Rýchle blikanie smeroviek pri zapojenej redukcii ťažného

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Rýchle blikanie smeroviek pri zapojenej redukcii ťažného

Príspevok od používateľa ampo »

Zdravím, mám peugeot 308 SW s taznym zariadením (13-polova zásuvka). Môj prívesný vozík má len 7 polovu zásuvku. Kúpil som preto redukciu, ktorá však robí trochu problémy.

Po zasunutí reduckie na ťažné zariadenie skúšam smerovky, a blikajú 2x rýchlejšie, než bežne. Akonáhle redukciu odmontujem, smerovky sa upravia.

Zvláštne je, že keď do reduckie pripojím už aj vozík, smerovky sú okej. Záver - robí to teda LEN keď je v ťažnom zasunuta aj redukcia naprázdno (bez vozíka).

Ďalšia drobnosť, ktorú som si všimol, je že pri zapojenom vozíku keď zaradim spiatočku, auto neurobí špecifické pipnutie, ktoré oznamuje zaradenie spiatočky. (Taktiež nefungujú parkovacie senzory zadné, ale to je pri zapojenom vozíku asi normálne, alebo?).

Máte s tým niekto skúsenosti?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

s tymi senzormi ti to doslo no svetla nie.rozmyslaj kedy blikaju smerovky na aute rychlejsie.ta redukcia je v poriadku.a aby si si neulahcil zapajanie vozika musis ju stale demontovat.ty si chcel tam mat redukciu nastalo :40bd:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Cviro má pravdu.
Tiež mi to tak robí na Renaultovi. Systém "si myslí", že je vypálená žiarovka. Vyhodnocuje to ohmicky, takže je nastavená pre určítú hodnotu. Hodnota 1 je pre auto bez prívesu, hodnota 2 je pre príves a všetko ostatné vyhodnocuje ako chybu a vtedy bliká rýchlejšie, aby si vedel, že sa niečo deje.
Pri pripojení redukcie naprázdno sa zmenia parametre obvodu, ale po pripojení prívesu má obvod hodnotu, akú má mať a smerovky blikajú tak, ako majú blikať.
Riešenie - odpojiť redukciu, ak ju nepoužívaš :)
mazda20
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 21.11.2014 06:16
Zdieľať na Facebook

l

Príspevok od používateľa mazda20 »

mne to robilo a bol to skrat v zásuvke vozíka ,pozri nato
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných