Saab 95 3.0tid - turbo odislo 2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Oktavio19
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.12.2010 15:27
Zdieľať na Facebook

Saab 95 3.0tid - turbo odislo 2

Príspevok od používateľa Oktavio19 »

:3c90: ahojte viete mi niekto poradit..kupil som ho zo skrivenim blokom motora,...takze som potom kupil zanovny motor cca 150000km dal som repas turba do ziliny samozrejme novy olej 10w40 do motora a ..............5km a? kontrolka tlaku oleja a potom otacky na max a straaasne moooc bieleho dymu.. a koniec....turbo je ko.ale preco????????? :3c90: ....interccoler komplet vsetko vycistene,mechanik na tom behal par km aj to zabudol na dvore pol dna nastartovane.. k tej kontrolke oleja ta sa mi rozsvietila cca 10min pred tym ako sa mi tie otacky zvysili medzi tym som stihol umyvacku.no a ked sa to stalo tak som automaticky zabrzdil vypol kluc ,nič.... tak som hodil rychlost , tj cca 10sek. a hotovo. takze sa nezadrel motor,odtiahol som to domov. jasne kaluz oleja.. a skusil som to prestartovat.. islo sice na 2krat. ale az som pridal plyn tak znovu to iste....
Naposledy upravil/-a Oktavio19 v 06.04.2012 16:56, upravené celkom 1 krát.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Svoju otazku ze preco by si mal adresovat skor tomu co to turbo repasoval.
devilhippo
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.12.2009 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa devilhippo »

S najväčšou pravdepodobnosťou došlo k spaľovaniu motorového oleja,predpokladám,že motor nebolo možné zhasnúť vypnutím zapaľovania a tým došlo k jeho zadretiu,nakoľko turbo "vysalo" motorový olej. :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

elephant napísal:Svoju otazku ze preco by si mal adresovat skor tomu co to turbo repasoval.
...a montoval...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Turbo von,rozobrať,do ultrazvuku a bude hneď jasné o aký repas išlo.
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

devilhippo napísal:S najväčšou pravdepodobnosťou došlo k spaľovaniu motorového oleja,predpokladám,že motor nebolo možné zhasnúť vypnutím zapaľovania a tým došlo k jeho zadretiu,nakoľko turbo "vysalo" motorový olej. :41c2:
ja len doplnim ked sa nieco takeho vstane tak sa da motor zastavit rýchlostou najlepsie najvacsou lebo klucik je uz nanic potom..

pridavam sa ja by som tiez neriesil preco. riesit by mal servis(mechanik) a to kde zozenie motor..

ale OSOBNE si myslim ze bolo zle poskladane.. neviem na 100 % ako vyzera z vnutra to turbo mozno prepustilo cez hriadelku olej.. aj ked 5 km sa mi zda malo to by muselo riadne pretekat..
neukrizujte ma ja len tak nahlas rozmýslam.. :-\
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

A v pripade ze ma auto automaticku prevodovku sa vypne same tak po troch minutach :40bd:

http://www.youtube.com/watch?v=58SoI7YK ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Fw2r_lIR ... re=related
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

elephant tu X5 som uz videl a tiez som rozmyslal co s automatom.. tam sa aj da nieco spravit?? teda okrem cakania :d :D
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Inak, co robit v takomto pripade ak ma auto automaticku prevodovku - to by aj mna zaujimalo.
Mozno nejakou rychlou fintou nejak upchat privod vzduchu..alebo? co vlastne, nejake ine napady..
Naposledy upravil/-a Roberbo v 04.04.2012 22:00, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty sem síce kedysi písal návod, pochybujem ale, že ktorýkoľkej z majiteľov (-iek) X5 je podľa neho schopný niečo urobiť...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

ako sa zlakol cistý ja :d :D ale starý im to ukazal Frajer na zaver :2f93:
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Poloz si otazku predo doslo k spalovaniu oleja,bud su zapecene kruzky,alebo nie su gufera na ventiloch.....pravdepodobne nie,ked pises ze bol zanovny motor,potom sa olej mohol dostat do motora jedine s turba,tak ries turbo,ale pochybujem,ze Ti v Ziline uznaju reklamaciu.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Balga Tibor napísal:A aj interccooler si vycistil po nahodeni noveho resp repasovaneho turba Podla mna turbo bolo dobre a aj tlacilo dobre tak ti vytlacil cely boprdel z intcclera :28b7: moja skusenost z nakl auta :28b7:
Presne tak, tento jediny pan ma z nas vsetkych pravdu. Poznam aj celkom dobrych a svedomitych mechanikov, ktori ked po prvy raz montovali repasovane turbo, tak s nim zakaznik spravil 2 km a potom malu hlavu v smutku, kde zakaznikovi zozenu novy motor. Problem je nie v tom, ze turbo bolo zle, ale ze bolo dobre, a preto davalo taky tlak, ktory stare nevedelo spravit a preto stare nechalo kopec oleja v intercooleri. Jeden znamy vrta odvtedy malu dierku na spdok IC, potom to po case nejako blenduje, ked sa to vyfuka...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, jediný je troška silné tvrdenie, čo myslíš, že som myslel týmto:
cicmanec napísal:
elephant napísal:Svoju otazku ze preco by si mal adresovat skor tomu co to turbo repasoval.
...a montoval...
? :-)

Ja viem - nevieš. Ale ja viem...

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných