Samoobslužná opravárenská dielňa

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ano
33
48%
nie
11
16%
mozno
12
17%
urcite!!
13
19%
 
Celkom hlasov: 69

zoleek172
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.05.2008 14:32
Zdieľať na Facebook

Samoobslužná opravárenská dielňa

Príspevok od používateľa zoleek172 »

Ahoj! Chcel by som sa spýtať na Váš názor na takúto dielňu. Ide o to, že veľa šikovných ľudí existuje, ktorí majú auto, raz za čas potrebujú jednoduchú údržbu, ale nemajú na to priestor a náradie, nechcú to robiť vonku na parkovisku, servisy sú predražené, atď. V anglicku funguje takéto niečo, volá sa to self-service garage http://www.pitstartgarage.com/
Moja otázka či by ste niečo také využili na Slovensku a v Česku.
Aký hodinový poplatok by bol pre vás prijateľný?? náradie zadarmo, alebo vypožičanie náradia za minimálny poplatok.
Zabezpečenie a likvidácia nebezpečných kvapalín zdarma. Prezliekáreň, sprcha+ nejaké občerstvenie.
1 kvalifikovaný pracovník na prípadnú pomoc.
Čo vy na to? za odpovede a reakcie ďakujem.
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

bolo to tu uz riesene....pohladaj v starsich temach
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

presne tak, bolo to rozoberane...
kpone
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kpone »

podla mna sprostost......
napr. zaplatis 10€ aby si mohol robyt....prezliekanie...potom sa osprchovat to je vsetko cas....vymena oleja takto trva mozno aj hodinu...a stoji to 10€!
Ides do servisu, takisto zaplatis za robotu 5-10€ a nic nemusis robyt....
U nas by to nefungovalo!!!
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

ludia skocia v dnesnom svete na kazdu hlupost. Ked nieco taketo potrebujem tak by som behol ku kamaratovi alebo niekomu z rodiny a nebudem platit za taketo veci , ale clovek nikdy nevie ale uzivit pochybujem ze by to uzivilo , ked si zoberiem kolko stoji vybavenie a reklama
Branov
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.09.2007 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Branov »

Niečo podobné sme mali v rámci Automotoklubu , bolo to pred 35 rokmi , tri dni do týždňa v popoludajších hodinách prišiel človek ktorý to mal na starosti odomkol dielňu , poskytol nám náradie a nakoľko to bol skúsený automechanik na dôchodku aj pomoc a radu , to všetko bezplatne , financované to bolo z členských príspevkou ktoré sa platili raz ročne , musím povedať že to bolo super .
zoleek172
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.05.2008 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleek172 »

Ale kde ti vymenia olej za 5-10 eur??? Po druhe ja co mam znameho opravara... furt mu musim volat, ze kedy ma casu, lebo furt ma plno... tu si prides... das na zdvihak auto... vypustis olej, pockas trochu, das nove tesnenie, das dole auto, filter vybrat... s tym mam najhorsie skusenosti... ked je privelmi zatiahnuty a zapecie sa... das novy filter, nalejes olej a mas to... da sa to aj za pol hodku s poplatkom 3-4 eura. za prezliekanie by si preco mal platit... a je to jednoduche, neviem preco by to neslo? a dajte link prosim na starsiu diskusiu neviem to najst. neviem pod akym nazvom mam hladat
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Nápad celkom zaujímavý, len neviem či dostatočne rentabilný a ďalšia vec, že na slovensku by určite z takej dielne mizlo náradie :) záhadne. Okrem toho veľmi veľa stojí vybudovanie takej prevádzky o ekologickej likvidácii odpadov ani nehovoriac. Skôr by to mohlo fungovať ako doplnková služba už existujúceho servisu, pre zákazníkov, ktorí sú zruční alebo čo neveria postupu príslušného servisu. nech si vymenia sami.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Tu na Slovensku ? Čo ste na práškoch všetci ?! Šak sa tu nehýbe ani normálny biznis a nie to ešte také čosi.
To potrebuje UVEDOMELOSŤ a ÚCTU ku majetku iných a toto žiaľ tu nie je a ani NIKDY nebude !
Pretože o dva dni by to bolo šukáreň a tri by to bol džoint bar. Šťalo by sa do kúta, olej by bol všade kde netreba.

Ešte na margo, neviem ako by sa ksichtil kutil, keby mu po šikovnom svojpomocnom / a lacnom / surfovaní a následnom guglicistickom objednávaní nesadol diel a ostal by visieť nepojazdný na dviháku.

Riešiť by sa to dalo: bohatý automotoklub by to vystaval, postaral sa o legislatívu, chvíľu dotoval a fungoval by ako práčka na love s vysokou stratou.

P.S. v prípade úrazu /nedajbože smrtelnom/ by sa čo dialo ?????
Naposledy upravil/-a drautostar v 08.10.2010 18:02, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Myšlienka dobrá ale nie pre Slovensko a náturu Slovákov.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Myslim, ze napad skvely, ale...
Asi by bolo dost tazke to pravne osetrit...
Co odpady (oleje, pneu, pouzite filtre a pod...), zodpovednost za pracu, dielnu, vybavenie, bezpecnost... Asi nemozne to ustriehnut...
Este asi fajn taky zdvihak, ale ostatne???
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

áno..presne tak ako píše drautostar. Tu by to asi bolo ozaj ťažké zlegalizovať. O kradnutí teda nehovorme, rovnako aj keby ten kutil mal zlý diel. To už je jeho problém a tzv: Riziko podnikania a šetrenia. Ale problém sú skôr tie úrazy, ale to by sa rovnako dalo riešiť podpísaním bezpečnostného poučenia. Len myslím, že v sérii legislatívnych opatrení a papierov by som sa na to vykašľal, lebo ten servis by bol otvorený tak o 15 rokov asi.
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

toto je blbost a moze to fungovat iba nelegalne u niekoho na dvore,alebo rataj-Prenajmi si vykurovanu slusnu garaz-500eur mesacne-rocne6000eur
-kup poriadne naradie a zdvihak2000-4000e
-dalej si vybav zivnost a rozne povolenia a potvrdenia
Si to vsetko zrataj a odial tie peniaze dosstanes spet,ak ich preinvestujes?od janka co ti da 3ecka a bude vyplakavat.ze mu nejde nieco povolit?
dalej si prestav,ze niekomu padne nieco na nohu proste neaky uraz-opletacky neskutocne-kazdy kto je pod zdvihakom,by mal prejst skolenim na zdvihaky,
dalej rataj kompresor-300e,pneu pistol-200e dalej reklama ap
MAS na zaciatok volnych asi 8000eur?ak ano racej si kup poriadne auto alebo si prerob dom


alebo ako si to myslel?neaka plechova hala na drustve,mala montazna jama,tesko golasada a hotovo?
:d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako bolo povedané - už sa to riešilo a ani nie tak dávno. Pre ľudí by to bolo určite zaujímavé, ale pre majiteľa je to čistá strata. Peňazí, času aj nervov...
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Ja by som to velmi privital, nemuselo by tam byt ani naradie,
to by som si priniesol vlastne, stacila by aspon ta jama (rampa), v lepsom pripade zdvihak a aby tam bolo v zime aspon 15 stupnov. Hlavne aby to nebolo velmi drahe, tak 5€ / 1h. Nemusel byt tam ani mechanik so mnou, predsa co neviem urobit, do toho sa nepustam.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 30 neregistrovaných