pozrieť zverejnené testy pneumatík, dá sa nájsť test na väčšinu bežne predávaných gúm, zrejme aj na tieto.
Niekto tvrdí že sa im nedá veriť, že nemecké testy nechávajú vyhrávať nemecké pneu a neviem čo ešte, to my obyčajní smrteľníci asi ťažko posúdime, ale netreba sa sústreďovať len na poradie v teste, konečne veľmi veľké rozdiely medzi jednotlivými pneu aj tak nebývajú.
Skôr si treba pozrieť jednotlivé posudzované parametre a všímať si že ako si tá vybratá pneumatika vedie napríklad pri brzdení za mokra alebo v hlučnosti, podľa toho ktorú vlastnosť pneumatiky preferujem, v tvojom prípade sneh a vodu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

savy eskimo /tusim dvoje su take HP nieco/ mame na troch autach...sirka od 195 po 215, R15 a R16, profil u tych 16 neviem, ked pockas do prezuvania pozrem lol , za mna - nemas sa preco obavat, kludne ich kup
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Môj otec ich má už tretí rok, absolútne bez problémov na snehu, kaši a ľade. Rozmerovo sú to 165/70/r14.

Pridávam recenziu z Heureky:

+ jazdim na savach eskimo uz cca 8rokov samozrejme toto je uz moje stvrta sada a mozem len odporucit.
+ na snehu a na lade su fakt super (hlaven vacsia vstrva snehu nerobila pneu problem)
+ cena pomer kvalita,
+ radsej kupim kazde dva roky nove pneu ako niekto kupi drahe pneu a silou mocou ich chce zodrat na totalne minimum.


- na suchej ceste je auto trochu rozplavane, ale to je dan za zimnu pneu ktora ma vela prerezanych a makkych lamiel.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To že je auto na suchej ceste trocha "rozplávané", tak to určite nie je preto že sa jedná o zimné pneumatiky, ale možno je dezén nie celkom dobre navrhnutý, alebo sú pneu podhustené, alebo geometria podvozku nie je správna.
U Savy všeobecne treba rešpektovať skutočnosť že sú to pomerne lacné pneumatiky, takže zase ani očakávania by nemali byť špičkové.
A čo sa týka toho čo písal gnagy, že ktosi mal za 8 rokov už štvrtú sadu Sava a na snehu žiaden problém, tak k tomu sa dá povedať len to, že skoro všetky nové, alebo skoro nové zimné pneumatiky sú na snehu výborné a niektoré ešte výbornejšie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano su lacne, ja mam druhe savy v zivote a nemam tretie lebo neboli k zohnaniu, miesto toho som mal ultragripy co su vzdy v hornej casti kazdeho rebricka, aj cenoveho, mozem povedat, ze savy su LEPSIE na snehu, na tom istom aute a savy su HORSIE na vode a suchej ceste, s tymto vedomim treba k tomu pristupovat, to neznamena ze sa s nimi neda jazdit, ale su proste posunute tymto smerom, mne to vyhovuje...pomer cena kvalita je pre mna vyborna
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

keby som mal 1 cent za kazdu temu o gumach, kde sa nakoniec hodnoti cela znacka (lebo sak 1 vyrobca, 1 dezen, 1 rovnaka zmes...), tak by som mal uz asi 50 centov. :zg282:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a ? ved sa pyta a ludia opovedia ked chcu, stale to bude subjektivne, nech si urobi nazor...ja si kludne rad precitam aj negativny nazor :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mne ide o to, ze vyjadrenie "mal som savy a boli v pohode" ma nulovu vypovednu hodnotu, pretoze nevieme ani typ, ani rozmer, ci boli zosilnene atd...
Este horsie su potom prispevky typu cina = automaticky nekvalita, kde ludia nerozlisia ani znacku, ale rovno iba krajinu povodu. Zaroven podla mna funguje placebo pri "premiovych" gumach rovnako ako ked natankuju benzin v rakusku, tak hned ide motor tichsie a ma lepsi tah :)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mna by skor zaujimalo, ake velke su kvalitativne rozdiely, ked jeden obchodny nazov pneu sa vyraba vo viacerich krajinach. Mam napr. Barum Polaris 3 vyrobeny v nemecku a su az neuveritelne dobre…
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Placebo je sviňa a k tej spomenutej číne ...po roku idú do smeťáka nejaké TRISTAR či ká potvora to je, lebo ani na suchu to nedrží ale ak je mokro sú o hubu celkom a je to horšie ako ak bol cez zimu sneh ...človek to nepochopí ale je to tak . Alebo možno ak je bielo idem oveľa opatrnejšie možno.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Tieto savy mal na svojom verse. Boli v pohode. Budem kupovat nove pneu na zimu. Pravdepodobne znovu tieto savy.
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Gumy

Príspevok od používateľa julko242424 »

ahoj pidizvi reagujem na tvoj "placebo efekt".mam octaviu 1 66 kw diesel kilometre radsej ani nenapisem lebo by si asi ani neuveril.poviem ti tolko,tyzdenne jazdim do prace do rakuska 630 km tam a 630 km naspat.ked natankujem naftu(plnu nadrz v rakusku) urobim na jednu nadrz o 200 km viac ako ked natankujem na slovensku plnu.motor ze by bol tichsi to neviem,ale ked na rakuskej nafte dam tempomat tak auto si udrzi rychlost aj v kopci a ked tam mam slovensku naftu tak rychlost jednoducho neudrzi.tolko k tomu.mier
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Dakujem za vase nazory.
Savy ma zaujali preto lebo maju na stitku B,B co nemaju aj niektore premiove znacky a na snehu su vraj velmi dobre,aj ked tento vzor sa mi az tak nazda oproti S3. Potrebujem pneu co su fakt dobre na snehu. Jazdim Ford S-max,dost tazke auto a preto kazda realna skusenost mi pomoze vo vybere. Km najazd ma nezaujima,vela nenajazdim a aj tak uz na tretiu zimu vacsinou kupujem nove pneu. Jazdim mesto/okresky tak 30/70 % ale kopce a chodime vela lyzovat,auto nalozene takze potom je problem sa rozbiehat a to nevravim ked zastavim v kopci. Vacsinou ale jazdim sam.
D.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ta fakt dobré na snehu sú Nokiany. Možno aj najlepšie.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 10 neregistrovaných