S V E D O M I E ::::

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

S V E D O M I E ::::

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Mnohokrat som sa dhcel podelit o svojom trapeni...,niekomu sa zverit,necakajuc od neho slova utechy , ani lutost.Nikdy som sa nevyhovaral braniac sa slovami...som len clovek...odpustite mi....a do kostola nechodim.Je to moja spoved...,anonymna,dufajuc,ze to bude akasi ocista a mozno sa mi nejakym sposobom ulavi,nehladajuc riesenie a pochopenie u svojich blizkych....
SPOVED:
Je krasny letny den a ja sa s manzelkou vyberam do Trnavy,kde mam rodicov.Cesta ubieha velmi pekne,sme v pohode a s autom,ktore ma po boku napisy RESCUE a nezapnute majaky vedieme nezazivny rozhovor ani neviem o com....Pred Ziarom sa zaradujeme do kolony aut,tahajuce sa pred nami takmer krokom,uvedomujuc si...,asi dopravna nehoda...Je to v mieste,kde sa v tejto chvili robi pripojka....Len na most nam trvala cesta asi 20 minut...A az potom som v jednej chvili to uvidel...,muza leziaceho na krajnici,okolo neho dalsich a dvoch a oproti policajny voz a prislusnika,ktory riadil dopravu raz zjednej,raz z druhej strany...ked som bol na ich urovni,jeden mu poskytoval umele dychanie a ja som lezerne otvoril okno a pytam sa:SANITA JE NA CESTE...?Po vypocuti kladnej odpovede sme pesim krokom pokracovali dalej svojou cestou...Zostali sme stat pri pumpe po pravej strane,je to takmer pred krizovatkou a tam som uzrel ambulans krokom mluckujuci a prepletajuci pomedzi auta na plnych signaloch a vtedy mi to s hrozou doslo...Kristepane !!!!Ved to je takmer polhodina!!!!!Nemohol som ani cuvnut a ani otocit ,zapol som majaky a vzapati aj vypol,bol som na opacnej strane....Sam pred sebou som sa hanbil a tu hanbu pocitujem doteraz a budem ju citit do konca svojho zivota....Cesta ubiehala bez slova az do Trnavy,manzelka ma pozna a doteraz som jej vdacny,ze ma vtedy netryznila slovami a nerobi tak doteraz...Neviem,a ani som nezistoval,ci ten clovek prezil,netuzil som po pravde nech je hocijaka...Bal som sa jej...,nehanbim sa to priznat.A hoci ubehol nejaky ten cas,casto sa k tomuto vraciam,trapiac sam seba,hladajuc ake-take ospravedlnenie...,ktore vlastne ani nenachadzam....Netuzim po tom ,aby ste ma sudili,staci len precitat a prosim...,neodpovedat....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak teda neodpovedám. Teda nie tebe. Ale odpovedám aspoň tým kreténom s hlasnou hudbou, de.bilom nehľadiacim do späťákov, ignorantom a ostatnej hávedi, ktorá nie je schopná uvoľniť cestu sanitke s majákmi, pretože by ich to mohlo stáť hádam aj 10 sekúnd zdržania.

A aj tým, ktorí samotnú nehodu zavinili, pretože v konkrétnom mieste je rýchlosť znížená až na 40 km/h takže za podmienky jej dodržiavania si viem len ťažko predstaviť ako k nej došlo... :41c2:
martin12321
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 24.06.2008 14:41
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin12321 »

no jo, to sa stáva :41c2: ;-(
leah
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 25.12.2008 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leah »

rudolfo nič si z toho nerob, to sa ti stalo len preto lebo aj ty patríš k tomu davu prizerajúcich sa ignorantou.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

leah napísal:rudolfo nič si z toho nerob, to sa ti stalo len preto lebo aj ty patríš k tomu davu prizerajúcich sa ignorantou.
tazko sa urcuje kto si za dopravnu nehodu moze sam,ale vacsie percento je tych co neprisposobia jazdu stave a povahe vozovky,ohrozia pritom aj normalnych vodicov,ktory si to nezasluzia a vacsinou aj na chyby druhych doplatia./,lebo jazdia na menej bezpecnych autach./
Tymto chcem trocha ospravedlnit/co sa neda/ "to ocumovanie"
kazdy sme si strojcom svojho stastia.
Ghaur
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 14.09.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ghaur »

leah napísal:rudolfo nič si z toho nerob, to sa ti stalo len preto lebo aj ty patríš k tomu davu prizerajúcich sa ignorantou.
No ja by som chcel vidiet teba, že by si nieco urobil ty hrdina. Pindat do neho to hej ale na jeho mieste by si nespravil ani toľko, aby si sa nad tým zamyslel. V takej chvíli je málo kto schopný niečo konať ale kritizovat potom na to už by sa jedinci našli. Po vojne je každý general. Tiež ma mrzí, keď môžem niekomu pomôcť a neurobím to z dôvodu o ktorom ani ja sám neviem. Proste to neurobím aj ked sám nechápem prečo a potom ma to mrzí.To sa stáva.
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Nehrabat sa v minulosti to neriesi – ved to uz iste skusal. Pocit viny je silny a je dobre, ze Rudolfo patri k tym, ktori maju citlive svedomie a trapi ho to. Nik z nas ho nemoze sudit, pretoze mnohi by sme konali velmi podobne, a ked aj nie, tak sme sa zachovali podobne v inych zivotnych situaciach. Sme na tom vsetci rovnako, nikto nie je spravodlivy, ani jeden.
Odpustenie takychto veci sa hlada u Boha. Nemyslim tym v kostole ani v cirkvi. Ja by som skusil porozmyslat, ci vo svojom okoli nemam nejakeho uprimne veriaceho a pritom doveryhodneho cloveka, ktoremu by som sa mohol zdoverit a ktory by mi pomohol prist k odpusteniu. A ak nie, da sa to s Bohom aj priamo…
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

leah napísal:rudolfo nič si z toho nerob, to sa ti stalo len preto lebo aj ty patríš k tomu davu prizerajúcich sa ignorantou.
Vidím, že rudolfa dôverne poznáš... Skús si najskôr prečítať nejaké jeho príspevky, aby si zistil čo je zač a potom tu niečo kvákaj!

Bodaj by všetci boli aspoň takí ignoranti ako je on...
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

leah napísal:rudolfo nič si z toho nerob, to sa ti stalo len preto lebo aj ty patríš k tomu davu prizerajúcich sa ignorantou.
nepochopim ludi ako si ty, kiezby boli vsetci taky ako je rudolfo.. nevies ani ho*no o nom a predsa sudis... :zga27:
v zivote som uz taktiez zazil situaciu ked som sa zachoval tak ako som sa zachoval, a nedokazal som si to vysvetlit ani odpustit, situaciu tu rozoberat ale nemienim, a kludne mi napis ze som taky a taky... clovek proste chyby robi, dolezite je ale uvedomit si ich... :41c2:
miminko23
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 09.10.2009 08:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miminko23 »

Nedá mi nereagovať.

pre pana cicmanca:
Máte pocit že človeka je možné spoznať po prečítaní si pár príspevkov na tomto fóre.
Ja nie. Niekoho poznáte osobne celý život, a aj tak sa v ňom môžte sklamať.

Nemám nič proti Rudolfovi.
xwing
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.11.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xwing »

Toto je ozaj silná spoveď. Úprimne - tiež by ma to strašne ťažilo, vôbec ti to nezávidím...
xwing
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.11.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xwing »

Pre všetkých - na Leah-a nereagujte, iba podrýva a uráža v každej téme, sa čudujem že ho už niekto nezabanoval.
remus1188
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 01.09.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa remus1188 »

Bracho napis knihu, spoved sanitkara... pojde to nadracku..
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Nie je tam náhodou napísané, netuzim po tom ,aby ste ma sudili,staci len precitat a prosim...,neodpovedat....

Tak to prosim vás rešpektujte
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

xwing napísal:Toto je ozaj silná spoveď. Úprimne - tiež by ma to strašne ťažilo, vôbec ti to nezávidím...
Spoveď toho pána,ako aj mnoho odpovedí ma potešilo a utvrdilo,že stále sú medzi nami ľudia majúci svedomie a morálku.Každý z nás má čosi podobné za sebou,keď nie je hrdý na to,ako sa zachoval.Našťastie,nabúce to bude inak a náš mikrosvet môže byť o poznanie krajší.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných