S tp alebo bez????

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

S tp alebo bez????

Príspevok od používateľa Tropheus »

Ahojte
mam otazku co sa tyka jazdenia na skutroch do 50ccm ako je to s TP. Pocul som, ze niekedy stacila poistka a brali to ako babetta, ale vraj sa to menilo. Neviete ako to je???
Dikes
kujko
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.02.2008 22:53
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kujko »

Ahoj no volakedy sa dalo na maly motocykel vybavit nieco ako maly technicak (babety maly podobny doklad) ale to je asi tak 5-6 rokov dozadu dnes to uz bohuzial nejde. Dnes musis mat ECV aj na skutri ktory ide len 45 km/h. Ešte keď som jazdil na skurti tak sa dalo vyhovoriť že to je len vacsia babeta ale pri dnesnych pokutach by som to veru neriskoval.
maros307
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 16.06.2007 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros307 »

čo tu zas vypisujete za chj....y neviem otom že by babeta mala mať špz,stačí poistka!
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

takze to tu uvedme na spravnu mieru , typy ako babeta nemusia mat spz do r.2013. Scooter uz musi mat spz
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

skuter nedavnej vyroby a novodobej konstrukcie do 50ccm(taky si mal predpokladam na mysli)musi mat uradne pridelene ECV a samozrejme prisluchajuce OEV. Babety ako sa pise vyssie maju vynimku.
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Islo mi najma o to, ze vacsina co predava skutre bez papierov vypisuje ze netreba TP a SPZ, ze je to ako babetta a staci mat zaplatenu poistku a kupnu zmluvu.
Take skutre maximalne uz len na ND, alebo po prveho policajta :40bd:
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...nuz su skutre aj na elektricky pohon,tam nepotrebujes znacky...,par ich je na inzercii...,motocykle...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

kolko tych elektrickych skutrov-bicyklov ma homologizaciu na cestne komunikacie? tak tiez jazda len po prveho policajta. Vlani som chcel kupit mame na narodeniny elektricky bicykel ale ked som zistil ako to u tych cinskych je tak som jej radsej kupil bicykel s pridavnym spalovacim motorcekom. Su tam miernejsie predpisy na jazdu po komunikaciach
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

a k teme...musis mat ECV,TP, PZP a ked je starsia ako 4 roky tak aj STK. Pokuty su mastne tak radsej neskusat stastie
SPIDDDY
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 29.10.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SPIDDDY »

Ja vlstnim moped jawettu (1961)- predchodca babetty a mam k nej taku malu karticku, ktoru ludia dostavali pri kupe, ale nema evidencne č.a platim si aj poistku- to znaci ze mopedy nemusia mat E.Č. Scooter podla mna je uz motocykel a ten musi by evidovany na policii a mat E.Č.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

500 napísal:V zakone o premavke na pozemnych komunikaciach je Babeta zatial osetrena slovami: jednostope vozidlo max 50ccm a max36km/h konstrukcna rychlost
Vsetko co ma viac musi mat SPZ
Začiatkom roka sme mali školenia na VZV, kde sme si trochu z toho pána uťahovali ohladom mýta, že či musí mať VZV palubnú jednotku pokial naloži 5 ton... Povedal že jediná zmena je v tom že aj VZV pokial vsúpi na verejnú komunikáíciu musí mať EČ, a tiež poznamenal že jedna novinka je aj to, že EČ musí mať aj Babeta, tak som sa ho hned pýtal že ako vybaviť EČ na niečo čo v živote TP nemalo. Odpovedať nevedel presne ale , povedal že by to mal riešiť okresný úrad "odbor dopravy" kde na základe výrobného čísla, by mali vystaviť TP s ktorým potom treba ísť na dopravný inšpektorát kde sa zaeviduje a pridelí EČ (presne ako u osobných áut) . Dalej som to nezistoval, problém vidím v dokazovaní vlastníctva
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

Čo tak si to zistit priamo na miestnom Urade pre odbor DOPRAVY... :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných